Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Διακοπή τραγουδιού αέρα!

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

djnet71PRO InfinityMember since 2007
Καλησπέρα και χρόνια πολλά 2 everybody!
Είχα ένα μικρό θεματάκι χθες αλλά είπα να το ψάξω μην ξανατύχει...
Με το που ξεκίνησα να παίζω και έπαιζε στον ''αέρα'' του μαγαζιού το πρώτο κομμάτι....επιλέγω το επόμενο και μόλις το φόρτωσα στο άλλο deck πάγωσε ο ήχος του πρώτου που ήταν στον ''αέρα''!Αν θυμάμαι καλά(λόγω πανικού)δοκίμασα και πάταγα πλήκτρα και δεν ανταποκρινόταν τίποτα!Ευτυχώς στο μαγαζί έχουν συνδέσει στον μίκτη Pc που παίζει όλη μέρα και το έβγαλα κατευθείαν στον αέρα και δεν έμεινε μεγάλο κενό μουσικής!
Να σημειώσω πως από δικό μου λάθος στην σύνδεση καλωδίων το ζευγάρι rca που συνδέει τον controller(hercules rmx2 black & gold) με το macbook(μέσω usb hub) αντί να τα κουμπώσω στην θέση 1-2(όπως το είχα ρυθμισμένο)το κούμπωσα στην θέση 3-4!
Αν και ήταν λάθος η σύνδεση το πρώτο κομμάτι βγήκε κανονικά στον ''αέρα''...
Στη συνέχεια έκλεισα τον controller τον ξανάνοιξα και πάλι τίποτα...και εκεί κοίταξα πίσω τα καλώδια και είδα ότι τα είχα συνδέσει σε λάθος θέση.Τα διόρθωσα και όλα επανήλθαν στην κανονικότητα!
Ευτυχώς είχα προλάβει να συνδεθώ στο internet οπότε λογικά κάτι θα έχει καταγραφεί στην βάση δεδομένων γιατί δεν ξέρω αν φταίει αποκλειστικά η λάθος συνδεσμολογία.
Αν κάποιος συνάδελφος έχει κάποια εμπειρία σε αυτό το θεματάκι που μου έτυχε ...είμαι όλος αυτιά!!!

Ευχαριστώ
 

Posted Sun 11 Dec 16 @ 6:12 pm
Γιαννη δεν το καταλαβα καλα το πρωι που μου το ειπες, νομιζα οτι σου κολησε το προγραμμα. Αυτο που αναφερεις ειναι αλλο και εχει λογικη. Στην εξοδο που εδωσες εσυ στο μεικτη, δηλαδη το 3-4, με τις default ρυθμισεις στο audio configuration φευγει ο ηχος απο τα ακουστικα. Ετσι λοιπον φορτωνοντας εσυ το πρωτο τραγουδι παιζει κανονικα εξοδος 3-4 αυτο που ακους και στα ακουστικα. Φορτωνοντας ομως το δευτερο κομματι αυτοματα το pfl γυρναει στο 2ο deck και συνεπως σταματαει η μουσικη. Εαν εκεινη την ωρα παταγες play στο δευτερο deck θα εβγαινε στον αερα το δευτερο κομματι κ.ο.κ
Εφοσον λοπον σου σταματησε μονο ο ηχος ειναι απολυτα φυσιολoγικο με την συνδεση που ειχες κανει. Δεν υπαρχει crash
 

Posted Sun 11 Dec 16 @ 7:23 pm
djnet71PRO InfinityMember since 2007
dimitris_g wrote :
Γιαννη δεν το καταλαβα καλα το πρωι που μου το ειπες, νομιζα οτι σου κολησε το προγραμμα. Αυτο που αναφερεις ειναι αλλο και εχει λογικη. Στην εξοδο που εδωσες εσυ στο μεικτη, δηλαδη το 3-4, με τις default ρυθμισεις στο audio configuration φευγει ο ηχος απο τα ακουστικα. Ετσι λοιπον φορτωνοντας εσυ το πρωτο τραγουδι παιζει κανονικα εξοδος 3-4 αυτο που ακους και στα ακουστικα. Φορτωνοντας ομως το δευτερο κομματι αυτοματα το pfl γυρναει στο 2ο deck και συνεπως σταματαει η μουσικη. Εαν εκεινη την ωρα παταγες play στο δευτερο deck θα εβγαινε στον αερα το δευτερο κομματι κ.ο.κ
Εφοσον λοπον σου σταματησε μονο ο ηχος ειναι απολυτα φυσιολoγικο με την συνδεση που ειχες κανει. Δεν υπαρχει crash


Οκ...thanx φίλος!

 

Posted Sun 11 Dec 16 @ 9:33 pm


(Old topics and forums are automatically closed)