Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: New Upcoming 'DJ' - Page: 2

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

sou 3analew oti den ennooun oti den eisai dj an paizeis me rmx enw eisai an paizeis me 1000aria kai eisai akomia pio dj an paizeis me sl1200mk2... Ennoun oti genika o dj pou vlepei tn kummatomorfh kai vasizetai se auth gia tis allages tou den einai dj...
 

Posted Thu 10 Mar 11 @ 2:44 pm
gouvrasHome userMember since 2009
nomizw pws leme to idio...
 

Posted Thu 10 Mar 11 @ 3:27 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Paidia xalate poly faia ousia kathe fora pou tithetai paromoio zitima.
Ta pragmata einai apla. Se oles tis douleies tou kosmou, yparxoun oi epaggelmaties kai oi erasitenxes. Autoi pou theloun na mathoun tin douleia se vathos kai oi epipolaioi. Oi meraklides kai oi atexnoi. Oi neoi ki oi palioi. Oi meletiroi ki oi kseroles k.o.k ...
Kai fysika OLOI exoun dikio.

That's life !

Kai gia na xalarwsete kai gia na katalavete to noima tis zwis parte ena tragoudaki ...xaxa

 

Posted Thu 10 Mar 11 @ 5:53 pm
vlakasman wrote :
telika phantom ti eisai???apofoitos polutexneiou?hxolhpths?dj? h ola mazi!!!.exeis dikio s auto pou les apla skefthka oti exeis ena parapanw efodio...

Είμαι επαγγελματίας Αγρονόμος Τοπογράφος Μηχανικός, ερασιτέχνης dj και ερασιτέχνης ηχολήπτης - εγκαταστάτης εφαρμογών ήχου. Για ένα διάστημα υπήρξα και ερασιτέχνης εγκαταστάτης - προγραμματιστής εφαρμογών φωτισμού.

Είμαι επαγγελματίας Τοπογράφος γιατί αυτή είναι η δουλειά που μου εξασφαλίζει τα απαραίτητα προς το ζην και γιατί πάνω σ' αυτή χτίζω την "καριέρα" μου και την ζωή μου.

Είμαι ερασιτέχνης dj και δεν θα είμαι ΠΟΤΕ επαγγελματίας γιατί είμαι εραστής αυτής της τέχνης. Ναι, το να παίζω μουσική μου αποφέρει και κάποιο κέρδος, αλλά δεν εργάζομαι για αυτό το κέρδος. Εργάζομαι για την χαρά του να ασκείς την τέχνη του dj. Για εκείνες τις μικρές στιγμές που κάποιον (έστω και ένα) τον φτάνεις σε σημεία έκστασης μόνο με την μουσική σου. Για εκείνες τις στιγμές που η μουσική καταφέρνει να ενώσει ένα ολόκληρο μαγαζί σε μια μεγάλη παρέα. Για εκείνες τις στιγμές που η μουσική μπορεί να αγγίξει κάποιον στις πιο ευαίσθητες χορδές του...

Τέλος εργάζομαι ακόμα σαν dj παρά την ηλικία μου και τις αυξημένες υποχρεώσεις μου σε άλλους τομείς της ζωής μου γιατί για μένα το "dj-λίκι" έχει γίνει αρρώστια... Όσες φορές βρέθηκα εκτός booth για διάστημα πάνω απο μήνα κάτι πάθαινα... Το να παίζω μουσική για μένα πλέον είναι και ένας τρόπος εκτόνωσης του άγχους και της πίεσης που μπορεί να έχω απο άλλους τομείς της ζωής μου.

Αντίστοιχα είμαι και ερασιτέχνης ηχολήπτης - εγκαταστάτης εφαρμογών ήχου. Αυτό το κομμάτι όμως δες το περισσότερο σαν hobby. Όπως σε κάποιον αρέσει π.χ. η φωτογραφία, έτσι και σε μένα αρέσει αυτό το κομμάτι και ασχολούμαι μαζί του γιατί αφενός μου αρέσει η "πρόκληση" του να κάνεις κάτι διαφορετικό σε κάθε εφαρμογή (καμία εγκατάσταση δεν είναι ίδια με την άλλη, κάθε μία έχει τις ιδιαιτερότητες της) και αφετέρου γιατί έχω την "τύχη" (δυστυχώς για τον χώρο, ευτυχώς για μένα) στην επαρχία να μην υπάρχουν πολλά άτομα με καλές γνώσεις και μεράκι ώστε να βγάλουν ένα αξιόλογο αποτέλεσμα.
Ακριβώς για τον ίδιο λόγο υπήρξα και εγκαταστάτης - σχεδιαστής Light Show. Δυστυχώς όμως στην επαρχία ο φωτισμός (light show) έχει "πεθάνει" και έτσι δεν υπάρχει έδαφος για να εξασκήσω και αυτό το hobby μου. Παρακολουθώ μεν τις εξελίξεις στον χώρο, αλλά κυρίως επιφανειακά αφού η σκέτη θεωρία χωρίς πράξη δεν αρκεί.

Και μιας και μιλάμε για τέχνη, για να μην ξεφύγουμε τελείως απο το θέμα (αρκετά έγραψα για μένα) ο λόγος που φοβάμαι τα "χαρτιά" είναι απλός:
Αλίμονο αν ένας ζωγράφος θέλει "χαρτί" για να είναι ζωγράφος, ένας γλύπτης θέλει "χαρτί" για να είναι γλύπτης κ.ο.κ.
Έτσι και ο dj... Ο σωστός dj ασκεί τέχνη είτε κάποιοι το δέχονται, είτε όχι...
Και αν στο χώρο των καλών τεχνών τα πράγματα είναι καθορισμένα και οι κανόνες του "παιχνιδιού" γνωστοί, καθορισμένοι, και αμετάβλητοι εδώ και πολλά χρόνια, στη νύχτα όλα είναι ρευστά. Ακόμα και άγραφοι κανόνες δεκαετιών μπορούν να αλλάξουν μέσα σε μια "νύχτα".
 

Posted Fri 11 Mar 11 @ 1:03 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
PhantomDeejay wrote :
Ο σωστός dj ασκεί τέχνη είτε κάποιοι το δέχονται, είτε όχι...


ti le re file??? kathesai ekei se ena simeio xoris na kaneis tipota, xoris na kourazesai patas 2 koumpia
kai les oti douleueis ki'olas! thes na perneis kai lefta eno i servitora pou skotonetai sti douleia pernei pio liga apo sena...

den einai douleia dj. den exeis mellon sti zoi sou. diladi sta 50 akoma auto tha kaneis?
eisai apotyximenos!


akribos auta ta logia ta exo akousei 2 fores.

mia fora apo mia sevitora pou itan tsantismeni epeidi auti "gamiotane" sto magazi kai go pigena gia 5
ores kai eperna pio polla lefta apo keini
kai deuteri apo enan gnosto mou pou einai "eidikes" dynameis sto strato.
(btw auta ta atoma xanoun entelos, osa exo gnorisei einai sto kosmo tous)
 

Posted Fri 11 Mar 11 @ 7:52 pm
Paidia exw mia aporia......pws mporw na kanw th fwnh pou leei to onoma tou dj...?pou suni8ws akougetai mia fwnh gunaikia kai leei ''DJ tade''...uparxei mipws kapoio programma pou grafeis oti 8eleis kai meta to leei me fwnh....psaxnw toso kairo kai den mporw na to vrw....voh8iste me please.....
 

Posted Tue 05 Feb 13 @ 4:10 pm
PhantomDeejay wrote :

Είμαι επαγγελματίας Αγρονόμος Τοπογράφος Μηχανικός, ερασιτέχνης dj και ερασιτέχνης ηχολήπτης - εγκαταστάτης εφαρμογών ήχου. Για ένα διάστημα υπήρξα και ερασιτέχνης εγκαταστάτης - προγραμματιστής εφαρμογών φωτισμού.

Είμαι επαγγελματίας Τοπογράφος γιατί αυτή είναι η δουλειά που μου εξασφαλίζει τα απαραίτητα προς το ζην και γιατί πάνω σ' αυτή χτίζω την "καριέρα" μου και την ζωή μου.

Είμαι ερασιτέχνης dj και δεν θα είμαι ΠΟΤΕ επαγγελματίας γιατί είμαι εραστής αυτής της τέχνης. Ναι, το να παίζω μουσική μου αποφέρει και κάποιο κέρδος, αλλά δεν εργάζομαι για αυτό το κέρδος. Εργάζομαι για την χαρά του να ασκείς την τέχνη του dj. Για εκείνες τις μικρές στιγμές που κάποιον (έστω και ένα) τον φτάνεις σε σημεία έκστασης μόνο με την μουσική σου. Για εκείνες τις στιγμές που η μουσική καταφέρνει να ενώσει ένα ολόκληρο μαγαζί σε μια μεγάλη παρέα. Για εκείνες τις στιγμές που η μουσική μπορεί να αγγίξει κάποιον στις πιο ευαίσθητες χορδές του...

Τέλος εργάζομαι ακόμα σαν dj παρά την ηλικία μου και τις αυξημένες υποχρεώσεις μου σε άλλους τομείς της ζωής μου γιατί για μένα το "dj-λίκι" έχει γίνει αρρώστια... Όσες φορές βρέθηκα εκτός booth για διάστημα πάνω απο μήνα κάτι πάθαινα... Το να παίζω μουσική για μένα πλέον είναι και ένας τρόπος εκτόνωσης του άγχους και της πίεσης που μπορεί να έχω απο άλλους τομείς της ζωής μου.

Αντίστοιχα είμαι και ερασιτέχνης ηχολήπτης - εγκαταστάτης εφαρμογών ήχου. Αυτό το κομμάτι όμως δες το περισσότερο σαν hobby. Όπως σε κάποιον αρέσει π.χ. η φωτογραφία, έτσι και σε μένα αρέσει αυτό το κομμάτι και ασχολούμαι μαζί του γιατί αφενός μου αρέσει η "πρόκληση" του να κάνεις κάτι διαφορετικό σε κάθε εφαρμογή (καμία εγκατάσταση δεν είναι ίδια με την άλλη, κάθε μία έχει τις ιδιαιτερότητες της) και αφετέρου γιατί έχω την "τύχη" (δυστυχώς για τον χώρο, ευτυχώς για μένα) στην επαρχία να μην υπάρχουν πολλά άτομα με καλές γνώσεις και μεράκι ώστε να βγάλουν ένα αξιόλογο αποτέλεσμα.
Ακριβώς για τον ίδιο λόγο υπήρξα και εγκαταστάτης - σχεδιαστής Light Show. Δυστυχώς όμως στην επαρχία ο φωτισμός (light show) έχει "πεθάνει" και έτσι δεν υπάρχει έδαφος για να εξασκήσω και αυτό το hobby μου. Παρακολουθώ μεν τις εξελίξεις στον χώρο, αλλά κυρίως επιφανειακά αφού η σκέτη θεωρία χωρίς πράξη δεν αρκεί.

Και μιας και μιλάμε για τέχνη, για να μην ξεφύγουμε τελείως απο το θέμα (αρκετά έγραψα για μένα) ο λόγος που φοβάμαι τα "χαρτιά" είναι απλός:
Αλίμονο αν ένας ζωγράφος θέλει "χαρτί" για να είναι ζωγράφος, ένας γλύπτης θέλει "χαρτί" για να είναι γλύπτης κ.ο.κ.
Έτσι και ο dj... Ο σωστός dj ασκεί τέχνη είτε κάποιοι το δέχονται, είτε όχι...
Και αν στο χώρο των καλών τεχνών τα πράγματα είναι καθορισμένα και οι κανόνες του "παιχνιδιού" γνωστοί, καθορισμένοι, και αμετάβλητοι εδώ και πολλά χρόνια, στη νύχτα όλα είναι ρευστά. Ακόμα και άγραφοι κανόνες δεκαετιών μπορούν να αλλάξουν μέσα σε μια "νύχτα".


συμφωνω σε ολα, ειδικω στις πρωτες 3 παραγραφους .. σαν να τω έχω φραψει εγω με μονη διαφορα όπου τοπογραφος μηχανικός , βαλε πολιτικος :)
 

Posted Tue 05 Feb 13 @ 5:31 pm


(Old topics and forums are automatically closed)