Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Επιλογη controler - Page: 1

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

ankosPRO InfinityMember since 2009
Θα ηθελα την βοηθειά σας.
Δεν έχω ασχοληθει με Controllers όποτε θα ήθελα την γνώμη σας.
Στην δεύτερη βαλίτσα που χρησημοποιώ για back up έχω 2 cdj-200 και μικτη τον djm-400.
Σκεφτόμουνα να καταργήσω τον μικτη και να χρησημοποιήσω εναν Controller που να έχει όμως την δυνατότητα να
δουλεύει με το vdj αλλά και σαν απλώς μίκτης με τα cdj-200.
Να έχει είσοδο για μικρόφωνο και καλό θα ήταν να έχει και εξόδους balanced.
Εχω δει τον DN-MC6000 αλλά πάει ψηλά χρηματικά για back up σύστημα.
Περιμένω τις προτάσεις σας.
 

Posted Mon 11 Jul 11 @ 4:44 am
Vms4 η Vms2 τι σου λεει;
 

Posted Mon 11 Jul 11 @ 7:57 am
ankosPRO InfinityMember since 2009
vlakasman wrote :
Vms4 η Vms2 τι σου λεει;


είναι ενα controler που έχει ότι ζητάω.Θα περιμένω την vms2
Επίσης σκέφτομαι ή για δύο denon dn-sc2000 και να καταργήσω τα δυο cdj-200 στην βαλίτσα και να κρατήσω το djm-400
Πάντως ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου αν και no licence user
 

Posted Tue 12 Jul 11 @ 9:55 am
????Που κολλαει το οτι ειμαι no license με το ενδιαφερον που εδειξα;Ειτε ημουν στη θεση τη δικη μου ειτε στη θεση του apopsis το ιδιο ενδιαφερον θα δειχνα...
 

Posted Tue 12 Jul 11 @ 1:16 pm
no licence user??? τι κουφο ειναι αυτο? εσυ ρε μεγαλε βαζεις τις pioneer που εχεις εδω περα στο forum? αν καταφερεις να τισ περασεις και να φενονται τοτε δεν μιλαω...αλλα(φιλικα παντα δεν θελω να θειξω κανεναν) τωρα να καθεσε και να μιλας στον <<vlakasman>> και τον κατατασεις ως ενα <<κατωτερο>> μελος το βρισκω τρελα ειρονικο και βλακωδες...!!!
 

Posted Wed 13 Jul 11 @ 4:10 am
ankosPRO InfinityMember since 2009
vlakasman wrote :
????Που κολλαει το οτι ειμαι no license με το ενδιαφερον που εδειξα;Ειτε ημουν στη θεση τη δικη μου ειτε στη θεση του apopsis το ιδιο ενδιαφερον θα δειχνα...


επειδή πολλές φορές διαβάζω εδώ μέσα οτι πρέπει να αγοράσεις το πρόγραμμα για να έχεις καλύτερη υποστήριξη (και λογικό το βλέπω)
οπότε λέω μπράβο του παιδιού που ενδιαφέρθηκε αν και μπορεί να του έχουν κάνει την παρατηρηση που δεν έχει αγοράσει το πρόγραμμα.
Τίποτα υποτιμιτικό με ΄σενα ίσα-ισα υποχρεομένος θα έλεγα.
 

Posted Wed 13 Jul 11 @ 4:52 am
ankosPRO InfinityMember since 2009
sthegreat wrote :
no licence user??? τι κουφο ειναι αυτο? εσυ ρε μεγαλε βαζεις τις pioneer που εχεις εδω περα στο forum? αν καταφερεις να τισ περασεις και να φενονται τοτε δεν μιλαω...αλλα(φιλικα παντα δεν θελω να θειξω κανεναν) τωρα να καθεσε και να μιλας στον <<vlakasman>> και τον κατατασεις ως ενα <<κατωτερο>> μελος το βρισκω τρελα ειρονικο και βλακωδες...!!!

ρε μεγάλε πρώτη φορά γράφεις σε φόρουμ?
Αν όχι τοτε γιατί δεν κρατάς μια επιφύλαξη για τα γραφόμενα του άλλου και διαπυστώνεις οτι εγώ καταταξα το vlakasman σαν κατώτερο μέλος?
Εως τώρα ένας μου απάντησε και αυτόν θα τον μειώσω?Προς Θεού δεν είμαι τέτοιος ανθρωπος.
Και για να πάμε στα γραφομενά σου γιατί δεν έχω καμμιά διάθεση να έρχομαι σε αντιπαράθεση με ανθρώπους που δεν με ξέρουν δεν τους ξέρω
και δεν τους κοιτώ στα μάτια όταν συζητώ μαζί τους.Τα γραφόμενα παρεξηγούνται οπότε για βοηθησε με οταν γράφεις για τα pioneer τι εννοείς γιατι δεν έχω καταλάβει.


 

Posted Wed 13 Jul 11 @ 5:09 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
αραγε αυτα γινονται μονο στο Ελληνικο φορουμ?? :P:P chill out guys...
 

Posted Wed 13 Jul 11 @ 5:18 am
οκ με καλυψες απλα ετσι οπως το πες ακουστικε περεργο...
 

Posted Wed 13 Jul 11 @ 5:39 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Den thelete na kleidoso to topic etsi ?

kai nai oso kai na min aresei se kapoious, paizei rolo kai sigoura exei kai aksizei mia kalyteri antimetopisi kapoios pou exei agorasei to programma kai einai apolyta logiko. Xoris na yparxei pote tipota prosopiko me kanenan.

Na thimiso kati poly aplo pou to eksigei auyto, oti diladi edo den einai ena geniko forum gia dj's alla to forum enos sygkekrimmenou programmatos kai proiontos, pou me poly douleia apo polous anthropous katafere na ftasei edo pou eftase.
 

Posted Wed 13 Jul 11 @ 5:45 am
ankosPRO InfinityMember since 2009
PANOSV @ sthegreat

χιουμοριστικά
Γραφεται που γράφεται δεν κάνετε και καμμια πρόταση να βοηθήσεται λιγο με το τι να αγοράσω?
 

Posted Wed 13 Jul 11 @ 5:45 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Exeis dei aytin ti selida ? :
http://www.virtualdj.com/products/hardware.html

Kai kati pou leo se osous me rotane sto support einai na min stathoun stis ... eikones alla na dosoun basi se auto prin epileksoun hardware :

Depending on how and where you mix, you might consider different options:
- Mobile DJs will probably want to get all-in-one controllers, easy to transport and install anywhere.
- Resident DJs will probably want rackmount or table-top controllers (depending on the space available in the booth).
- Turntablists will want a TimeCode solution and a good sound card interface.
- Beginners will be more interested in all-in-one solutions.
 

Posted Wed 13 Jul 11 @ 5:52 am
ankosPRO InfinityMember since 2009
apopsis wrote :
Den thelete na kleidoso to topic etsi ?

kai nai oso kai na min aresei se kapoious, paizei rolo kai sigoura exei kai aksizei mia kalyteri antimetopisi kapoios pou exei agorasei to programma kai einai apolyta logiko. Xoris na yparxei pote tipota prosopiko me kanenan.

Na thimiso kati poly aplo pou to eksigei auyto, oti diladi edo den einai ena geniko forum gia dj's alla to forum enos sygkekrimmenou programmatos kai proiontos, pou me poly douleia apo polous anthropous katafere na ftasei edo pou eftase.


Γιατι βρε apopsis να το κλειδώσεις?
Ασε μπας και απαντήσει κανένας γαι το θέμα μου.
Εναν κοντρολερ ζήτησα να συνεργάζεται με το vdj και να είναι και stand alone ή δυο denon 2000.
Να δω καλά το σκέφτομαι ή υπάρχουν καλύτερες ή πιο αξιόποιστες λύσεις.
 

Posted Wed 13 Jul 11 @ 5:54 am
Εγω που δεν εχω αγορασει το προγραμμα ΔΕΝ ζητησα ποτε καποιος απο εδω μεσα να μου λυσει αποριες οσον αφορα το προγραμμα.Ειτε pro user ειτε μελος τις atomix ειτε no license,σε οποια κατηγορια και αν ανηκω στο μελλον θα προσπαθω οσο μπορω να βοηθαω νεους djs παλιους djs θα παραθετω τις αποψεις μου ειτε απευθυνομαι σε μελος της atomix ειτε απευθυνομαι σε μελος no license.Για μενα εδω περα ειστε ολοι το ιδιο και δεν ξεχωριζω ranks.Ομως apopsis οταν λες οτι ενας no license δεν θα εχει την ιδια μεταχειρηση με ενα pro,τι ακριβως εννοεις;Και βεβαια θεωρω παραλογο και θρασυτατο το να μπαινω στο chat και να ζητω support η απο δω μεσα να λεω προβληματα που εχω στο προγραμμα....Αν εννοεις αυτο οκ,αλλα επειδη οταν το διαβασα αλλου...πηγε το μυαλο μου.!
 

Posted Wed 13 Jul 11 @ 5:59 am
ankosPRO InfinityMember since 2009
@apopsis
Δεν την έχω δει την σελίδα.Thanks
Αυτο που με ενδιαφέρει κατα δεύτευρον είναι η φορητότητα και κατα πρώτον ο ελιγμος.
Δεν διευκρίνησα οτι παίζω σε γαμους βαπτίσεις κ.λ.π οπότε με ενδιαφέρει το συστημά μου να μπορεί να ελιχθεί αν για κάποιο λόγο
συμβει κάτι στραβό κατα την διάρκεια της εκδήλωσεις.
 

Posted Wed 13 Jul 11 @ 6:02 am
ποσα θες να διαθεσεις?
 

Posted Wed 13 Jul 11 @ 6:35 am
ankosPRO InfinityMember since 2009
sthegreat wrote :
ποσα θες να διαθεσεις?


400 ευρω
 

Posted Wed 13 Jul 11 @ 7:31 am
Όσο αναφορά την Denon SC 2000, σκεφτόμουν - σκέφτομαι κι εγώ την αγορά της αλλά αν ψάξεις στο Ιντερνετ και στα forums του Virtual θα δεις ότι υπάρχουν προβληματάκια συμβατότητας, άλλα μικρά κ άλλα σημαντικά, ενώ αρκετοί έχουν πρόβλημα και με τα LEDs της σε άλλα προγράμματα. Η Denon είχε αναφέρει πως αφού τελείωνε με το update της MC 6000 θα δούλευε στην SC 2000. Το update της πρώτης βγήκε κάπου το Φλεβάρη, είναι Ιούλιος και ακόμα τίποτα για τη δεύτερη... Και όποιος τολμήσει να ανοίξει topic για να ρωτήσει για release date στο επίσημο forum της Denon απλά "γειώνεται" παίρνοντας την απάντηση "σας έχουμε απαντήσει σε προηγούμενα posts" και το topic κλειδώνεται. Κοινώς, κακό support για ένα controller με πολλές δυνατότητες...
 

Posted Wed 13 Jul 11 @ 7:40 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
ankos wrote :
PANOSV @ sthegreat

χιουμοριστικά
Γραφεται που γράφεται δεν κάνετε και καμμια πρόταση να βοηθήσεται λιγο με το τι να αγοράσω?

vms4 γνωστη δοκιμασμενη λυση ,οικονομική αλλα και αναλογικος τετρακάναλος...εγω εκει θα πηγαινα..
 

Posted Wed 13 Jul 11 @ 9:23 am
ankosPRO InfinityMember since 2009
XarhKos wrote :
Όσο αναφορά την Denon SC 2000, σκεφτόμουν - σκέφτομαι κι εγώ την αγορά της αλλά αν ψάξεις στο Ιντερνετ και στα forums του Virtual θα δεις ότι υπάρχουν προβληματάκια συμβατότητας, άλλα μικρά κ άλλα σημαντικά, ενώ αρκετοί έχουν πρόβλημα και με τα LEDs της σε άλλα προγράμματα. Η Denon είχε αναφέρει πως αφού τελείωνε με το update της MC 6000 θα δούλευε στην SC 2000. Το update της πρώτης βγήκε κάπου το Φλεβάρη, είναι Ιούλιος και ακόμα τίποτα για τη δεύτερη... Και όποιος τολμήσει να ανοίξει topic για να ρωτήσει για release date στο επίσημο forum της Denon απλά "γειώνεται" παίρνοντας την απάντηση "σας έχουμε απαντήσει σε προηγούμενα posts" και το topic κλειδώνεται. Κοινώς, κακό support για ένα controller με πολλές δυνατότητες...


Οπότε τι κάνουμε?
Σκεφτόμουνα αυτήν την λύση για να καταργήσω τα cdj-200 και στην θέση τους να βαλω τα sc 2000.
Αφου έχουμε θέμα με την denon επόμενη λύση είναι να κρατήσω τα cdj-200 και να καταργήσω τον μίκτη,Στην θέση του να βάλω κοντρολερ
με ενσωματομενο μίκτη.
VMS4 ή VMS2 όπως εχουν προτείνει και οι συμφορίτες αν και διαβάζω κάποια προβλήματα για την VMS4.
Και το επόμενο σενάριο πουλημα όλα και αγορά κάτι σαν numark mixdeck
 

Posted Wed 13 Jul 11 @ 9:43 am
20%