Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: New Upcoming 'DJ' - Page: 1

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

Kαλησπερα παιδια!Ειμαι σχετικα καινουργιος στον χωρο....Εχω διαβασει διαφορα τοπικς και αναφερεται πολυ το θεμα με το Η το εχεις Η δεν το εχεις.....Θα σας μιλησω για εμενα...!Πρωτα απο ολα σπουδαζω στο πανεπιστημιο πειραια...Αλλα παντα μου αρεσε η μουσικη π.χ Ενος κλαμπ....γιατι συγκεκριμενα ενος κλαμπ....?Γιατι ανατριχιαζω στο γεγονος να παιζω μουσικη και να κανω το κοσμο να χορευει....με τρελενει αυτη η σκεψη!!!Νιωθω τελεια με την ιδεα οτι θα κανουν καποιους να περνανε τελεια με τις επιλογες μου!Στο θεμα μου τωρα...!Εγω 'παιζω' μουσικη μεχρι στιγμης στο σπιτι μου....εχω παι3ει και σε ενα παρτυ προσφατα σε μια καφετερια ενος φιλου μου....Νομιζω οτι πηγε καλα!Το θεμα ειναι οτι εγω παιζω με mk2 κονσολα και οχι με cd player η vinyls...Πιστευω οτι κανω καλες αλλαγες οχι παντα σωστες βεβαια σε rnb η σε κομματια με μεγαλη διαφορα bpm...Ειμαι ασχετος που παιζω με mk2...???????Διαβασα προσφατα για το SAE ATHENS και ενδιαφερομαι να παω για 3οις μηνες....Πιστευω οτι θα με βοηθησει να ξεκινησω σωστα....Εννοω να ξερω τι ακριβως εξασκω και να μην πηγαινω στην τυχη....Ας πουμε τωρα δεν ξερω ακριβως τι ειναι σωστο και τι λαθος δεν ξερω να χρησιμοποιω ολα τα ΕΦΕ του virtual που ειναι και λιγα....Εσεις θα με παροτρεινατε να παω εκει?Τα μαθηματα ξεκινανε 5 απριλιου οποτε δεν εχω πολυ χρονο....!Εμενα προσωπικα με εχει προσελκυσει χωρις να ξερω πολλα....!Ευχαριστω και περιμενω απαντησεις!!!
 

Posted Wed 09 Mar 11 @ 7:07 pm
gouvrasHome userMember since 2009
File mou geia s... Eimai k egw neos st xwro k foititis episis...
Eimai stn idia fasi me esena paizw san hobby se partakia mikra kai megala...

Afto p exw na pw egw einai pws an den se endiaferei g epaggelmatika i na thes na kaneis paragwges dld na asxolitheis pl sovara me to thema mn ble3eis me sxoles klp uparxei pl diathesimo uliko sto internet polla tutorials (psa3e ellaskins sto youtube) kai genika egw osa exw mathei ta exw mathei pernwdas kapoies wres panw stn rmx m kai se kapoies cdieres filwn...

Mathe siga siga tin domi twn tragoudiwn (metrima bars phrase) mathe beatmatch kane practise... kai an deis pws thes na to pas parakatw psa3ou meta gia sxoles klp... Kai ta lew afta gt oi sxoles kai eidika i SAE exoun didaktra kai nomizw kapws tsouktera (analoga me tn katastasi t kathenos)... Alla afto p exw na s pw einai pise mikti sta xeria s gt me mouse kai keyboard dn ''niwtheis'' kata tn apopsi m...

Afto to forum einai enas xwros me arketo uliko kai an psaxnesai k ligo boreis na matheis polla... Yparxoun atoma edw mesa ta opoia exoun ore3i k diathesi na voithisoun[slourp slourp :P]...(to lew mias k exw voithithei arketa k egw proswpika)... kai koita na ''ekmetalefteis'' to vdj gia na pas para pera kai na matheis pragamta... ;)
An thes na rwtiseis otidipote i xreiasteis voithia kai borw na voithisw pes m :)
 

Posted Thu 10 Mar 11 @ 12:26 am
Συγνώμη που η πρώτη μου παρατήρηση είναι αυτή, αλλά θέλεις να μου πεις οτι ένας φοιτητής Πανεπιστημίου όταν γράφει δεν βάζει πουθενά τόνους, δεν έχει καμία παραγραφοποίηση, "ξεσκίζει" τα σημεία στίξης και δεν έχει σωστή ροή στον γραπτό του λόγο;

Μην το πάρεις προσωπικά. Απλά μου κάνει εντύπωση γιατί δυσκολεύτηκα να διαβάσω το κείμενο σου, ενώ όπως λες είσαι και φοιτητής Πανεπιστημίου!

Στο θέμα μας τώρα:
Το dj-ing και ειδικά στην χώρα μας ΔΕΝ είναι 1 πράγμα μόνο. Είναι πολλά. Σε κάποια απο αυτά ισχύει οτι ή το 'χεις ή δεν το 'χεις και σε κάποια άλλα όχι. Για παράδειγμα το να κάνεις χειροκίνητο "beatmatch" (χωρίς δηλαδή την χρήση BPM counter και κουμπί sync) δεν είναι απο αυτά που τα 'χεις ή δεν τα 'χεις. Με αρκετή εξάσκηση το μαθαίνεις και "ξεμπερδεύεις". Το να μπορείς όμως να "διαβάζεις" το κοινό που έχεις και ανάλογα να εξελίσσεις το πρόγραμμα σου εκτός απο αρκετή εμπειρία, πρέπει και να "το 'χεις"

Αν ρίξεις μια ματιά εδώ γύρω στο forum θα βρεις πολλές συζητήσεις τόσο στο Ελληνικό όσο και στο Αγγλόφωνο General Forum γύρω απο το θέμα του αν κάποιος είναι ή δεν είναι άσχετος ή οχι άμα παίζει με κονσόλα αντί για CD-Players ή TT's. Η προσωπική μου άποψη που θα την δεις γραμμένη σε πολλά νήματα είναι οτι όλα (CD-Players, TT's, MIDI/HID Controllers) είναι απλά εργαλεία και οτι ο κόσμος (που είναι και αυτός που πραγματικά μας ενδιαφέρει) δεκάρα δεν δίνει αν εσύ δουλεύεις με σταυροκατσάβιδο, δοκιμαστικό, ή βιδολόγο... Αυτά είναι "κόντρες" των dj μεταξύ τους. Τον κόσμο τον ενδιαφέρει να περάσει καλά, και επομένως με όποιο εργαλείο και αν κάνεις την δουλειά σου, αν την κάνεις σωστά αυτό είναι που θα σου αποφέρει κέρδη.

Επίσης με μία απλή αναζήτηση forum θα είχες βρει αυτό: http://www.virtualdj.com/forums/135651/Greek_Forum/SAE.html
Στο νήμα αυτό έχει γίνει αρκετή αναφορά στη SAE οπότε διάβασε το να βγάλεις τα συμπεράσματα σου.

Τέλος:
Quote :
Εμενα προσωπικα με εχει προσελκυσει χωρις να ξερω πολλα....!

Υποθέτω πως θες να πεις οτι εσένα προσωπικά σε έλκει χωρίς να ξέρεις πολλά, ή οτι τέλος πάντων σου φαίνεται ελκυστική-ενδιαφέρουσα χωρίς να ξέρεις πολλά...

Γιατί αν υποψιαστώ οτι τα άτομα απο την SAE έχουν βγει στους δρόμους και προσελκύουν υποψήφιους μαθητές (όπως κάνανε κάποτε κάποιες "καλές" πωλήτριες σε μαγαζιά τύπου Bodyline, Πρίνου, κτλ) τότε θα χάσω πάσα ιδέα και μάλλον θα είναι καλή ιδέα να κρεμάσουμε τα ακουστικά μας όσο έχουμε ακόμα λίγη αξιοπρέπεια!
 

Posted Thu 10 Mar 11 @ 12:50 am
alexmakPRO InfinityMember since 2009
k ego ithela na pao se auti tin sxoli alla molis akousa to poso pou xriazete mou epesan ta autia... (1600 an thimame kala gia 3 mines dn ime sigouros omos)... telika ego apofasisa na agoraso kalo exoplismo k na arxiso na exaskoume me tin voithia apo videakia sto youtube k episis me tin voithia apo ta atoma tou forum..
 

Posted Thu 10 Mar 11 @ 6:46 am
1200 h8ele...Einai mia kalh eukairia pantws pio polu gia tis dimosies sxeseis,ta kone kai to xarti pou ola auta metrane polu se tetoies douleies...Ekei den 8a se kanoun tiesto apla 8a sou dei3oun pws na kaneis ti kai su apla 9a to e3askeis...Kai 8a xrhsimopoieis kai tn e3oplismo ths sxolhs oso eisai ekei,opote parallhla pou 8a spoudazeis ekei 8a mazeueis xrhmata gia diko sou e3oplismo....
 

Posted Thu 10 Mar 11 @ 7:02 am
vlakasman wrote :
kai to xarti pou ola auta metrane polu se tetoies douleies...

Αλίμονο αν φτάσουμε να θέλουμε "χαρτί" για να παίζουμε σε μαγαζιά... Αυτό μας έλειπε...

Μου θυμίζει λίγο μια φάση που έγινε στο στρατό πριν απο μερικά χρόνια (το 2007):

Λοχαγός: Υπολογιστές ξέρεις;
Εγώ: Μάλιστα!
Λοχαγός: Αυτό το πως το λένε, το ECDL το έχεις;
Εγώ: Όχι κύριε Λοχαγέ!
Λοχαγός: Ε, τι σόι υπολογιστές ξέρεις μετά;
Εγώ: Είμαι αυτοδίδακτος κύριε Λοχαγέ!
Λοχαγός: Α μάλιστα... κι άλλος νεοφώτιστος !!!;;;

Το αποτέλεσμα ήταν μετά απο 15 μέρες να εγκαταστήσω δίκτυο 12 τερματικών και 2 server σε ολόκληρο το διοικητήριο, αυτοματισμούς back-up δεδομένων, διαβαθμισμένο σύστημα πρόσβασης αρχείων στον κεντρικό server, κεντρικό σύστημα ελέγχου εκτυπώσεων, πρόσβαση στα τερματικά με USB Tokens, και κάτι άλλα "ψιλά..."

Μου δώσανε και μια δεκαπενθήμερη τιμητική άδεια, και όλα καλά! Αλλά δεν είχα αυτό το πως το λένε.... Α ναι! Το ECDL! Αν το είχα μπορεί να έπαιρνα εικοσαήμερη!!!

:) :) :)

 

Posted Thu 10 Mar 11 @ 7:16 am
kapoios anupopsiastos loxagos (magazatoras) pou 8a dei gia prwth fora to xarti auto sth zwh tou isws na nomizei pws eisai epagelmatias epeidh to spoudases...vevaia auto prepei mesa ston prwto mhna na to xeis apodei3ei alliws pairneis dromo.Genika omws pisteuw oti an to exeis einai sta + sou,kai kapoios pou den se 3erei eidika an eisai neos kai 3ekinas twra tn kariera sou se empisteuetai eukolotera...An sto strato uphrxe allo ena atomo pou na xe ECDL o loxagos sou poion 8a vaze na kanei tn douleia,esena pou apla tou pes oti 3ereis apo upologistes h tn allo pou exei kai ptuxio...?Vevaia enas upologistakias/dj pou exei xarti den paei na pei oti einai kaluteros apo ena allo pou den exei,apla pws na sto pw dineis allh entupwsh...
 

Posted Thu 10 Mar 11 @ 8:03 am
PhantomDeejay wrote :

Το αποτέλεσμα ήταν μετά απο 15 μέρες...


Και γιατί νομίζεις οτι ξεκίνησα μετά απο 15 μέρες;;; LOL! Γιατί αυτοί με τα "χαρτιά" δεν ήξεραν που παν τα πέντε απο τέτοια πράγματα ;)

Τεσπά... Έχω ξαναγράψει οτι "αξιολογώ" διάφορους dj για λογαριασμό φίλων που έχουν μαγαζιά. Δεν με νοιάζει ούτε σε πιο "μεγάλο" club παίζανε στην Αθήνα π.χ. όταν ήταν φοιτητές ούτε αν άνοιξαν συναυλία του Βουρλιώτη (λέμε τώρα)... Με νοιάζει να τους ακούσω, και όχι 5 αλλά μία φορά. Μία φορά αρκεί... Φαίνεται ποιος έχει την "σπιρτάδα" και το "μικρόβιο" και ποιος όχι. Φαίνεται ποιος πουλάει μούρη και ποιος όχι... Φαίνεται ποιος είναι "προσγειωμένος" και ποιος όχι...
Πριν απο δύο χρόνια είχα πει σε φίλο μου να πάρει για dj ένα πιτσιρικά που την πρώτη φορά που τον άκουσα να παίζει έκανε 7000 λάθη και δεν μπορούσε να βγάλει σωστά ούτε "κοφτή" αλλαγή...
Φαινόταν όμως οτι απο την μία είχε πολύ άγχος (του είχαν κοπεί τα πόδια στην κυριολεξία) και απο την άλλη οτι είχε την "τρέλα" και αυτό το "μικρόβιο"...
Μέσα σε ένα μήνα ο πιτσιρικάς κατάφερε κάτι που κάποιοι δεν το καταφέρνουν ούτε μετά απο χρόνια: Κάθε βράδυ είχε όλο το μαγαζί στον αέρα!
Με τον καιρό έμαθε σιγά - σιγά να κάνει και αξιοπρεπείς αλλαγές, και όλα καλά κι όλα ωραία που λέει και το τραγούδι.
Τώρα σπουδάζει "Τεχνολογία Μουσικών Οργάνων και Ηχοληψία" και θέλει να ασχοληθεί με την παραγωγή. Το ένστικτό μου μου λέει οτι αυτός ο πιτσιρικάς σε 5-10 χρόνια το πολύ θα μας απασχολήσει όλους... ;)
...και όχι γιατί θα έχει το χαρτί, αλλά γιατί έχει το "μικρόβιο"!
 

Posted Thu 10 Mar 11 @ 8:56 am
Oσο αναφορα την 'πανεπιστημιακη' μου μορφωση.....Ελα phantom να σου κανω ενα Ημερολογιο στα καταστατικα μιας επιχειρησης και τοτε θα καταλαβεις!11 εγραψα εκθεση αλλα δεν εχει να λεει....Οικονομικα σπουδαζω οχι στο ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ...Ευχαριστω
Στο θεμα μας....Φιλε μου στο πρωτο Comment...Δεν παιζω με mouse kai keyboard....me thn mk2 παιζω :)Aλλα πολλοι λενε αμα δεν ξερεις να παιζεις με cd δεν λεγεσαι dj...Το μονο που δεν με ενδιαφερει ειναι οι γκομενες....δεν εχω αναγκη να γινω dj για να βρω γκομενα!Απλα με ευχαριστει αφανταστα να βλεπω τον κοσμο να περναει καλα με την μουσικη μου....Για τις μουσικες μου επιλογες πιστευω ειμαι σωστος στον βαθμο που μου επιτρεπει η ελαχιστη εμπειρια μου....Τουλαχιστον γνωστοι και φιλοι που με ακουνε λενε καλα λογια..
 

Posted Thu 10 Mar 11 @ 10:37 am
erxesai sta logia mou...Oi pio polloi magazatores den exoun ena phantom na krinei tn douleia tou ka8e dj prin ton proslavoun gi auto kai vlepoume atoma tou epipedou mou se clubares pou epeidh apla foroun akoustika kai ema8an to beatmatch nomizoun oti einai dj...Apla pisteuw oti opws kai o loxagos sou (pou phre prwta tn allo p eixe ECDL kai meta afou apodeixthke axrhstos phre esena) etsi kai o anupopsiastos magazatoras afou parei auton me ta xartia kai dei oti einai axrhstos tote 8a alla3ei se auton pou einai kalos alla den exei xarti...Apla nomizw oti dineis mia pio kalh prwth entupwsh kai sou dinontai perissoteres eukairies etsi...Se ka8e periptwsh prepei stn stadiodromia sou ws dj na apodei3eis stn magazatora kai sto koino oti den ladwses gia na pareis to xarti sou alla oti exeis asxolh8ei kai goustareis auto p kaneis...
 

Posted Thu 10 Mar 11 @ 11:22 am
Phantomdeejay με τα λεγομενα σου φαινεται σαν να ειναι κακο να παρεις ενα χαρτι....η οποιος εχει καποιο χαρτι δεν ειναι καλος και ο εντελως αυτοδιδακτος ειναι καλυτερος....Δεν με ενδιαφερει το χαρτι....με ενδιαφερει η σχολη αυτη να μου δωσει τις σωστες βασεις για να γινω ενας καλος DJ...Να μου μαθει τι ειναι σωστο και τι οχι...πραγμα που δεν γνωριζω ακομα....μπορει εμενα να μου ακουγεται καλο....δεν σημαινει οτι ειναι....Γενικα να μου δωσει τα ''φωτα'' να γινω ενας καλος DJ και οχι να με κανει....
 

Posted Thu 10 Mar 11 @ 11:56 am
ilias7Home userMember since 2005
egw pou thelw na ginw poihths,se pia sxoli na paw?
 

Posted Thu 10 Mar 11 @ 12:08 pm
gouvrasHome userMember since 2009
''αμα δεν ξερεις να παιζεις με cd δεν λεγεσαι dj''


Den sufwnw katholou... Egw px exw tn RMX dn xrisimopoiw smartloop kai sync button dld poia i diafora st tropo p paizeis me cdieres?? paizei rolo dld an fwrtwneis ta kommatia apo lap-top i usb, an exeis cds, i vinylia?? Egw 3erw pws an gnwrizeis tn domi tou kathe eidous kai mixareis swsta, kai diavazeis swsta to koino (prgma p exoun episimanei arketa empeiroi djs edw mesa), dn paizei rolo ti eidos apothikeftikou mesou xrisimopoieis...
Afto to thema to eixa k egw st kefali m otan 3ekinisa na paizw me lap-top gt akouga polla...

I moni diafora p borw na dw anamesa se dj software kai cds einai i taxytita anazitisis, dn nomizw pws enas dj a3iologite g t poso grigora vriskei to cd p psaxnei...

Apo ekei kai pera bainoume sto thema waveform kai sync pou exoun suzitithei idi... Kai epanalamvanomai, o kathenas xrisimopoiei diaforetika ta dj software, an 3ekiniseis kai kaneis alages patodas ena klik kai travodas apla ton fader kai les aa twra eimai dj, e nai dn eisai dj...

Pistevw pws pisw apo afto to an paizeis me lap-top dn eisai dj kruvetai enas ''fovos'' apo osous dn exoun t dunatotita na a3iopoiisoun ts dunatotites aftwn twn programmatwn p boroun na pane to djing para pera k isws fovoude g tn douleia ts... Sigoura ena software kanei pio eukoli tn mixi... epomenos me tn idia logiki tha eprepe na einai kata tn cd players tn epoxi p epezan me pick up...

An paratiriseis polla kai megala onomata xrisimopoioun dj softwares g na paizoun dld ti? aftoi otna paizoun me cd einai djs kai otan me software oxi?

Den kanoun ta rasa tn papa...
 

Posted Thu 10 Mar 11 @ 12:28 pm
gouvrasHome userMember since 2009
@ Ilias

Akolouthise ta'xnaria tou Kwstas Prekas :P
 

Posted Thu 10 Mar 11 @ 12:30 pm
alexmakPRO InfinityMember since 2009
episis dj gia emena dn einai autos pou xerei mono na mixarei kala (alla xoris na diavazei ton kosmo) k an tou piaseis sizitisei gia cdieres i ixia k genika polla alla dn xerei na sou apantisei...
 

Posted Thu 10 Mar 11 @ 12:39 pm
DjG.Matzoo wrote :
Phantomdeejay με τα λεγομενα σου φαινεται σαν να ειναι κακο να παρεις ενα χαρτι....η οποιος εχει καποιο χαρτι δεν ειναι καλος και ο εντελως αυτοδιδακτος ειναι καλυτερος....Δεν με ενδιαφερει το χαρτι....με ενδιαφερει η σχολη αυτη να μου δωσει τις σωστες βασεις για να γινω ενας καλος DJ...Να μου μαθει τι ειναι σωστο και τι οχι...πραγμα που δεν γνωριζω ακομα....μπορει εμενα να μου ακουγεται καλο....δεν σημαινει οτι ειναι....Γενικα να μου δωσει τα ''φωτα'' να γινω ενας καλος DJ και οχι να με κανει....


Δεν λέω οτι είναι κακό το να πάρεις ένα χαρτί... Κακό είναι να φτάσουμε στο σημείο να μας ζητούνε στα μαγαζιά χαρτί για να παίξουμε.
Ούτε λέω οτι ο αυτοδίδακτος είναι καλύτερος απο αυτόν με το χαρτί... Αυτό που λέω είναι οτι τα ράσα δεν κάνουν τον παπά, αλλά ο παππάς τα ράσα.
ΤΟΣΟ απλά!

Στο θέμα σου και πάλι, σου έδωσα ένα link πιο πάνω που ελπίζω να το διάβασες. Σ' αυτό το link θα δεις πολλές απόψεις. Το μόνο σίγουρο είναι οτι ήρθες σε μια κοινότητα DIGITAL JOCKEYS που στην συντριπτική τους πλειοψηφία θα διαφωνήσουν με την λογική "αν δεν ξέρεις να παίζεις με cd δεν λέγεσαι dj". Είναι ακριβώς η ίδια λογική με αυτή που πριν απο 10 χρόνια κάποιοι έλεγαν "αν δεν ξέρεις να παίζεις με βινύλιο δεν λέγεσαι dj"
Πολλοί απο τους μόνιμους χρήστες αυτής εδώ τις κοινότητας μάλιστα ξεκίνησαν να παίζουν μουσική με βινύλια, πέρασαν απο τα CD και τώρα είναι στην "digital" εποχή. Ακόμα και αυτοί οι χρήστες στην πλειοψηφία τους διαφωνούν με αυτή την λογική.

Οι περισσότεροι απο τους χρήστες αυτής εδώ της κοινότητας όμως θα συμφωνήσουν οτι χρειάζονται πολλά ΑΛΛΑ πράγματα για να λέγεσαι dj...
Χρειάζεται να κατανοείς την μουσική δομή των τραγουδιών, να έχεις φαντασία, να είσαι απρόβλεπτος και πάνω απ' ΟΛΑ: Να μπορείς να "διαβάζεις" το κοινό σου!

Αν θέλεις διάβασε λίγο και αυτό εδώ το νήμα: http://www.virtualdj.com/forums/144335/Greek_Forum/SYNC_Button.html

Γενικά αν πιστεύεις οτι η SAE (και οποιαδήποτε SAE) θα σου μάθει αυτά που θέλεις, τότε καλά θα κάνεις να πας σ' αυτή την σχολή. Είμαι απο τους πρώτους που υποστηρίζουν οτι η γνώση είναι για να μοιράζεται και υπο αυτή την έννοια δεν θέλω να περάσει απο το μυαλό σου ούτε δευτερόλεπτο η εντύπωση οτι απλά θέλω να σε "εμποδίσω" απο το να μάθεις. Προσωπικά μοιράζομαι όλες μου τις γνώσεις πάνω στο θέμα "dj-ing" με ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ έχει όρεξη να "μάθει"...

Εγώ ΔΕΝ σου είπα να μην πας στη SAE. Σου έδωσα απλά το Link μιας συζήτησης που είχαμε λίγο παλιότερα για αυτό το θέμα σ' αυτή την κοινότητα. Η επιλογή είναι δική σου. Πάντως εναλλακτικές επιλογές (όπως οδηγοί/tutorials και instructional videos στο internet) υπάρχουν πολλές αν θελήσεις να τις εξετάσεις κι αυτές.

Υ.Γ.:
Κι εγώ του Πολυτεχνείου είμαι, όχι της Φιλοσοφικής Σχολής...
 

Posted Thu 10 Mar 11 @ 1:08 pm
vlakasman wrote :
erxesai sta logia mou...Oi pio polloi magazatores den exoun ena phantom na krinei tn douleia tou ka8e dj prin ton proslavoun gi auto kai vlepoume atoma tou epipedou mou se clubares pou epeidh apla foroun akoustika kai ema8an to beatmatch nomizoun oti einai dj...Apla pisteuw oti opws kai o loxagos sou (pou phre prwta tn allo p eixe ECDL kai meta afou apodeixthke axrhstos phre esena) etsi kai o anupopsiastos magazatoras afou parei auton me ta xartia kai dei oti einai axrhstos tote 8a alla3ei se auton pou einai kalos alla den exei xarti...Apla nomizw oti dineis mia pio kalh prwth entupwsh kai sou dinontai perissoteres eukairies etsi...Se ka8e periptwsh prepei stn stadiodromia sou ws dj na apodei3eis stn magazatora kai sto koino oti den ladwses gia na pareis to xarti sou alla oti exeis asxolh8ei kai goustareis auto p kaneis...

Αυτό που λες (δηλαδή να εντυπωσιάζονται απο ένα χαρτί) είναι που δεν πρέπει να αφήσουμε να γίνει... ;)

 

Posted Thu 10 Mar 11 @ 1:10 pm
telika phantom ti eisai???apofoitos polutexneiou?hxolhpths?dj? h ola mazi!!!.exeis dikio s auto pou les apla skefthka oti exeis ena parapanw efodio...
 

Posted Thu 10 Mar 11 @ 2:22 pm
@gouvras:otan lene an den paizeis me cd den eisai dj den ennooun apokleistika ta cd alla genika thn filosofia tou cd...Dld sou lene me liga logia an den kaneis phrasing beatmatching key mixing klp klp me to auti alla ta kaneis me to mati opws mporoun na ginoun sta programmata tote den legese dj...Se ka8e periptwsh tn kaluterh e3askhsh tn kaneis me vinilia kai se real time katastaseis 8a sumfwnhsw me tn phantom oti arkei na ginei h douleia swsta eite matia eite autia eite xeria eite podia,arkei na xorepsei o kosmos...!
 

Posted Thu 10 Mar 11 @ 2:26 pm
gouvrasHome userMember since 2009
@vlakasman

Nai ok dn to ennoousa etsi afto me ta cd... Dld ti diafora exei to play tou cdj100 me to play ts remix kai ts kathe remix?? To mono p allazei st cd players kai ta midi controllers (akoma kai anamesa se cdieres apo diaforetikes etairies) einai i euaisthisia tou jog kai tn pliktrwn... Den vlepw ousiastiki diafora... Eipa pws to waveform einai ena + alla st xeri tou kathenos einai na to xrisimopoieisei ws ergaleio k oxi na kremesai apo afto...

 

Posted Thu 10 Mar 11 @ 2:38 pm
74%