Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Virtual dj v5.xx ερωτήσεις και απαντήσεις εδώ... - Page: 14

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

aledjoPRO InfinityMember since 2005
an thes pes to esy alla ego de proteino na xrisimopoisoume mp3pro kai den exo kai tis kalyteres entyposeis.
fantazomai oute oi alloi giati an itan toso kalo tote tha eixe ginei poly gnosto kai oloi auto tha xrisimopoiousan.
opote kapoio lako exei i fava...

btw ekeino to problima pou eixa me ta koumpia (merika post piso) kserei kaneis tipota?
 

Posted Tue 22 Apr 08 @ 10:19 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
paidia mia erotisi. ekdosi vdj xrisimopoieite?
me tin 5.07 de douleue i hercules mk2 giati ithele tous teleutaious drivers 2008.
tous ebala alla de douleue se WDM mode giati den ebgaze ixo sta akoustika.
telika mono se asio mode douleue alla se asio mode itan pio bari to programa genika.
ebala to 5 rev6 kai douleuei kanonika se WDM omos kamia fora de mou bgazei ixo sta akoustika!
lol?

ithela na'ksera ti ftiaxnoun... xeirotera to kanoun.
 

Posted Tue 06 May 08 @ 3:38 pm
Ela nte!
To 5.07 pantws mia xara einai me to numark dmc2 kai me th maya 44, den kanei to paramikro kollhma.
Me ta timecodes einai astathes omws.
Tha to ftiaksoyne arage?
Den mporw na katalavw den to exoyn parei eidhsh?
Exw grapsei kai sto kseno forum kai den phra apanthsh.
 

Posted Thu 08 May 08 @ 11:42 am
polu apla ... Ta "xalase" i virtualdj-numark me tin hercules afou pleon synergazontai mazi akoma kai me idio software.einai logiko loipon
na psilosampotraroun............lew egw twra :)
 

Posted Tue 13 May 08 @ 10:04 pm
djtasosPRO InfinityMember since 2007
Mhpws gnwrizei kapoios pws allazei to xrwma ths kymatomorfhs s ena skin?
 

Posted Sat 24 May 08 @ 9:49 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Den mporeis na to kaneis eukola. Prepei na allakseis meros tou skin kai sygkekrimena tou bmp arxeiou, pragma to opoio xreiazetai kapoies gnwseis, alla kyriws xreiazetai na katanoiseis pws douleuei ena skin.
An anoikseis ena xml arxeio (me to Notepad) kai pas sto kommati "rhythm", ekei tha katalabeis (an gnwrizeis basika stoixeia programmatismou) pws se parapempei se syntetagmenes (x,y), pou einai basika ena "simeio" mias eikonas bmp. An mporouses na allakseis to xrwma stis sygkekrimenes syntetagmenes tha allazes kai to xrwma tis kymmatomorfis.

Symbouli se osous theloun na asxolithoun me tin domi twn skins kai isws na ftiaksoun kai dika tous.
Anoikste apo ena skin to xml arxeio me Notepad kai to bmp arxeio me Zografiki. Valte ta dipla dipla kai prospathiste na katalabete pws douleuei. Deite tin domi kai tis entoles apo edw .. http://www.virtualdj.com/forums/67707/Skins/How_To_Skin_Virtual_DJ_And_How_To_Resize_VDJ_Skins.html
 

Posted Sun 25 May 08 @ 5:02 pm
djtasosPRO InfinityMember since 2007
eyxaristw poly den gnwrizw polla, alla to psaxnw dioti s ena skin ta xrwmata ths kymatomorfhs poy trexoyn epanw einai disdiakrita eidika otan exeis fortwsei kai ta 2 tragoydia kai elega ana kapoios gnwrize kai htan eykolo na moy pei poy einai o orismos twn xrwmatwn kai na ta allaksw
 

Posted Mon 26 May 08 @ 12:33 pm
ta updates pou vgainoun kata kairous (p.x. to 5.1 vdj pro) prepei na kanoume unistall to palio prwta h' paiftei apo panw ?
 

Posted Mon 02 Jun 08 @ 9:05 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Apo panw to bazeis kanonika. Kalou kakou paidia omws kante kai ena backup tin database. Den ksereis ti mporei na ginei.
 

Posted Tue 03 Jun 08 @ 3:06 pm
Μπράβο παιδιά μου. Βλέπω τα post σας και σας χαίρομαι. Η τεχνολογία τελικά έχει φτάσει πολύ μακριά, εγώ το μόνο που ζητάω από το vdj είναι να μπορώ να το λειτουργώ πλήρως με το ποντίκι μου, ή όταν δεν έχω τι άλλο να κάνω να συνδέω με το usb τη hercules mk ii και να θυμάμαι τα χρόνια που έπαιζα επαγγελματικά με τα technics sl 1200 mk ii και το numark το μίκτη και ήμουν άρχοντας. Αλλα μετά απο ένα update που έκανα πρόσφατα (τι το ήθελα ο ηλίθιος;) αν δεν συνδέσω τη hercules δεν μου ανοίγει το πρόγραμμα και μου λέει Controller has not been detected please plug the controller and start vdj again. Αρα μόνο με το ποντίκι όπως πριν ξέχασε το, και όταν συνδέω το controller κάνει τα πάντα αλλά δεν μου βγάζει ήχο
και όταν σηκώνεις πονενσιόμετρα δείχνει στα vuμετρα ένα συνεχή θόρυβο σαν γεννήτρια ροζ θορύβου ενώ στην έξοδο δεν έχει ήχο. Ποιό παλλικάρι λοιπόν θα βοηθήσει έναν παππού dj να θυμάται τα παλιά, μόνο αυτό μου έχει μείνει για να με συνδέει με τα νειάτα μου. HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Posted Sun 08 Jun 08 @ 9:48 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
bale tous drivers tis hercules 2008
 

Posted Sun 08 Jun 08 @ 2:12 pm
Τους έβαλα αλλά δεν κατάλαβα το γιατί αφού τίποτα δεν άλλαξε μια απο τα ίδια.
 

Posted Mon 09 Jun 08 @ 5:25 am
topgigiHome userMember since 2008
thax
 

Posted Fri 13 Jun 08 @ 6:37 am
pws mporw na paizw mousikh me to virtual dj kai na me akoun oi filoi m??
 

Posted Fri 13 Jun 08 @ 2:08 pm
Oi filoi s tha se akoyn spiti s
 

Posted Fri 13 Jun 08 @ 8:05 pm
Τελικά μου φαίνεται οτι είναι πολύ δύσκολο αυτό που ζητάω,η μόνη απάντηση που πήρα δεν με βοήθησε καθόλου και απ' οτι βλέπω δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που να θέλει να βοηθήσει anyway ευχαριστώ αλλά το forum σας μόνο για κουτσομπολιό μου φαίνεται οτι είναι.
 

Posted Tue 17 Jun 08 @ 12:33 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Pappou, an kai mas tin eipes, den mas ta eipes ola....
Poia version VirtualDJ pas na egkatastiseis?
Ti leitourgiko exeis?
Ti mixanima (hardware) xrisimopoieis?
Xrisimopoieis tin MK2 san karta ixou i kapoia alli?

PS Den einai forum mas, oute forum sas. To epipedo tou alla kai tin xrisimotita tou tin orizoume oloi oi xristes, kai kanenas den exei to dikaiwma na krinei ws koutsompolio tin boitheia kai tin suneisfora twn allwn, isopedwnontas ta panta epeidi den pires apantisi se kati pou an ekanes ton kopo na kaneis ena search isws ebrikses polla "koutsompolia".
PS2.(Oxi i konsola) ...san pateras sta lew.
 

Posted Tue 17 Jun 08 @ 4:07 pm
Virtual dj version 2
Λειτουργικό : Windows xp Home Edition Version 2002
Hardware : Intel Core Duo 2,13 GHz 1,00 GB Ram
Nvidia GE Force 7300 GS MSI Video Graphics Accelerator 256 MB
Κάρτα ήχου : Creative Sound Blaster Audigy 24 Bit
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Οπα ρε πατέρα αμόλησες το ζωνάρι σου για καυγά χωρίς να ξέρεις τι γράφεις.
Και πρώτα απ' όλα θεωρώ χρήσιμο κάτι που θα με βοηθήσει έστω και ηθικά όταν το χρειάζομαι, άσχετα με το αν θα λυθεί το πρόβλημα μου ή όχι, θα τονωθώ ηθικά, και θα αναγνωρίσω και την ποιότητα που δεν ορίζεται αλλά αναγνωρίζεται.
Δεύτερο, δικαίωμα να κρίνει έχει ο καθένας, και πρέπει αυτοί που έχουν επίπεδο οχι μόνο να δέχονται και να προβάλλουν την κριτική των άλλων, αλλά να την χρησιμοποιούν και ως εργαλείο για να γίνουν ακόμη καλύτεροι.
Τρίτο, ο χαρακτηρισμός "κουτσομπολιό" σε καμμια περίπτωση δεν αφορά εκείνους που συνεισφέρουν και βοηθούν αλλά το ακριβώς αντίθετο στην περίπτωση μου δηλαδή μόνο ο aledjo εξαιρειται ο οποίος και έκανε τον κόπο να μου απαντήσει.
Τέταρτο θεωρείς οτι ισοπεδώνω τα πάντα όταν μια και μόνο λέξη όπως το "κουτσομπολιό" φτάνει για να σε κάνει απλά και μόνο για να μου την πείς
μετά απο μια εβδομάδα να ρωτήσεις για version λειτουργικό και λοιπά, και γιατί εσύ που έχεις ποιότητα δεν φροντίζεις να μην φτάσει ο άλλος στο σημείο να πεί κάτι τέτοιο, και αφού θέλεις σώνει και καλά να μου την πεις, και εγώ το κοπρόσκυλο που βαριόμουνα να κάνω ένα search σου δίνω την αφορμή, γιατί δε μου λες ότι η απάντηση που ψάχνεις είναι εκεί και μην τρως το χρόνο μας με πράγματα που έχουμε ήδη απαντήσει;
Πέμπτο PS2.(oxi i konsola) δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.
Εκτο "san pateras sta lew" Είσαι ο djdad και είμαι ο djgrandpa άρα πατέρας σου, και καταλαβαίνεις οτι δεν γίνεται να μιλάς στον πατέρα σου όπως θα μιλούσες στο παιδί σου, σπάει η αλυσίδα και χαλάει η σειρά.
ΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!! Τα'πα και ξεγοφιάστηκα, sorry αν σε στεναχώρησα djdad, αλλά αν πράγματι σε ενδιαφέρει το forum σας να γίνει και forum μας, τότε ο μόνος τρόπος είναι να μην υπάρχει αδιαφορία για το πρόβλημα κάποιου, που για 'σένα μπορεί να είναι αστείο αλλά για εκείνον βουνό.
Ολα αυτά που σου γράφω είναι τα λόγια του παππού, η σοφία δεκαετιών και να μην ξαναδώ σύνταξη αν σου τα γράφω με κακία.
Οψόμεθα εις αλλήλους.
 

Posted Wed 18 Jun 08 @ 9:57 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
djgrandpa wrote :
Virtual dj version 2
Λειτουργικό : Windows xp Home Edition Version 2002
Hardware : Intel Core Duo 2,13 GHz 1,00 GB Ram
Nvidia GE Force 7300 GS MSI Video Graphics Accelerator 256 MB
Κάρτα ήχου : Creative Sound Blaster Audigy 24 Bit

To basiko problima anagnwris tis konsolas sou einai oi lathos drivers. Den ftais esy, alla i Hercules pou evgale men 2008 Vista Drivers, alla gia ta XP den douleuoun swsta. Prepei na breis tous proigoumenous drivers.
Oson afora gia to VirtualDJ Ver2 (pou tinn brikes?, auti einai syllektiki)... san Home Edition User pou eisai mporeis na katebaseis tin ver 4.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(swsta ekanes kai trabikses grammi, as min mpleksoume tis douleies)
djgrandpa wrote :
Οπα ρε πατέρα αμόλησες το ζωνάρι σου για καυγά χωρίς να ξέρεις τι γράφεις.

opa mou.... (Antiparerxomai to re, kserw ti grafw)
djgrandpa wrote :
Και πρώτα απ' όλα θεωρώ χρήσιμο κάτι που θα με βοηθήσει έστω και ηθικά όταν το χρειάζομαι, άσχετα με το αν θα λυθεί το πρόβλημα μου ή όχι, θα τονωθώ ηθικά, και θα αναγνωρίσω και την ποιότητα που δεν ορίζεται αλλά αναγνωρίζεται.

..mazi sou ki egw.
djgrandpa wrote :
Δεύτερο, δικαίωμα να κρίνει έχει ο καθένας, και πρέπει αυτοί που έχουν επίπεδο οχι μόνο να δέχονται και να προβάλλουν την κριτική των άλλων, αλλά να την χρησιμοποιούν και ως εργαλείο για να γίνουν ακόμη καλύτεροι.
Τρίτο, ο χαρακτηρισμός "κουτσομπολιό" σε καμμια περίπτωση δεν αφορά εκείνους που συνεισφέρουν και βοηθούν αλλά το ακριβώς αντίθετο στην περίπτωση μου δηλαδή μόνο ο aledjo εξαιρειται ο οποίος και έκανε τον κόπο να μου απαντήσει.
Τέταρτο θεωρείς οτι ισοπεδώνω τα πάντα όταν μια και μόνο λέξη όπως το "κουτσομπολιό" φτάνει για να σε κάνει απλά και μόνο για να μου την πείς
μετά απο μια εβδομάδα να ρωτήσεις για version λειτουργικό και λοιπά, και γιατί εσύ που έχεις ποιότητα δεν φροντίζεις να μην φτάσει ο άλλος στο σημείο να πεί κάτι τέτοιο, και αφού θέλεις σώνει και καλά να μου την πεις, και εγώ το κοπρόσκυλο που βαριόμουνα να κάνω ένα search σου δίνω την αφορμή, γιατί δε μου λες ότι η απάντηση που ψάχνεις είναι εκεί και μην τρως το χρόνο μας με πράγματα που έχουμε ήδη απαντήσει;

Den sou eipe kanenas na min kaneis kritiki, o tropos sou omws einai prosblitikos gia kapoious pou thewroun ithiki ypoxrewsi na boithoun kata boulisi synathrwpous, synadelfous klp Ksexnas omws, opws polloi edw mesa, oti auto einai Forum kai oxi Technical Support. Den einai kanenas ypoxrewmenos na apantisei se kanena. Eimaste isoi oloi edw apenanti olwn, parathetoume tis gnwseis mas, tis empeiries mas, tis idees mas, boithame, boiothiomaste klp. An den sou apantaei kapoios den simainei oti se grafei. Min to pairneis proswpika, kai den xreiazetai na eksaireis kanenan katopin eortis. Mas eipes koutsompolides, swsta, kanoume kai tin plaka mas, i mipws einai kako?, alla an rmpeis ston kopo kai rikseis mia matia sta topics, mporei kai na allakseis apopsi. Oi apantiseis pou psaxneis yparxoun kai exoun graftei kata koron. Esy pou gyreueis tin apantisi giati den psaxneis?. Na psaksw dld egw i opoiosdipote allos anti gia sena? Exeis douleies polles?. Sto piato ola? Sou leme psakse tha breis kati kai gyrnas na mas tin peis pou eipame psakse?
djgrandpa wrote :
Πέμπτο PS2.(oxi i konsola) δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.

Asteio itan, evala dld to zwnari pali pisw, ennousa PS2=ysterografoNo2, alla stin grafi emoiaze me tin konsola Playstation2, telos pantwn min dineis simasia.
djgrandpa wrote :
Εκτο "san pateras sta lew" Είσαι ο djdad και είμαι ο djgrandpa άρα πατέρας σου, και καταλαβαίνεις οτι δεν γίνεται να μιλάς στον πατέρα σου όπως θα μιλούσες στο παιδί σου, σπάει η αλυσίδα και χαλάει η σειρά.

Ki edw asteiaki itan (den to katalabes) sxetiko me ta onomata pou exoume dialeksei, dld to zwnari tou kavga mesa mesa. Sebasmos ston pappou! As min metrisoume ta ensyma mas.
djgrandpa wrote :
ΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!! Τα'πα και ξεγοφιάστηκα, sorry αν σε στεναχώρησα djdad, αλλά αν πράγματι σε ενδιαφέρει το forum σας να γίνει και forum μας, τότε ο μόνος τρόπος είναι να μην υπάρχει αδιαφορία για το πρόβλημα κάποιου, που για 'σένα μπορεί να είναι αστείο αλλά για εκείνον βουνό.
Ολα αυτά που σου γράφω είναι τα λόγια του παππού, η σοφία δεκαετιών και να μην ξαναδώ σύνταξη αν σου τα γράφω με κακία.
Οψόμεθα εις αλλήλους.

Oi symboules sou kai oi ypodeikseis euprosdektes. Meine loipon energo melos sto forum, dwse ta fwta sou san pappous stous neous kai kane to forum MAS kalytero.

 

Posted Wed 18 Jun 08 @ 4:24 pm
Θέλω να σε ευχαριστήσω για την απάντηση σου, απο αυτά που είχα διαβάσει στο forum είχα καταλάβει οτι κάτι τέτοιο πρέπει να συμβαίνει και στη δική μου περίπτωση, δεν μπορούσα όμως να είμαι 100% σίγουρος αν δε μου το επιβεβαίωνε και κάποιος πρωσωπικά, γιατί δεν έχω τεχνικές γνώσεις και η ορολογία δεν είναι κάτι για το οποίο είμαι περήφανος.
Virtual dj 4.1 version 2 αν αυτό ήταν το ζητούμενο τότε δικό μου το λάθος αλλά είπαμε άτιμη ορολογία.
Οσο για το "ρε" δεν ξέρω για 'σένα αλλά εγώ όταν ζούσε ο πατέρας μου έτσι του μίλαγα χωρίς σε καμμία περίπτωση να θέλω να τον προσβάλλω αλλά μόνο και μόνο απο οικειότητα, όπως και όταν τον έλεγα "αφεντικό" δεν σήμαινε οτι ήμουν υπάλληλος του αλλά έτσι για να νοιώθουμε πιο κοντά, αφού λοιπόν δεν έχω να χωρίσω κάτι μαζί σου και με την ευκαιρία του "san pateras sta lew" θεώρησα καλό να σου μιλήσω όπως θα μίλαγα και σε 'κείνον, ειλικρινά αυτός ήταν ο σκοπός, αν σε προσέβαλλα σου ζητώ να με συγχωρέσεις.
Δεν θεωρώ κανέναν υποχρεωμένο να μου απαντήσει γι' αυτό και στο αρχικό post ζητάω HELP!!!!!!! η εξαίρεση του aledjo κατόπιν εορτής ήρθε λόγω τύψεων γιατί αντί να τον ευχαριστήσω που ασχολήθηκε του έστειλα ένα μύνημα που βγάζει καθαρά την απογοήτευση μου απο το αποτέλεσμα, λες και έφταιγε εκείνος.
Η πλάκα και το καλαμπούρι δεν είναι κακά, ίσα-ίσα, αλλά δεν ήταν αυτό που έψαχνα εγώ εκείνη τη στιγμή, και φορτισμένος όπως ήμουν το θεώρησα άσκοπο, και χάσιμο χρόνου, σ' ευχαριστώ που με τις απαντήσεις σου συμβάλεις στο να διαμορφώσω άλλη άποψη.
Μακάρι να είχα πολλές δουλειές, και μακάρι να τα είχα όλα στο πιάτο, αλλά όχι δεν ήταν αυτό το ζητούμενο, τις απαντήσεις τις είχα δεί αλλά λόγω έλλειψης τεχνικών γνώσεων χρειαζόμουνα επιβεβαίωση οτι κάνουν και στην περίπτωση μου.
Με το PS2 τώρα το κατάλαβα, για τα ονόματα όμως το είχα καταλάβει γι' αυτό και κάνω πλάκα για "σοφία δεκαετιών" άλλωστε απ' ότι καταλαβαίνω δεν πρέπει να έχουμε και τόσο μεγάλη διαφορά ηλικίας.
Τέλος πολύ ευχαρίστως εαν μπορώ να βοηθήσω κάποιον, να το κάνω, και επειδή απο υπολογιστές είμαι πολύ πίσω, ότι άλλη βοήθεια χρειάζεται κάποιος (απο καταστήματα που θα βρεί πράγματα ποιότητος και φτηνά μέχρι μεγάλη πείρα σε εγκαταστάσεις PA και όποια άλλη τεχνική γνώση έχω σε παλαιότερα παραδοσιακά συστήματα ακόμη και πάρα πολύ υλικό απο δεκαετία 80 ιδιαίτερα χορευτικά) με όλη μου την καρδιά.
 

Posted Thu 19 Jun 08 @ 5:57 am
53%