Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: traktor to virtual
Καλησπέρα έχει 2 μέρες εχω σπάσει, παιζω με tractor και θέλω να δοκιμάσω και το virualdj
Για να μεταφερω τα playlist Μου από το tractor κατεβασα το mixo.
Κανω την διαδικασια αλλα κατι δεν κανω σωστα, η ετσι δουλευει το virual.
Το mixo δημιουργα 1 φάκελο με όνομα (playlist) που μέσα του έχει files σε .m3u και ένα file με όνομα (order) επίσης διμιουργα ένα αρχείο με ονομα (database.xml)
Από ότι κατάλαβα αυτά τα αρχεία τα κάνεις copy στο virualdj αντικαθιστώντας τα υπάρχοντα.
Μέσα στο virualdj από την ώρα που το έκανα εγκατάσταση, κάτω από το local music εχει ένα φακελο με όνομα tractor που μέσα του έχει όλα τα playlist που εχω στο traktos.
Κάνοντας την διαδικασία μέσα στο virualdj δεν αλλάζει κατι. Δεν δημιουργείτε ένας καινούργιος φάκελος στο mylist κανονικά δεν θα έπρεπε να κανει ένα list με το ονομα που περασα.
Εκείνο που πρόσεξα είναι ότι ιδι ο υπάρχον φάκελο του traktor στα playlist βαζει τα cue points.
Επίσης δεν βαzει τα τραγούδια με την σειρά που έχω στο tractor
Μπορείτε να με βοηθήσετε σας παρακαλώ
 

Posted Sun 02 Jun 24 @ 11:31 am
Έχουν γίνει κάποιες πρόσφατες αλλαγές στο πρόγραμμα, που απ' οτι φαίνεται το "Mixo" δεν τις έχει λάβει ακόμη υπόψην του.
Βασικά το VirtualDJ σιγά - σιγά εγκαταλείπει το format m3u για τις playlists του.

Αν θυμάμαι καλά, ο "σωστός" τρόπος είναι να ανοίξεις τον φάκελο Traktor κι από εκεί "χειροκίνητα" να τραβήξεις μόνος σου δεξιά και να φτιάξεις οτι λίστες θέλεις.
Η διαφορετικά να παίξεις απ' ευθείας από εκεί μέσα.
 

Posted Mon 03 Jun 24 @ 6:35 am