Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Page: 4

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

dimitris236 συγγνωμη αν σου εκανα επιθεση αθελα μου αλλα πηρα στραβα οτι ειπες και στο λεω με αμεσο τροπο για να μην το κραταω...
 

Posted Sat 16 Jun 12 @ 3:03 am
συγγνωμη για τα κεφαλαια μου ειναι συνηθεια...
 

Posted Sat 16 Jun 12 @ 3:03 am
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ..ΕΧΩ ΚΟΝΣΟΛΑ HERCULES RMX ΚΑΙ VIRTUAL DJ 7 PRO ΚΑΙ ΚΑΝΩ BROADCAST..ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΥΝΔΕΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΕΚΠΕΜΠΩ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΛΛΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΜΟΝΟ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΟΥ ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΩ..ΜΙΚΡΟΦ ΚΑΙ ΑΚΟΘΣΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΜΕΝΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΚΟΝΣΟΛΑ..ΑΠΟ ΤΑ ΗΧΕΙΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟΦ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΝΟΙΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΝΣΟΛΑ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΤΙΠΟΤΑ ΜΟΝΟ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟ VIRTUAL ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ
INPUT PC
OUTPUT HEADPHONES KAI ΗΧΕΙΑ
SOUNDCARD HERCULES RMX
 

Posted Mon 18 Jun 12 @ 1:56 pm
kalispera sas guys.tha ithela na rwtisw pio einai ena kalo laptop gia na paizw xwris kanena problima .to diko m t exei paiksei...i konsola pou exw einai i numark mix track pro.ta video dn me endiaferoun kai paizw me duo decks :) . to badget einai to pl mexri 350-400 eurw:) ti mou proteinete??
 

Posted Wed 20 Jun 12 @ 9:20 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Ola ta laptops mporoun me to swsto stisimo na paiksoun mia xara. Apla tha prepei na na ginei swsto optimize gia realtime audio efarmoges http://www.virtualdj.com/wiki/Common%20PC%20Performance%20Issues.html
An den thes na mpeis se auti ti diadikasia pigaine se ena katastima, pare mazi sou ena stikaki me to DPC Latency Checker kai dokimase merika.
Perissoteres leptomereis gia to DPC tha vreis sto parapanw link kai edw .. http://www.virtualdj.com/forums/105257/PC_Version_Technical_Support/_DPC_Latency_Checker_(_THESYCON)_Helped_Me_Fix_My_Audio_Problems___.html

An to DPC sou deiksei mono prasines mpares (ante kai kamia kitrini), tote to agorazeis.
 

Posted Wed 20 Jun 12 @ 9:29 am
jleftLE userMember since 2011
Παλιά ήταν το Toshiba καλό Λαπτοπ τωρα θα σου πρότεινα ένα Mac αλλά θες με 300/400 σου πρωτείνω ένα DELL που αλλάζει και καπακιά είναι και γρήγορο.
 

Posted Thu 21 Jun 12 @ 9:03 am
TANASMPRO InfinityMember since 2010
Φίλοι καλησπέρα.

Έχω αγοράσει τη Hercules mp3 e2 και σε προηγούμενη έκδοση 6.0.1 δεν μπορώ να τη χρησιμοποιήσω .
Πρέπει να αγοράσω τη Full έκδοση για να μπορέσω να παίξω γιατί είμαι ερασιτέχνης.
Παράλληλα εάν πάρω μέσω usb stick την Full Virtual Dj από γνωστό θα μπορέσω να τη χρησιμοποιήσω ??? η θα πρέπει να έχω και το Serial Number???
Ποιά είναι η καλύτερη λύση από το να αγοράσω νέα έκδοση γιατί στη home free μου δίνει μόνο 10 λεπτά λειτουργίας...


Φιλικά Μανώλης Ιωάννινα!!!!!
 

Posted Mon 25 Jun 12 @ 11:15 am
TANASM wrote :

Έχω αγοράσει τη Hercules mp3 e2 και σε προηγούμενη έκδοση 6.0.1 δεν μπορώ να τη χρησιμοποιήσω .

Πριν σου απαντήσω στα υπόλοιπα, μπορείς να μας εξηγήσεις γιατί δεν μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις;
TANASM wrote :

Πρέπει να αγοράσω τη Full έκδοση για να μπορέσω να παίξω γιατί είμαι ερασιτέχνης.

Αν θες να παίξεις με controller, ΝΑΙ.
TANASM wrote :

Παράλληλα εάν πάρω μέσω usb stick την Full Virtual Dj από γνωστό θα μπορέσω να τη χρησιμοποιήσω ??? η θα πρέπει να έχω και το Serial Number???

Δεν ξέρω πως εννοείς να πάρεις μέσω USB Stick το VirtualDj από γνωστό, αλλά ναι χρειάζεται και το serial. Και πέρα από αυτό είναι ενάντια στην τελική άδεια χρήστη (EULA) η οποία επιτρέπει μεν πολλαπλές εγκαταστάσεις του προγράμματος (2) υπό την προϋπόθεση οτι δεν χρησιμοποιούνται ταυτόχρονα, και οτι χρησιμοποιούνται απο τον ΙΔΙΟ ΧΡΗΣΤΗ. (Η άδεια του προγράμματος αφορά ΧΡΗΣΤΗ)
TANASM wrote :

Ποιά είναι η καλύτερη λύση από το να αγοράσω νέα έκδοση γιατί στη home free μου δίνει μόνο 10 λεπτά λειτουργίας...
Φιλικά Μανώλης Ιωάννινα!!!!!

Οι λύσεις που έχεις είναι δύο:
Ή χρησιμοποιείς την έκδοση LE που είχε ο controller σου (αν παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα αυτή η έκδοση μπορούμε να σε βοηθήσουμε να το λύσεις) ή κάνεις αναβάθμιση σε VirtualDj PRO Full (δικαιούσαι και κάποια έκπτωση λόγω της LE που έχεις)
Η τρίτη λύση θα ήταν να χρησιμοποιείς το VirtualDj Home FREE, αλλά χωρίς controller πράγμα που λογικά δεν σε καλύπτει.
 

Posted Mon 25 Jun 12 @ 12:39 pm
γεια χαρα σας!!! θελω να ρωτησω κατι το οποιο εχω κσεχασει... εχω την κονσολα και πως την ενεργοποιω απο τον virual dj? ειναι ηδη ενεργοποιημενη απλα δεν θυμαμαι πως το εκανα... μπορει καποιος να μου θυμησει? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
 

Posted Tue 26 Jun 12 @ 4:45 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Poia konsola ? pio virtualdj ? poia energopoihsi ?
Genika otan den eisai safis, dimiourgeis perisottera erotimata para apantiseis.

An registration einai auto pou rotas, pas sto profile sou kai prostheteis to serial number sou :
http://www.virtualdj.com/users/edit.html
 

Posted Tue 26 Jun 12 @ 7:13 am
TANASMPRO InfinityMember since 2010
Φίλοι καλησπέρα .

Έχω συνδέσει τη κονσόλα στο pc ( Hercules mp3 e2)και διαθετω κάρτα ηχου sound blaster με διπλή έξοδο (microphone/headphones) η οποία δεν γνωρίζω έαν είναι stero η mono . Θα ήθελα να συνδέσω και τα ηχεία αλλά η κάρτα δεν ξέρω αν είναι η κατάλληλη γιατί δεν μου δίνει προακουστικη στο δεύτερο κομμάτι.
Παράλληλα όταν συνδέσω τη κάρτα, μόνο από τα ακουστικά έχει ήχο και ενώ μπορώ να ακούσω προακουστικη το δεύτερο τραγούδι δεν έχω ήχο από ηχεία.
Σίγουρα το λάθος είναι στα configs και στη συνδεση , αλλά και η κάρτα ηχου φαντάζομαι πως δεν με καλύπτει.
Τί επιλογές έχω για να μπορέσω να έχω και προακουστικη και ήχο από τα ηχεια;;;
Θα χρειασθεί νέα κάρτα με πιο πολλες εξόδους για να μπορέσω να έχω τα επιθυμητά αποτελέσματα;;;;

Θα ήθελα τη γνώμη σας και οποίες προτάσεις δεκτές .

Φιλικά Μανωλης!!!
 

Posted Fri 29 Jun 12 @ 3:44 pm
Αν και δεν μας γράφεις ποια sound blaster έχεις για να δούμε αν μπορείς να κάνεις κάτι με τις ρυθμίσεις, η καλύτερη λύση θα ήτανε μια Audio2Dj με κόστος κοντά στα 90 ευρώ
 

Posted Fri 29 Jun 12 @ 4:37 pm
TANASMPRO InfinityMember since 2010
Υπάρχει κάποια πηγή μέσω site για να παραγγειλω τη κάρτα audio 2 dj γιατί θεωρώ πως η δικιά μου δεν κάνει, ή ένα παραπεμτικο site εμπιστοσύνη για αγορα της κάρτας;;;

Φιλικά.
 

Posted Sat 30 Jun 12 @ 2:56 am
TANASMPRO InfinityMember since 2010
Thank Phantom Deejay για την άμεση ανταπόκριση!!!
 

Posted Sat 30 Jun 12 @ 7:07 am
καλησπερα ξανα,μετα απο πολυ καιρο...
ερωτηση και προβλημα μαλλον για δυσκολους λυτους...ελπιζω οχι αλλα ειδωμεν...
προσφατως ειπα να το γυρισω σε συσκευες midi προσθετως βεβαιως με αναλογους μικτες και συσκευες κυριως για επαγγελματικες δουλειες,η σκεψη ηταν για αλλη μια βαλιτσα με cd,ή πλεον αφου χρησιμοποιηται που χρησιμοποιηται ο υπολογιστης τουλαχιστον να γινεται πιο ευκολα.
αγορασα λοιπον μια hercules mk4,πιστευω απο τις τελευταιες τοπ συσκευες εξαρτηματων dj.ανεξαρτητα οτι την αγορασα μολις προχτες.
βαζω drivers,στηνω virtual με τον κωδικο που εχει απο κατω,(κατι δεν μου παει ηδη καλα)κα τσουπ...
ανακαλυπτω οτι ουδεποτε εχει διαβασει την συσκευη ο υπολογιστης,κανω update,διαβαζω απειρα αρθρα,αλλαζω usb καλωδιο,αλλαζω θυρα,κατεβαζω το 3,0 drivrs απο το site το επισημο,τιποτα...
πριν αποφασισω να βρισω λοιπον,και να το κοπανσω σε κανενα κεφαλι ταμια...ζηταω ψυχραιμα βοηθεια..(γιατι αλλωστε...Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει....ειπε ο αβρααμ λινκολν)
περιμενω λοιπον email,ή ακομα και τηλ..πασα βοηθεια δεκτη και ανταλασεται με ευχαριστω εκ γης...
Γιωργος
DJ HORHE
 

Posted Thu 02 Aug 12 @ 11:10 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Ti leitourgiko exeis ?
Otan ekanes egkatastasi tous drivers tis Hercules, sou evgale kapoio mynima lathous ?
Sto katw deksi meros tis othonis sou (taskbar) (an exeis Windows), to Hercules Control panel einai diathesimo ?
Otan egkatestises tin VirtualDJ LE version kai perases to LE serial, sou evgale kapoio mynima lathous ? ki an nai ti akrivws elege ?
Mipws i thyra USB pou xrisimopoieis einai USB 3.0 (mple xrwma) ?
 

Posted Thu 02 Aug 12 @ 11:27 am
djdad wrote :
Ti leitourgiko exeis ?
Otan ekanes egkatastasi tous drivers tis Hercules, sou evgale kapoio mynima lathous ?
Sto katw deksi meros tis othonis sou (taskbar) (an exeis Windows), to Hercules Control panel einai diathesimo ?
Otan egkatestises tin VirtualDJ LE version kai perases to LE serial, sou evgale kapoio mynima lathous ? ki an nai ti akrivws elege ?
Mipws i thyra USB pou xrisimopoieis einai USB 3.0 (mple xrwma) ?

καταρχην ευχαριστω για την απαντηση,
στη συνεχεια τονιζω οτι εχεις δικιο,θα επρεπε να εχω πει κι αλλες πληροφοριες..οποτε συνεχιζω απαντωντας...
εχω vista με πληρης update νομιμο...οχι δεν μου εβγαλε κανενα λαθος...το hercules κατω δεξια οχι δεν ειναι διαθεσιμο,ειναι με γραμμη στην μεση,οταν εγκατεστησα την virtual κανενα λαθος και οχι δεν ειναι usb 3...
σημειωνω επισης οτι κανενα λαμπακι δεν μου εχει αναψει μεχρι τωρα (δεν ξερω κανα αν υπαρχουν λαμπακια-led)πανω στην κονσολα ,αφου δεν την δει καν στον υπολογιστη με κανενα usb καλωδιο.
kai οχι τα usb δεν ειναι χαλασμενα,δουλευουν κανονικα ,διαβαζουν σκληρους,mouse και λοιπα...
αναμενω λοιπον....
 

Posted Thu 02 Aug 12 @ 11:38 am
σημειωνω επισης οτι οταν παω να ανοιξω το virtual μου λεει οτι erron in the asio drivers. και οτι το controlled as not detected...τουτεστιν δεν το δει ακομα...αναγνωρισει,διαβασει...
 

Posted Thu 02 Aug 12 @ 11:41 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
To VirtualDJ tha evlepe kanonika tin konsola an ginotan swsta i egkatastasi. Apo ti stigmi pou to Hercules Control panel exei ena kokkino X, simainei oti eite i konsola den egkatastathike swsta, h prokeitai gia ellatwmatiki syskeui.

Auto pou prepei na kaneis einai ...
Pas sto C->windows->system32->drivers (an thymamai kala to path kai kaneis delete 4 arxeia pou logika tha vreis ekei pou arxizoun me HDJ
Vgazeis tin Hercules apo to USB
Katevazeis kai trexeis autous tous drivers http://ts.hercules.com/download/pub/webupdate/DJCSeries/2012_HDJS_3.exe
Otan tha sou zitisei na valeis tin HERCULES sto USB MHN THN SYNDESEIS... pata OK kai afise na oliklirwsei tin egkatastasi.
Meta to telos tis egkatastasis, vazeis tin Hercules sto USB kai me to pou tha sou vgalei pop-up mynima katw deksia oti entopistike nea syskeyi, GRIGORA kaneis klik se auto, sou anoigei parathyro. Se auto to parathyro logika sto katw meros prepei na sou dinei epilogi na apotrepseis ta Windows na psaksoun driver apo ta windows update. To patas kai meta vlepeis tin proodo egkatastasis.
Prepei na egkatastisei swsta olous tous epimerous driver (midi, ASIo klp) An ola ginoun prasina, tote logika to Hercules COntrol panel tha einai diathesimo kai to VirtualDJ tha dei kai tin konsola.

An oxi, ekei tha psaksoume kai parapera.

PS. Elpizw to account twn windows pou exeis na einai admin.

Pantws na ksereis oti ta Vista exoun polla provlimata me ta USB kai ta midi. An einai dynato na peraseis windows 7, auto tha itan to kalytero.
 

Posted Thu 02 Aug 12 @ 11:48 am
75%