Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Beginners only, Νεοι Virtualdj.: Για κανόνες, Info & FAQ στην πρώτη σελίδα - Page: 9

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

OMEN069PRO InfinityMember since 2006

Êùäéêüò
027-0166
ÊáôáóêåõáóôÞò Hewlett Packard
ÌïíôÝëï HP Pavilion 15'' zv5437EA
ÅðåîåñãáóôÞò Intel Pentium 4 3.2GHz Hyperthreading 800MHz
Óêëçñüò äßóêïò 40 GB ATA 100 4200 rpm
ÌíÞìç 256MB DDR PC2700 333MHz
Ïèüíç 15'' XGA TFT 1024x768 pixels
ÊÜñôá äéêôßïõ 10/100 Mbps
Modem 56 Kbps
Vga ATI Mobility Radeon 9000 IGP 64MB
Floppy No
Ëåéôïõñãéêü óýóôçìá Microsoft Windows XP Home Edition
Optical Drive N/A
Êùäéêüò ÊáôáóêåõáóôÞ N/A

 

Posted Fri 08 Dec 06 @ 7:57 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
H anabathmisi sta laptops kostizei akriba, alla i mnimi sou einai mikri. Rikse ena 512 toulaxiston. H karta grafikwn episis einai apagoreutiki an paikseis pote video.
 

Posted Fri 08 Dec 06 @ 11:24 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
OMEN069 wrote :


Vga ATI Mobility Radeon 9000 IGP 64MB



Profanos i mnimi einai 256 kai i karta grafikon desmeyei 64 (192+64=256)
mpes sto bios i allo utility pou exei kai bale 16 i 32 mb gia tin vga
Kathe mb sou einai polytimo perissotero gia to vdj tora.
 

Posted Sat 09 Dec 06 @ 12:10 am
TELIXXPRO InfinityMember since 2006
Geia sas !
eixa to vdj 3.4 me hercules me ena pc 2.8 ghz ola kala stin mousiki alla sta VIDEO CLIPS kolage apo 2 aities a. oto cpu termatize ( fisiko htan) kai b. kolagan ta panta ekei pou epeze sta kala kathoumena kai xreiazotan epanekinisi.........................
Etsi loipon piga eftiaxa ena neo pc me core 2 duo 2.13ghz gia na lithoun ta kolimata allaaaa????
TIPOTE o cpu enoeite oti douleuei sta 45% otan fortonei ara to "a)" lithike alla pali kolaei sta kala kathoumena !!!!!!!
to leitourgiko einai XP spartiatiko kai fresko me 1gig mnimh
boithiste me please ....THA TO SPASW!!!!!!!
 

Posted Mon 22 Jan 07 @ 1:11 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
sto video simantiko rollo paizei i karta grafikwn sou. Poia einai ? Akoma kai me 256MB stin VGA mporei na min einai arketa. Oso pio megali Ram exei toso pio polu "ksekourazei" tin CPU oxi mono otan fortonei (ekei apla tha kanei perissotero i ligotero xrono na to fortosei to video), alla kai otan paizei.
 

Posted Mon 22 Jan 07 @ 1:19 am
TELIXXPRO InfinityMember since 2006
thanks DJ dad
h karta grafikwn einai ge force fxs 700 le 256 AGP 8X . 128 BIT
KAI MALISTA EIXA DIALEXEI KAI MITRIKI GIA NA MIN PARW NEA KARTA GRAFIKWN
PES MOU PWS EKANA PATATA! XE!
EYXARISTW GIA TO ENDIAFERWN !
 

Posted Mon 22 Jan 07 @ 7:05 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
lypithikes ta 80 euro pou kanei mia karta grafikwn tis prokopis PCI express gia na pareis motherboard palias texnologias. Ekanes anabathmisi simera me ylika tou xtes..aaaax tha sas dagkoso to auti !
Einai sigouro pos mia kaliteri karta grafikwn tha sou elyne to problima, to mono pou mporeis na kaneis tora einai rythmisoules.
Mia pou mou rxetai einai ...
..stin epifaneia ergasias kaneis deksi klik...idiotites..Ryumiseis... kai xamiloneis ta xromata se 16 bit.

Otan bgazeis to hardware accelerator apo to Video setup tou VirtualDJ douleuei kanonika i pali kollaei?
 

Posted Mon 22 Jan 07 @ 9:51 am
TELIXXPRO InfinityMember since 2006
Emmmmmm ta sainia simboulepsan pws kali htan h karta grafikwn... ETSI kai egw pira mia GeForce 7600gt 256 gddr3 kai mia dinati gigabite mitrikh !!!! opote eyrio tha to stisw to mixanima kai tha pw entiposeis
pantws se eyxaristw ........ gia to endiferon sou,thn taxitita exypiretishs sou kai pou stirizeis dinamika to forum! apopse tha dokimasw na bgalw to hardware accelerator kai ta 16 pit etsi gia peiramatikous mas skopous!

 

Posted Mon 22 Jan 07 @ 6:42 pm
TELIXXPRO InfinityMember since 2006
Kai mia pou exw parei ena kalo set mono kai mono gia to vdj thelw epitelous na to agorasw kiolas kai san templelakos pou eimai xereis apo pou ????
 

Posted Mon 22 Jan 07 @ 7:00 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
apo edo http://www.virtualdj.com/purchase/

euxomai na pane ola kala me to neo sou setup kai na doume ena akoma proffesional user melos sto elliniko forum.

Kai mia kai anefera to Elliniko forum, tha prepei oloi na katalaboume oti einai poly simantiko na exoume forum stin glossa mas. Rikste mia matia se alla forums allwn etaireiwn kai tha katalabete. H Elladitsa mas einai men mikri alla mporei na kanei polla, kai gia auto kalo einai na stirizete auti tin prospatheia pou ginetai se auto to forum , na symmetexete thetika, eite exete agorasei to programa eite oxi, alla na min zitate pragmata pou den armozoun se site episimo opos paranomi diakinisi software, kodikwn klp.
Einai dikaioma sas na xrisimopoeite paranoma software kai mousiki, alla min zitate apo allous kai kyriws edw mesa na ginoun synergoi sas se paranomes energeies. Thetete se kindyno kai amfisbitisi to monadiko Elliniko forum Dj software.

Ta parapano den ta leo gia to filo mas ton Telixx, ta leo genika gia kathe endiaferomeno.
 

Posted Mon 22 Jan 07 @ 9:15 pm
TELIXXPRO InfinityMember since 2006
djdad/Babi ooooola OK!
ekana ena kalo setup me epexergasth core duo 2.13 ghz mia mainboard gigabite GA-965P-DS3 KAI Mia karta grafikwn GEFORCE 7600GT PCI EXPRESS 256 GDDR3 kai virtual dj sfiraei kai sta video clips!!!
kai tera h grinia ....... toso kairo den poli akouga oti to programa ayto exei toso megales apaitiseis!
2) Giati den exei apilogh stis listes sort by created opou einai xrisimo gia na briskeis grigora ta new added files kai
3) telika sofo einai na pairneis paranoma programata vdj gia na ta dokimazeis kai an einai auta pou sou tairiazoun tote to agorazeis gia na eisai kai sostos kai exeis to kefali sou isixo.....
opote etsi kai egw dokimasa to new version 4.1 r kai DEN MOU ARESE !!! den exei thn eyeliksia tou 3.4 kai kateliksa sto 3.4 ara an agoraza to 4 den tha thn pataga ????? opote malon meta apo liges sizitiseis back to 3.4 na agorasw lew kai pro user na eimai edw! to programa to douleyw epagelmatika 2 xronia perisotero twra vj apo edw kai mpros!
 

Posted Thu 25 Jan 07 @ 7:25 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
katarxin xairomai pou to neo sou setup efere apotelesma. Oi apaitiseis twn newn software einai dystixos oloena kai perisoteres. Ta hardware akolouthei to software..

Ti den sou arese stin 4.0 ver se sxesi me tin 3.4 ? Exoun prostethei kainourgia stoixeia. http://www.virtualdj.com/products/virtualdj/history.html
An den sou aresei to "look" tote mporeis na allakseis "skin" kai na xrisimopoieis ena paromoio san ki auto pou exei i 3.4.

Den ksero an mporeis na agoraseis to 3.4 alla mporeis na to zitiseis apo edo .. http://www.virtualdj.com/contact
 

Posted Thu 25 Jan 07 @ 10:24 pm
kalimera thelo na rotiso pos to software mporei na paixei mixaristo cd sto ena deck????????????/
 

Posted Tue 30 Jan 07 @ 8:18 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
An to cd exei graftei san ena track, tote to fortoneis sto ena deck kai paizei.
An to cd exei graftei se polla tracks, tote ta bazeis me tin seira sto deksi parathyro (playlist) kai epilegeis automix (autoplay). Prepei omos na exeis kanei rythmiseis prota sto config gia koftes allages. Ena mikro kompiasmataki tha to exeis apo track se track. Tha xreiastoun bebaia kai ta dyo decks opos katalabaineis.
 

Posted Tue 30 Jan 07 @ 9:16 am
ENFACEHome userMember since 2007
POS GINETE NA BAZO TRAGOUDIA NON STOP
 

Posted Sun 04 Feb 07 @ 8:10 pm
ENFACEHome userMember since 2007
POS MPORO NA PEZO TRAGOUDIA NON STOP
 

Posted Sun 04 Feb 07 @ 8:30 pm
lazikHome userMember since 2007
Gia sas paidia eimai kainourios edo kai prospatho na peraso kati skins kai kati samples apo to site,exo to virtual dj crazy boris 4.0.lipon ta pernao kai ta bazo stous fakelous tous alla ama pao na ta paikso mou grafei ena error gia xml ti na kano paides??
 

Posted Sun 11 Feb 07 @ 7:58 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Mallon den symbadizei i version twn skin me tin version tou software pou exeis.
Agorazeis to proffesional Virtual DJ http://www.virtualdj.com/purchase kai mporeis na katebaseis OLA ta skins, OLA ta effects (audio kai video), OLA ta plugins kai oti allo xreiasteis gia to setup sou (mappers klp)
 

Posted Sun 11 Feb 07 @ 11:08 pm
ÊáëçìÝñá óå üëï ôï forum. Èá Þèåëá íá êÜíù ìéá åñþôçóç êáé áí ìðïñåß êÜðïéïò íá ìå âïçèÞóåé. Ôï ðñüâëçìá ìïõ åßíáé üôáí êÜíù áíáæÞôçóç êõñßùò óôá åëëçíéêÜ êïììÜôéá åíþ õðÜñ÷ïõí äåí ôá âñßóêåé. Ôá ôñáãïýäéá âñßóêïíôáé óå äéáöüñïõò öáêÝëïõò êáé ìå äéáöïñåôéêÝò ïíïìáóßåò. Ð÷ 01 – Âßóóç – ôï ôñÝíï â) ¢ííá Âßóóç. Ôï ôñÝíï ã) Ôñåíï.Âéóóç êáé Üëëá ðïëëÜ ðáñáäåßãìáôá. Êáé ðáñüëï áõôÜ ðïëëÝò öüñåò áíôéìåôùðßæù ôï óõãêåêñéìÝíï ðñüâëçìá.
 

Posted Mon 12 Feb 07 @ 10:34 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
gi'auto ego pote de xrisimopoio ellinika grammata sta mp3 kai genikos se ola ta arxeia mou!
greeklish for ever!
 

Posted Mon 12 Feb 07 @ 2:07 pm
23%