Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: VIRTUAL DJ PRO 7 [Current version 7.05b] - Page: 17

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

Genika poia sundesmologia me mixth einai pio swsth?
Mono seperated (Monofwnikos hxos alla xamhlo latency)
2 cards (Stereofwnikos hxos alla pshlo latency)
?
 

Posted Thu 03 Mar 11 @ 9:18 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Stereo, kai mia karta ixou. To mono separate einai apl amia lysi anagkis, oxi i endedeigmeni.
 

Posted Thu 03 Mar 11 @ 9:30 am
ma to 3erw oti einai kaluterh lush h 4.1 apo mia karta hxou...Alla egw sou sugrinw tis 2 luseis autes...Opws katalavaineis to pc m den exei 4.1 desktop.... :P
 

Posted Thu 03 Mar 11 @ 9:55 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Tote agorazeis mia karta 4.1 :D

Ps. Kamia fora thelw na se prosfwnisw, alla auto to vlakasman pou exeis dialeksei gia nickname me xalaei ligo. Mallon oxi esena. Toulaxiston postare kapoia stigmi to onoma sou na se leme kai kapws.
 

Posted Thu 03 Mar 11 @ 10:07 am
xaxxaxaxxa...Mixalh me lene paidia...Ma vre su dad...Egw sou lew oti prin ligo mou pane na pai3w aurio sto party tou sxoleiou mou kai exw mia karta hxou aplh kai tn desktop tou pc...Mporw na sundesw monofwnika kai stereofwnika...Ti mou proteineis?
 

Posted Thu 03 Mar 11 @ 10:33 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Eksartatai ti ennoeis megalo latency. Mexri kai 15 ante 20 ms einai sxedon apodekto. Meta ta 20ms tha sou synistousa na pas se monofwniko ixo.

Aporw omws to desktop den exei 4.1? Eisai sigouros? Ti montelo einai tou 1820?
 

Posted Thu 03 Mar 11 @ 10:49 am
oxi einai 1mhna dell upologisths...Exei mia e3odo gia akoustika kai mia eisodo gia mic...exw prospa8hsei na metatrepsw se e3odou tn 9ura eisodou alla den ginetai...
 

Posted Thu 03 Mar 11 @ 10:55 am
to latency einai 23ms...A 3exasa na pw oti einai laptop...Na paw monofwnika?
 

Posted Thu 03 Mar 11 @ 10:57 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
piga na fortoso to vdj sto desktop mou kai pira ti parakato eikona.....
agnosto pos. to eklisa kai to anoiksa pali

 

Posted Thu 03 Mar 11 @ 5:43 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
asxeto
epese to mati mou gia tis dynantotites tou vdj, kai eida kapou na leei cd rip to mp3.
skeftika oti tha ithele audio cd. bazo loipon kai to diabazo me to vdj.
deksi klik pano track kai leei save to mp3.
to ekana kai bgike to arxeio se 128 kbps
alla de dexete ola mazi. thelei ena ena.

kalo kai boliko tha itan an mporouse na kanei polla tracks mazi kai na dialegoume ti poiotita.
einai poly xrisimo, eidika otan eimaste sti douleia kai tyxainei na briskoume ena cd kapoiou ekei
na to kanoume rip....
 

Posted Thu 03 Mar 11 @ 5:46 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
An theleis na ripareis olokliro cd katebase to audiograbber free (einai dorean einai kai portable) kai as to na kanei douleia sto background.
Sto vdj den exei logiki na to kaneis auto, kai na pagoneis to programma.. ante na sou tyxei ena tragoudi pano sti douleia na to kaneis...
 

Posted Thu 03 Mar 11 @ 6:06 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
apopsis pio pisteueis oti einai to kalytero ripper?
exo dokimasei polla kai exei tyxei na to kano se idia poiotita alla na akougetai diaforetika.
diladi mporei na einai 2 idia se 192kbps kai idia mb alla to ena na akougetai kalytera apo to allo.
 

Posted Thu 03 Mar 11 @ 6:12 pm
Δεν είναι θέμα ripper αλλά encoder...
Πάντως τα περισσότερα προγράμματα χρησιμοποιούν κάποια version lame encoder
 

Posted Fri 04 Mar 11 @ 12:39 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Sosto einai auto pou les Giorgo kai panta ego prosexo sta settings an yparxei kapoia rythmisi quality (pera apo to bitrate) kai to bazo sto High. kai bazo PANTA ma panta.. "Stereo" anti "Joint Stereo". Kai ta dyo auta yparxoun san settings ston lame encoder.

Omos...
Pera apo to mp3 encoding, se epipedo ripping oi perissoteroi 'koptontai' gia to "Exact audio copy" h (EAC) kai ta perissotera rip pou ginontai se flac h wav ginontai me auto to programma pou isxyrizetai pos kanei kalytero error correction kai 1:1 antigrafa.
Den ksero kata poso aksizei na tin psaxnei kaneis se tetoio epipedo.
Prosopika exo panta to audiograbber free 1.83 me enimeromena lame kai ogg dll's pou einai kati san elbetikos sougeias gia mena.

Link gia to EAC:
http://www.exactaudiocopy.de/

Link gia to audiograbber :
http://download.cnet.com/Audiograbber/3000-2140_4-10016038.html
(Lame dll prostheto gia to audiograbber) :
http://download.cnet.com/Audiograbber-MP3-Plugin/3000-2140_4-75220708.html?


kai ta dyo free..
 

Posted Fri 04 Mar 11 @ 6:52 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
palia douleva me to xing..apo ta paliotera mp3 encoders, ayto xrisimopoiouse tote kai to audio catalyst (version tou audiograbber)
 

Posted Sat 05 Mar 11 @ 3:51 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
me to 7.0.3 de zitaei to serial opos sta paliotera. itan spastiko.

AKOMA na baloun shortcut gia rename!
ti na po.... toso dyskolo einai i de tous aresei?
 

Posted Mon 07 Mar 11 @ 1:45 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Exoume zitisei me ton Giwrgo apo ton Stef na min to valei pote auto to shortcut, gia na se exoume edw na gkriniazeis..xaxaxax
 

Posted Mon 07 Mar 11 @ 1:49 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Re Aledjo, stamata na symperiferesai san o kosmos na peristrefetai gyro apo sena, ..dhladi san ellinas...
Kai ego exo 500 pragmata pou tha hthela na ginoun se kathe update omos den milao, kai 500.000 san kai mena exoun apo alla 500 o kathenas..., omos kanenas mas den exei control kai logo pano se auto.

ps. sou exo dosei workaround me to fileinfo kai Alt+A pou einai sxedon to idio alla den me akous..
 

Posted Mon 07 Mar 11 @ 2:15 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
:(
auto kano os tora alla de boleuei kai poly....
 

Posted Mon 07 Mar 11 @ 5:22 pm
OMHROSPRO InfinityMember since 2007
paidia kalhmera,

ebala thn 7.0.3 kai den moy anavei tipota den fwtizoyn oute ta cue oyte ta play oute tipota sthn vms4 xerei kaneis ti ginetai?

eyxaristw!!
 

Posted Mon 07 Mar 11 @ 11:56 pm
44%