Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Επιλογη controler - Page: 4

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

Μόνο πρόσεχε να μην συγχέεις τα reviews της VMS 4 με τα reviews της VMS 4.1
 

Posted Tue 21 Aug 12 @ 8:58 am
Κάνα dj e-shop που να κάνει αποστολές και στην Κύπρο έχει κάποιος να προτείνει? Αν δεν επιτρέπεται να γραφεί δημόσια στο φόρουμ αν σας είναι εύκολο στείλτε μου pm. Ευχαριστώ για όλη τη βοήθεια σας μέχρι στιγμής.
 

Posted Tue 21 Aug 12 @ 5:15 pm
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες παιδιά. Με βάση αυτά που είπαμε και λαμβάνοντας υπόψην το κόστος του VDJ pro μάλλον θα πάω για Numark N4 που με βάση την τιμή της+VDJ pro βγαίνει στην ίδια τιμή με ένα πιο στοιβαρό controller.....
ψαξου φιλε μου κατι θα υπαρχει,,,αν χρειστεις κατι πανω στην n4 κ μπορω γραψε μας εδω,,,αντε καλοριζικη!!!
 

Posted Wed 22 Aug 12 @ 3:02 pm
Έψαξα κι ακόμα ψάχνω. Τουλάχιστον περιόρισα τις επιλογές μου ακούγοντας τις συμβουλές του apopsis kai phantomdeejay κατέληξα σε 2:

222 το VDJ pro + 385 Numark N4 + 40 μεταφορικά = 647
120 νομίζω το VDJ pro + 425 American Audio VMS4.1 + 40 μεταφορικά = 585

phantomdeejay όντως τα αρνητικά είναι για την VMS4 γι αυτό αναθεώρησα και την άποψη μου, αφού η VMS4.1 φαίνεται πιο "σοβαρός" controller από την Ν4...ψήνομαι...ψήνομαι.

Έχει κάποιος εμπειρία με VMS4.1?
 

Posted Wed 22 Aug 12 @ 3:17 pm
ilias7Home userMember since 2005
egw psilokateliksa sthn vms2 logo xrimatwn ki oso tin psaxnw toso mperdeyomai.exei allaksei i einai i idia ap'otan bgike?
 

Posted Thu 23 Aug 12 @ 3:50 am
Η VMS 2 βγήκε μετά την VMS 4 και πριν την VMS 4.1
Η VMS 2 γενικά δεν παρουσιάζει τα προβλήματα της VMS 4 καθώς η ΑΑ είχε ήδη καταλάβει τα προβλήματα με την VMS 4 και τα διόρθωσε.

ΔΕΝ υπάρχει VMS 2.1 !!!
 

Posted Thu 23 Aug 12 @ 4:10 am
ilias7Home userMember since 2005
nomizw einai kai i kaliteri lisi gia anabathmisi se pro ?
 

Posted Thu 23 Aug 12 @ 4:21 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
50% ekptosi Hlia.
 

Posted Thu 23 Aug 12 @ 4:24 am
ilias7Home userMember since 2005
stin konsola ????????????? (plaka kanw)
 

Posted Thu 23 Aug 12 @ 4:28 am
Quote :
50% ekptosi Hlia.


Isxyei kai gia VMS2 i ekptosi 50%?
 

Posted Thu 23 Aug 12 @ 5:02 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Nai.
 

Posted Thu 23 Aug 12 @ 5:23 am
Ωραία! Μια απορία για VMS2.

Έστω ότι έχω ενωμένη τον controller με το pc και VDJ pro και επίσης έχω ενωμένα 2 cd-player στις αναλογικές εισόδους. Αν παίζω στο ένα κανάλι από VDJ μπορώ στο άλλο να παίζω από το cd-player? Δηλαδή να κάνω την μετάβαση από usb σε analog χωρίς πρόβλημα ενώ το άλλο κανάλι δουλεύει ήδη.
 

Posted Thu 23 Aug 12 @ 6:29 am
Ακόμα μια ερώτηση...

Με VMS4.1 τα samples είναι διαχειρίσμα ενώ στη VMS2 όχι, σωστά? Δηλαδή στη VMS2 δεν υπάρχουν dedicate control buttons για τα samples.
 

Posted Fri 24 Aug 12 @ 4:47 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
4.1 exei pio polla buttons alla me tin pro version mporeis na kaneis remap kai na allakseis to mapper stin vms2 ara to 'dedicated' den paizei rolo.
Gia tin proti sou erotisi, allagi se cd nai logika ginetai.
 

Posted Fri 24 Aug 12 @ 5:24 am
Καλησπέρα παιδιά, μετά από καιρό πήρα την απόφαση και αγόρασα την VMS4.1. Αύριο θα την έχω στα χέρια μου.

Μερικές ερωτήσεις (να ανοίξω καινούριο θέμα??)...

1) Εφ'όσον γνωρίζω η VMS4.1 έρχεται με VDJ Home Edition ή LE με custom skin. Σκοπός μου είναι να αναβαθμίσω το VDJ σε pro. Πώς μπορώ όμως να κρατήσω το ίδιο skin? Έψαξα στα skins αλλά δεν το βρήκα.

2) Να κάνω το installation του Virtual DJ που είναι στο κουτί και μετά να πατήσω το κουμπί για upgrade ή κατευθείαν να βάλω το σειριακό στη σελίδα του VDJ και να κατεβάσω το PRO?

3) Πρέπει να γνωρίζω κάτι άλλο πριν την εγκατάσταση του controller και του VDJ?
 

Posted Thu 04 Oct 12 @ 12:02 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Oloi oi controllers erxontai me Limited Edition (VirtualDJ i kapoio allo software)
Kapoioi diatithontai stin agora me 2 softwares. P.x. mporei mia konsola na ditithetai stin Eurwpi me Traktor kai stin Ameriki kai ton ypoloipo kosmo me VirtualDJ.
Epomenws kata tin agora, prwta tha prepei na sigoureuteis an erxetai me VirtualDJ LE i kapoio allo software.

H sygkekrimeni konsola exei eidiko skin to opoio egkathistatai me to installation tis Limited Edition. Episis se merikes periptwseis oi drivers tis konsolas egkathistantai mazi me tin LE version.
Kalo loipon tha itan na egkatastiseris tin LE version kai meta kaneis to upgrade.

H VMS4.1 LE version sou dinei 50% ekptwsi stin anavathmisi. Penas to serial tis LE version sto upgrade box autis tis selidas.. http://www.virtualdj.com/buy/index.html
Meta tin agora tou upgrade, tha laveis ena email me to serial number tis Pro Full kai ena download link gia na katevaseis kai na egkatastiseis tin Pro Full.

Synistatai na peraseis auto to serial number sto profil sou http://www.virtualdj.com/users/edit.html
 

Posted Thu 04 Oct 12 @ 12:22 pm
Η VMS έρχεται με έκδοση LE.
Για να κρατήσεις το skin της θα κάνεις εγκατάσταση την LE.
Μετά θα κάνεις upgrade σε PRO και στη συνέχεια θα χρησιμοποιείς το PRO. Δεν θα κάνεις απεγκτάσταση της LE γιατί θα σου σβήσει το skin.
 

Posted Thu 04 Oct 12 @ 12:22 pm
Ευχαριστώ παιδιά, με το καλό αύριο θα κάνω την εγκατάσταση και την αναβάθμιση και θα ενημερώσω για τα αποτελέσματα.
 

Posted Thu 04 Oct 12 @ 3:39 pm
Καλησπέρα παιδιά. Ήρθε ο controller, έκανα install το Virtual DJ LE και μετά το ASIO driver.
Υπήρχε καινούριος ASIO driver στη σελίδα της ADJ έτσι τον έκανα Update. Επίσης δικαιούμουν 20 μέρες δωρεάν το VDJ pro οπότε και το έκανα activated. Έφαγα τρομάρα μέχρι να καταφέρω να βγάλω σωστά τον ήχο καθώς μπερδεύτηκα με τις ρυθμίσεις στο ASIO (αν μπορεί κάποιος να δώσει τα φώτα του είναι ευπρόσδεκτος). Έκανα disable ta rec και κατάφερα επιτέλους να βγάλω σωστό ήχο από τα αντίστοιχα κανάλια.

Το μοναδικό μείον μέχρι στιγμής είναι η φάση με την επιλογή τραγουδιών. Πολύ άκυρα τα touch που υπάρχουν καθώς πάνε αρκετά γρήγορα. Το δε mouse πάει σα χελώνα. Μπορώ να κάνω κάποια μετατροπή στο πόσο γρήγορα αποκρίνοντε?

 

Posted Fri 05 Oct 12 @ 6:29 pm
Ακόμα μια ερώτηση, το CUE στα ακουστικά δεν αλλάζει αυτόματα έστω κι αν το έχω σε always στο VDJ. Ο λόγος είναι γιατί το συγκεκριμένο κομμάτι του controller είναι μόνο analog και όχι midi?
 

Posted Fri 05 Oct 12 @ 7:33 pm
78%