Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Page: 3

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

aledjoPRO InfinityMember since 2005
djkarkas wrote :
Γεια σας, έχω την Κονσόλα MK2 της Hercules / Windows 7 και δεν μπορώ να παίξω μουσική από την κονσόλα μου ... Χρειάζεστε να κατεβάσω κάποια νέα έκδοση ή κάτι άλλο;


xreiazetai tous teleutaious drivers apo do http://ts.hercules.com/download/pub/webupdate/DJCSeries/2011_HDJS_7.exe
kai to virtual dj pro 7.

i ekdosi pou eixe me to cd otan to agorases, de paizei se windows 7 paramono se windows xp
 

Posted Sun 20 May 12 @ 3:06 am
jim_236Home userMember since 2011
na kanw kai ego mia erotisi...exo tin audio 2 tis traktor iparxei tpt kainourgio na perasw???(driver kai tetoia)
 

Posted Sun 20 May 12 @ 7:18 am
gia sas.skeftomai na asxolitho me to dejaying. exo ena controller ths reloop (mixage interface edition) kai pigeno se diafora party ton filon mou kai pezo mousiki. mporite na mou pite ti allo mporo na agoraso (alla mixanimata ) gia na exo perisoteres dynatotites se auto pou kano?? an mporite bohthisteme ..euxaristo poli
 

Posted Wed 06 Jun 12 @ 1:58 pm
καλησπερα και απο εμενα!!! ειμαι νεος εδω... πως μπορω να κατεβαζω πραγματα απο εδω? π.χ skins effects κτλ κτλ? πρεπει να πληρωσω η να κανω κατι αλλο? ευχαριστω εκ των προτερων
 

Posted Thu 07 Jun 12 @ 9:12 am
Πρέπει να έχεις αγορασμένη μία απο τις τρεις εκδόσεις που σου το επιτρέπουν. Broadcaster, PRO Basic, PRO Full.
Δες τις διαφορές (και την τιμή τους) εδώ: http://www.virtualdj.com/products/comparison.html
 

Posted Thu 07 Jun 12 @ 10:12 am
eyxaristw polyyy!!!
 

Posted Thu 07 Jun 12 @ 10:39 am
ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΑΣ!!! ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΕΓΚΥΡΗ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΜΕ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΔΩΡΕΑΝ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ...
 

Posted Tue 12 Jun 12 @ 7:20 am
Dee PPRO InfinityMember since 2006
Έγκυρη, αξιόπιστη και δωρεάν δε πάνε μαζί! Θα πρέπει να συμβιβαστείς ή με τα πρώτα δύο ή με το τελευταίο. Για τα δύο πρώτα να σε βοηθήσω όπως μπορώ, για το τρίτο αμφιβάλλω σοβαρά, ως προς το αν είναι επιτρεπτό από τους κανόνες του φόρουμ όπου βρίσκομαστε...
 

Posted Tue 12 Jun 12 @ 3:16 pm
ΟΚ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ? ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ... ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΚΑΠΟΙΟΟ EMAIL Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ?
 

Posted Fri 15 Jun 12 @ 3:37 am
@Gyalinos:
Υπάρχουν πολλά ΝΟΜΙΜΑ ηλεκτρονικά καταστήματα που πουλάνε μουσική, όπως π.χ. το Beatport. Αν ψάχνεις κάτι τέτοιο τότε ελεύθερα όποιος χρήστης θέλει μπορεί να σου προτείνει εδώ ΝΟΜΙΜΑ ηλεκτρονικά καταστήματα για να τα επισκεφτείς και να δεις "τι παίζει"
Επίσης υπάρχουν κάποια "καταστήματα" που έχουν δωρεάν μουσικό περιεχόμενο ελεύθερο από πνευματικά δικαιώματα (open music @ public domain). Επίσης αν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο μπορεί όποιος θέλει να σου προτείνει ελεύθερα τοποθεσίες να επισκεφτείς.

Αυτό που ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ αυστηρά είναι η δημοσιοποίηση διευθύνσεων ιστοτόπων που παρέχουν ΠΑΡΑΝΟΜΑ μουσικό περιεχόμενο. Δηλαδή σελίδες που είτε παρέχουν δωρεάν μουσικό περιεχόμενο προστατευόμενο από πνευματικά δικαιώματα, είτε επί πληρωμή χωρίς όμως να έχουν άδεια λειτουργίας και να αποδίδουν στην ΑΕΠΙ, RIAA κτλ τα προβλεπόμενα ποσοστά.

Τέλος αν ψάχνεις για ελληνική μουσική να ξέρεις οτι δύσκολα θα βρεις κάτι νόμιμο που να έχει μια καλή (ικανοποιητική) ποικιλία, και ακόμα πιο δύσκολα κάτι παράνομο αυτόν τον καιρό καθώς όλα τα "μεγάλα" sites έχουν κλείσει από την δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος.
 

Posted Fri 15 Jun 12 @ 4:55 am
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟΝ ΟΡΙΣΜΟ ΤΗΣ ΛΕΞΗΣ DJ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝ SITES ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΣΕΒΑΣΤΗ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΙΑΡΚΗ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΤΩΝ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ... ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΠΙΣΩ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΩΣΤΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ... ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΝΟΜΙΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ, ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ... ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ... ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ ΕΓΡΑΨΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ... ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΣΑΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΗΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΟΥ...
 

Posted Fri 15 Jun 12 @ 5:56 am
ΕΤΡΕΞΑ ΤΟ Beatport ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ?
 

Posted Fri 15 Jun 12 @ 6:12 am
GYALINOS wrote :
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΝΟΜΙΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ, ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ...

Αυτό είναι μια μεγάλη ΑΛΛΗ συζήτηση. Αλλά στο χώρο που βρισκόμαστε (την επίσημη ιστοσελίδα του VirtualDj) υπάρχουν κανόνες, και οφείλουμε να τους σεβόμαστε.

BTW: ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ. Είναι σαν να ΦΩΝΑΖΕΙΣ, και είναι και κουραστικά στην ανάγνωση...
 

Posted Fri 15 Jun 12 @ 6:59 am

Και αυτό πάνω δεξιά τι είναι;;; :P
 

Posted Fri 15 Jun 12 @ 7:03 am
phantom afto pou eipes gia tous kanones...egw pantos to katalava poli kala afto ;)...
 

Posted Fri 15 Jun 12 @ 7:06 am
οκ με το προγραμμα απλα δεν ειχα δει οτι επρεπε βα μπω ξανα στο site για αναζητηση... dimitris236 σιγουρα καταλαβαινεις πολυ καλα τους κανονες για να εισαι εδω και τους αποδεχεσαι και εσυ και οσοι ειναι εδω... ετσι θελω να πιστευω... αυτο δεν σημαινει ομως οτι δεν μπορουμε να κανουμε κουβεντα και να λεμε την αποψη μας χωρις κανενας να μας λογοκρινει και να αφηνει υπονοουμενα γιατι σιγουρα ολοι μπορουμε να το κανουμε αυτο και να παει η κουβεντα σε αλλα επιπεδα στα οποια δεν μου επιτρεπει η ηθικη μου να το κανω για πολλους λογους.... (κοινως δεν παιζω το παιχνιδι του ποιος εχει την μυγα και σε ποιον θα την πεταξει γιατι δεν μου αρεσει να γινομαι μιγοχεσμ@ )
 

Posted Fri 15 Jun 12 @ 8:56 am
PHANTOM σε ευχαριστω που με βοηθησες και μου ελυσες καποιες αποριες...
 

Posted Fri 15 Jun 12 @ 8:58 am
Dee PPRO InfinityMember since 2006
Αν μας εξηγούσες τι ακριβώς τραγούδια ψάχνεις, θα μπορούσαμε ίσως να σε βοηθήσουμε καλύτερα... Ψάχνεις για κάποιο συγκεκριμένο είδος ή γενικότερα ό,τι ακούγεται και ΤΟΡ 40; Στη πρώτη περίπτωση υπάρχουν εξειδικευμένα site. Στη δεύτερη βοηθάνε περισσότερο τα playlists ραδιοφωνικών και τηλεοπτικών σταθμών για αρχή.
 

Posted Fri 15 Jun 12 @ 9:30 am
den enoousa kati gia sena file...eixa kanei mia m@l@ki@ giafto to eipa ston phantom!
 

Posted Fri 15 Jun 12 @ 1:07 pm
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΨΑΧΝΩ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ... ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΓΙΑΥΤΟ ΨΑΧΝΩ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΡΗΓΟΡΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΤΛ ΚΤΛ... ΕΙΜΑΙ DJ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΡΑΓΜΑ ΑΠΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΣΤΟ ΤΕΡΑΤΑΚΙ ΜΟΥ... ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΦΥΓΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΑ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΠΟΥ 700 ΧΛΜ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΛΗ Η ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗ ΚΤΛ ΜΕ ΠΗΓΕ ΠΙΣΩ... ΓΙΑΥΤΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ "ΤΟ ΚΕΝΟ" ΑΥΤΟ...
 

Posted Sat 16 Jun 12 @ 3:01 am
57%