Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Beginners only, Νεοι Virtualdj.: Για κανόνες, Info & FAQ στην πρώτη σελίδα - Page: 22

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

gerbiPRO SubscriberMember since 2009
geia se olous !!!
eimai kainourgios kai tha ithela merikes symvoules
prin 2 meres pira to HERCULES DJ CONSOLE RMX
i syndesi ginetai me usb sto pc ok, apo ekei kai pera xreiazomai kapoia rca kalodia gia na akoustei o hxos?
methavrio kano ena party kai thelo na kano programme mesa apo to pc ton mikth tha to karfoso sto pc i ston enisxyth??
ektos apo rca kalwdia ( an xreiazontai xreiazomai kati allo???)

eyxaristw prokatavolika!!!!
 

Posted Thu 26 Feb 09 @ 6:25 am
xreiazesai 2 rca zeygi gia syndesi se meikti,apo to meikti tha bgainei o eixos apo 1 exodo synexeia kai apo tin alli tha akous to tragoudi pou tha thes na pexeis,oles oi allageis tha ginontao apo tin konsola rmx,pantos ego pou tin douleuo mono sta beat tragoudia kanei,dld gia ciftetelia sta 100+- bpm den mporei na ta piasei kala
 

Posted Sun 01 Mar 09 @ 7:03 am
gerbiPRO SubscriberMember since 2009
xreiazesai 2 rca zeygi gia syndesi se meikti,apo to meikti tha bgainei o eixos apo 1 exodo synexeia kai apo tin alli tha akous to tragoudi pou tha thes na pexeis,oles oi allageis tha ginontao apo tin konsola rmx,pantos ego pou tin douleuo mono sta beat tragoudia kanei,dld gia ciftetelia sta 100+- bpm den mporei na ta piasei kala

se eyxaristw file gia thn voithia!!!!
 

Posted Wed 04 Mar 09 @ 8:25 am
kalimera ki apo emena.paizo peristasiaka moysikh me to virtual kai thn hercules mk2 san karta ihoy.o telikos ihos poy bgazo den me ikanopoioei katholoy se poiotita,apodosi,entasi.gia na mporeso na sygrino ton iho,paizo to idio tragoydi me tis idies syndeseis akribos,me tin idia karta,idia iheia klp. me allo aplo player, to winamp.to ihitiko apotelesma poy bgainei einai safos kalytero.profanos tha yparhoyn kapoies rythmiseis sto virtual poy agnow shetika me tin apodosi toy ihoy.ti prepei na koitakso?eyharisto ek ton proteron
 

Posted Mon 16 Mar 09 @ 2:52 am
Καλησπέρα :D..στο forum :
Θέλω να ρωτήσω το εξής.. Αν χρησιμοποιήσω την κάρτα BEHRINGER UCA-202* στο usb του laptop και συνδέσω το left channel του μίκτη στα ακουστικά στην κάρτα και το right channel του μίκτη στα ακουστικά στο laptop , θα ακούω στο πρώτο κανάλι το ενα και στο δεύτερο το άλλο τραγούδι? και θα είναι και η προακουστική εντάξει ?

*να το κάνω έτσι όπως το κάνει ο τύπος εδώ : http://www.youtube.com/watch?v=mck3zRcVeUw&feature=related
 

Posted Sun 22 Mar 09 @ 2:15 pm
Hello again!!!
Αγόρασα αυτή την κάρτα Edirol UA-1EX και επειδή μου κάνει κάτι κόλπα ο ήχος.. κολλάει θέλω να ρωτήσω αν πρέπει να αλλάξω τίποτα settings στο virtual dj είτε στο interface για να μην έχω αυτό το κόλλημα..

Για την ακρίβεια ακούω ένα σπαστικό scratching ήχο...κανείς ?....
 

Posted Mon 23 Mar 09 @ 4:25 pm
Οκ παιδιά το έφτιαξα..!!D:D
 

Posted Mon 23 Mar 09 @ 5:44 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
self service!
 

Posted Mon 23 Mar 09 @ 6:55 pm
exw ena metaxeirismeno mk2 k exw xasei to serial number..uparxei kapoios kwdikos sto kouti pou mporw na dwsw k na vrw to seriar num??
 

Posted Fri 27 Mar 09 @ 5:19 pm
geia sas tha ithela na kano kapoies erotiseis:

asxoloume 13 xronia me to djing pezontas me cd player kai telika apofasisa na agoraso ena laptop kai to programma virtual dj kai na asxolitho apo edo kai sto eksis paizontas me ipologisti.
eimai epaggelmatias sti douleia mou kai den tha ithela proxirodouleies.
eixa dei enan gnosto mou kai epeze etsi kai eixe ta eksis mixanimata:

1 laptop
1 konsola pou mixarize DAC3 PCDJ
software VIRTUAL DJ
karta ixou M AUDIO

tha ithela katarxin na matho gia to software VIRTUAL DJ an mporo na to agoraso kai apo pou?
poso kostizei?
an einai simvato me tis kartes ixou M AUDIO?
kai telos epidei tin konsola tha tin paro argotera kai gia arxi tha paikso me to laptop kai pontiki an to sistima pou sas perigrafo parapano einai kalo gia epaggelmatiki xrisi?

euxaristo
 

Posted Sat 28 Mar 09 @ 11:55 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
mesklies wrote :
exw ena metaxeirismeno mk2 k exw xasei to serial number..uparxei kapoios kwdikos sto kouti pou mporw na dwsw k na vrw to seriar num??


Xwris na eimai kai apolytws sigouros giati den exw tin konsola, to serial number pou tha sou dwsei dikaiwmata Limited (Home) Edition user den einai auto tis Hercules pou mporei na anagrafetai se kapoio tampelaki, alla to serial number tou software pou synodeue tin konsola me tin agora tis.
 

Posted Sun 29 Mar 09 @ 7:27 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
djdad wrote :
mesklies wrote :
exw ena metaxeirismeno mk2 k exw xasei to serial number..uparxei kapoios kwdikos sto kouti pou mporw na dwsw k na vrw to seriar num??


Xwris na eimai kai apolytws sigouros giati den exw tin konsola, to serial number pou tha sou dwsei dikaiwmata Limited (Home) Edition user den einai auto tis Hercules pou mporei na anagrafetai se kapoio tampelaki, alla to serial number tou software pou synodeue tin konsola me tin agora tis.


kai otan diabasa "metaxeirismeno mk2" fysika to myalo moy pige sto perifimo pikap....sl-1200 mk2...
kai leo ti na ennoei o poihtis ?
vre ti pathame ...?
 

Posted Mon 30 Mar 09 @ 9:46 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Xaxa eetsi...

Etsi einai Giwrgo, kapoios akouei tin leksi "krisi" kai to myalo tou paei sta daneia kai tis pistwtikes, kai kapoios allos tin akouei kai fwnazei ..Makropoulos !! ...xaxxa
 

Posted Thu 02 Apr 09 @ 11:27 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
nai o makropoulos pou erxetai sto myalo....
 

Posted Thu 02 Apr 09 @ 5:15 pm
sigoura makropoulos...!
 

Posted Fri 03 Apr 09 @ 11:31 pm
ego otan akouo tin lexi krisi me pianei kiolas....xexe
 

Posted Sat 04 Apr 09 @ 12:31 pm
Emena otan akoyw to onoma Makropoulos me pianei krish!
 

Posted Sat 04 Apr 09 @ 9:58 pm
ilias7Home userMember since 2005
swstosssssssssssssssssssssssss
 

Posted Sun 05 Apr 09 @ 2:17 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
liga logia gia to Makropoulo mi ginei xamos edo mesa :P
 

Posted Sun 05 Apr 09 @ 7:06 am
aledjo wrote :
liga logia gia to Makropoulo mi ginei xamos edo mesa :P


Xa xa xa mexri ki esena bre aledjo se epiase krisi......xa xa xa
 

Posted Sun 05 Apr 09 @ 1:22 pm
55%