Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Pioneer Wego (1) και Κάρτα Ήχου

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Καλημέρα και καλό μήνα. Μόλις έγινα μέλος ενώ παρακολουθώ χρόνια το forum. Όποιος μπορεί ας με συμβουλεύσει στα παρακάτω. Έχω περίπου 2 χρόνια το PIONEER WEGO (1) και δεν το έχω χρησιμοποιήσει πολύ. Ο ήχος που μου δίνει από ένα laptop HP dv6 (από γραμμένα cd) δεν με ικανοποιεί. Σημειώνω ότι δεν ασχολούμαι επαγγελματικά. Πιστεύω ότι μια Κάρτα Ήχου θα βοηθήσει. Τι προτείνεται ?
 

Posted Tue 01 Aug 17 @ 6:35 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
Εχω τη PIONEER WEGO και δινει απο τους καλυτερους ηχους που εχω ακουσει

τι εννοεις δε σε ικανοποιει?
δοκιμασε και με αλλα τραγουδια.
μηπως αυτα που δοκιμαζεις ειναι απο youtube?
 

Posted Tue 01 Aug 17 @ 6:44 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
τι σημαινει απο γραμμενα cd?
 

Posted Tue 01 Aug 17 @ 8:31 am
Aledjo και PANOSV ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Σωστές οι απορίες σας. Δεν ήμουν σαφής. Εννοώ τραγούδια γραμμένα από cd. Σημειώνω ότι ο ενισχυτής είναι ο Phillips FR 980 και τα ηχεία B & W S 2 602.
 

Posted Tue 01 Aug 17 @ 2:03 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
εννοεις τα χεις rip-αρει? αν ναι σε τι ποιοτητα? το θεμα σου λογικα ειναι στην πηγη και οχι στην καρτα
 

Posted Thu 03 Aug 17 @ 10:59 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Μπορείς να κάνεις διάφορα τεστ, ωστε να διαπιστώσεις από που προέρχεται ο "κακός" ήχος

- Ιδια κομμάτια, με διαφορετική κάρτα ήχου (πχ σύνδεσε τον ενιχυστή/ηχεία στην μητρική κάρτα ήχου του υπολογιστή)
- Διαφορετικά κομμάτια (όχι από αυτά ππου έχεις κάνει rip), με την WeGo και τον ενισχυτή/ηχεία στην WeGO)
- ηχογράφησε με το VirtualDJ, να δεις αν το "πρόβλημα" ειίναι πριν ή μετά την επεγεργασία ήχου του VirtualDJ
...κλπ... μην γράφω άλλο, ελπίζω να κατάλαβες
 

Posted Thu 03 Aug 17 @ 3:50 pm
PANOSV και djdad ευχαριστώ πολύ. Νομίζω ότι βρήκα το πρόβλημα.
 

Posted Fri 04 Aug 17 @ 9:58 am


(Old topics and forums are automatically closed)