Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: ΑΛΛΑΓΗ ΜΙΚΡΑ ΣΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

grpilotPRO InfinityMember since 2002
Καλήμερα Χρονιά πολλά,
έχω αλλάξει όλα μου τα mp3 από μικρά σε κεφαλαία ενώ στον σκληρό μου δίσκο
τα βλέπω αλλαγμένα στο vdj δεν μου τα δείχνει αλλαγμένα γιατί??
 

Posted Fri 30 Dec 16 @ 10:14 am
ankosPRO InfinityMember since 2009
το ονομα αρχείου άλλαξες ή τα tags?
 

Posted Fri 30 Dec 16 @ 8:00 pm
grpilotPRO InfinityMember since 2002
ankos wrote :
το ονομα αρχείου άλλαξες ή τα tags?


To έκανα με το mp3tag δεν ξέρω τι αρχεία αλλαξε, ενω στους φακέλους τα βλέπω κανονικά στο vdj8 οχι... γιατι?
 

Posted Fri 30 Dec 16 @ 8:09 pm
ankosPRO InfinityMember since 2009
λογικά 'αλλαξες μόνο το όνομα του αρχειου και οχι τα tags.Οταν ανοιξεις τον επεξεργαστή tag του virtual dj τι βλέπεις?
 

Posted Fri 30 Dec 16 @ 8:42 pm
grpilotPRO InfinityMember since 2002
ankos wrote :
λογικά 'αλλαξες μόνο το όνομα του αρχειου και οχι τα tags.Οταν ανοιξεις τον επεξεργαστή tag του virtual dj τι βλέπεις?


τα τραγούδια οπως τα είχα, το περίεργο είναι όταν φορτώνω να παιξουν μου τα δειχνει αλλαγμενα ....
 

Posted Fri 30 Dec 16 @ 9:01 pm
Για να μην έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα (γενικότερα και ειδικότερα) θα πρέπει όλες τις βασικές "εργασίες" (Move, Rename, κ.τ.λ., αλλά και το tagging, εάν σε βολεύει) να τις πραγματοποιείς μέσω VDj και μόνον, ώστε οι όποιες "αλλαγές", να "αλλάζουν" ταυτόχρονα και στην βάση δεδομένων...
 

Posted Fri 30 Dec 16 @ 11:12 pm
ankosPRO InfinityMember since 2009
 

Posted Sat 31 Dec 16 @ 6:42 am
Δεξί κλι στο φάκελο με τα τραγούδια -> Μαζικές ενέργειες -> Επαναφόρτωση Tags
 

Posted Thu 05 Jan 17 @ 11:23 pm
Επειδή το είδα το πρόβλημα με το team viewer.Τον ενδιαφέρει το file name να εμφανίζεται με κεφαλαία στο vdj.Δεν τον ενδιαφέρουν τα tag τα οποία και φέρνει το πρόγραμμα κανονικά.Σε κάποιες περιπτώσεις αρχείων ενώ στο browser των windows είναι με κεφαλαία (το file name) με κανένα τρόπο στο πρόγραμμα δεν έρχονται κεφαλαία τουλάχιστο για το λίγο που το πάλεψα εγώ. Ένα από τα αρχεία που εντόπισα και κοίταξα ιδιότητες ήταν κανονικά mp3.Δεν το κάνει σε όλα τα αρχεία που σημαίνει ότι κάποια ιδιαιτερότητα των αρχείων αυτών δεν αφήνει την αλλαγή εμφάνισης στο vdj.
 

Posted Sat 07 Jan 17 @ 7:47 am
Θεωρητικά και έτσι όπως τα λες, το "πρόβλημα" εντοπίζεται στο case sensitive της βάσης δεδομένων…

Δοκίμασε το εξής tip (εμπειρία από άλλο πρόγραμμα) και εάν "δουλέψει", τότε πιθανότατα να είναι αυτό…

1. Κλείσε το VDJ.
2. Ένα filename που δεν το εμφανίζει με κεφαλαία (στο VDJ), χωρίς να το μετακινήσεις, μετονόμασέ το (μέσω explorer των windows) σε κάτι παντελώς διαφορετικό.
3. Άνοιξε το VDJ και κάνε ένα “καθάρισμα” της βάσης δεδομένων.
4. Επανέφερε (με κεφαλαία) το σωστό filename (μέσω explorer των windows)
5. Δες πλέον (μέσω VDJ) πως το εμφανίζει…
 

Posted Sat 07 Jan 17 @ 9:12 am


(Old topics and forums are automatically closed)