Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: VMS4 Review - Page: 5

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
pantelis10 wrote :
exo ena desktop me win7...to laptop pou prospatho na syndeso exei win xp
sta win 7 ola leitourgoun roloi-aposyndeo den ton vlepo stous mappers syndeo kai emfanizetai
den mporo na ta rikso sta usb tou laptop giati san sound driver ton anagnorizoun kai ta xp kai to vdj

Ayto pou prepei na kaneis edo einai na sygkrineis ean ston device manager sta 2 pc (kai leitourgika) vlepeis ta idia pragmata oson afora tin vms h leipei to controller part se ayto me ta xp pou den douleyei, pragma pou simainei eleipeis h problimatiki egkatastasi.
To vdj -kai kathe programma- vlepei tis syskeyeyes pou tou dinoun diathesimes ta windows, gia ayto ksekinas apo ekei kai meta pas sto vdj.
 

Posted Thu 23 Dec 10 @ 4:08 am
paidia eyxaristo poli gia th voitheia,vrisko poli simantikh ayth thn epikoinonia genika..xthes phga xoris to laptop mou(win xp) kai dokimasa na kano ton vms install sto laptop tou magaziou(vista)to vdj ton anagnorise kateytheian,perasa kai tis voitheies tou mpampi kai ola meli gala...den vrika akrh me ta xp kai den mporo na katalavo giati...apla to vdj eno ton anagnorize san karta hxou den ton evlepe san mapper...anyway ekana th douleia mou kai ematha kai arketa psaxnontas..oi gnoseis einai to pan sth zoh...kai pali eyxaristo gia thn antapokrish
 

Posted Thu 23 Dec 10 @ 9:08 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Panteli, sxetika me ta xp...

Anoikse ton mapper (to definition file) pou yparxei sto VirtualDJ/Devices. Apo tin prwti grammi, svise to vip=xxx pid=xxx , swsto kai prospathise pali.

 

Posted Thu 23 Dec 10 @ 6:08 pm
kalhspera kai xronia polla..paidia otan thelo na hxografhso kati,patontas to record mou vgainei apo kato to mhmyma cant open mp3 encoder...kserete kati gi ayto??
 

Posted Tue 28 Dec 10 @ 9:32 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Gia kapoio logo sou leipei to lame_enc.dll
google it , katevase to, apothikseuse to sto Fakelo tou VirtualDJ i kapou allou kai dwse topath mesa apo to config tou record.
 

Posted Tue 28 Dec 10 @ 7:20 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
 

Posted Tue 28 Dec 10 @ 11:09 pm
aledjo egrapses!

xeroglyfomai sa mikro paidaki!
 

Posted Wed 29 Dec 10 @ 1:42 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
 

Posted Wed 29 Dec 10 @ 4:04 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
dino 50 euro gia ti VMS4, opoios prolabei tha tou kano ekptosi!
 

Posted Wed 29 Dec 10 @ 8:20 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
An einai ontws etsi, tha ginei xamos, sta forums tis AA. Oi VMS4 owners einai idi poly agriemenoi. Elpizw pws i AA tha frontisei kai tous palious. As perimenoume kai ti NAMM. ekei tha parousiastei, lene.
 

Posted Wed 29 Dec 10 @ 8:39 am
antikatastash poly xlwmo mou fainetai n kanoun. isws mia ekptwsh gia tous agorastes ths mk1. ti na kanoume omws, etsi leitourgei h agora.

elpizw dad n eixes akousei ta strava pou evgaze h VMS4 prin thn pareis, wste n mn vre8hkes pro dysaresths ekplhxhs.
gt k egw sth 8esh sou 8a ta eixa parei ligo....!
 

Posted Wed 29 Dec 10 @ 9:14 am
thewrw oti o djdad htan apo htan apo tous pleon wrimous agorastes ths.

alimono an epireazomastan (-sastan oi oi opoioi epaggelmaties) apla apo fhmes gia thn kykloforia mias mk2.

thewrw oti h aa an axiopoihsei swsta to feedback kai thn texnognwsia pou apekthse apo th vms4 tha mas apasxolhsei poly perissotero sto melon oxi apla ston opoio antikatastath ths alla kai se alla proionta pou tha epekthnoun thn gkama ths
 

Posted Wed 29 Dec 10 @ 10:10 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Ta provlimata itan gnwsta. Xamili entasi eksodou, xamili entasi akoustikwn kai parasita (distortion) sta asyrmata mikrofwna. Ta dyo prwta provlimata lene lynontai me kapoio trofodotiko me megalyteri entasi, kai to trito me kapoio convertor.

Ta parevlepsa vlepwntas tin VMS4 mono san controller,an kai tha ithela auta na diorthwnintousan. Ta mikrofwna mou einai ensyrmata kai douleuoun apsoga, enw gia tin xamili entasi eksodou to PA systima mou einai arketa dynato wste na min me enoxlei.

Thewrw pantws pws i AA prepei na dwsei stous katoxous tis palias VMS4 mia lysi hardware update, an auto einai dynato, kai na apokatastisei etsi tin kaki fimi pou vgike pros ta eksw me tin VMS4. Logika tha prepei na einai No1 se epistrofes ston kosmo !, an krinw apo auta pou diavazw.

Elpizw katarxin i second edition na exei lysei ola auta ta themata giati pisteuw pws san controller se syndyasmo me ton 4kanalo mikti einai ena spoudaio ergaleio.

Vevaia na pw kai kati allo. An i VMS4 eixe spoudaio ixo, teleia mikrofwna, kai megali kai kathari entasi sta akoustika, ypirxe pote periptwsi na agorasei kaneis tin MC6000 stin diplasia timi???

En anamoni loipon tis NAMM kai vlepoume paidia...
 

Posted Wed 29 Dec 10 @ 12:08 pm
alexmakPRO InfinityMember since 2009
djdad kamia pliroforia gia to pote tha vgei i nea ekdosi emathes?
 

Posted Mon 03 Jan 11 @ 2:05 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Tha parousiastei mallon stin NAMM (Genari), ekei tha mathoume perissotera.
 

Posted Mon 03 Jan 11 @ 4:15 pm
alexmakPRO InfinityMember since 2009
makari oso to grigorotero na emfanisti! k elpizo na exei pano kato tin idia timi!
 

Posted Mon 03 Jan 11 @ 4:48 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Kalo Marti -Aprlio ypologize.
 

Posted Mon 03 Jan 11 @ 4:57 pm
alexmakPRO InfinityMember since 2009
gt me stonoxoris tora re apopsis?? :((((
 

Posted Mon 03 Jan 11 @ 5:26 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Gia na min zeis me ena psema ...
 

Posted Mon 03 Jan 11 @ 6:26 pm
alexmakPRO InfinityMember since 2009
xaxaxaxaxa.. pooo re pios perimenei mexri tote... :S
 

Posted Tue 04 Jan 11 @ 5:19 am
28%