Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Chill out room,..... (mpla, mpla, mpla...) - Page: 53

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

simaioforos e?xaxaxxa!!!ksero ksero....mono aytos tha mporouse na kratisei tin simaia....xaxaxaa!!!!
den pisteyo na ntythike kaneis amalia?
 

Posted Wed 25 Mar 09 @ 12:07 pm
DJGEO01Home userMember since 2009
paidia to numark M4 pws sas fenetai? einai kalo? kanena kalo mikth mexri 150euro???????
 

Posted Thu 26 Mar 09 @ 9:33 am
snik3Home userMember since 2009
Kalispera sas.
Kainourios.
Xairomai poly pou mpika sto community kathws eida poly endiaferouses apopseis na katagrafontai.
Den exw poly megali peira sto djing.5 xronia paizw mousiki ola ki ola, kai...den exw xrisimopoiisei pote sti zwi mou cd sto epaggelma afto.
Oute kan timecodes.
Oute kapoio controller.
Panta eixa ena laptop me egkatestimeno virtual dj, mia ekswteriki karta ixou usb aksias 10 evrw gia ta akoustika mou, 1-2 ekswterikous sklirous diskous kai ta rca kalwdia pou xreiazomoun.
Dextika poly ratsismo apo "syndalefous" sxetika me afto...mprosta kai pisw apo tin plati mou...Symfwna me tous perissoterous an den paizeis se pioneer mixanimata den eise dj.Parola auta omws to kseperasa kai apantisa se afto me tin mousiki mou kai to an arese ston kosmo afto pou akouge apo emena.Eimai kathetos stin apopsi tou oti simasia den exei to pws vgazeis ti mousiki, alla to an afti i mousiki aresei ston kosmo.Apo tin prwti stigmi pou vrika to virtual dj asxolithika apokleistika me afto kai pleon edw kai kapoia xronia pistevw pws to xeirizomai poly kala.Gia afto allwste exw ksemeinei liges fores apo douleia.
Opws eida sta posts sas kai eseis eiste aganaktismenoi me tin skylokatastasi pou exei ginei pleon aparaititi gia na diatiritheis ston xwro mas.Etyxe na paizw se gemato magazi, na ginetai xamos, oloi na xwrevoun se house kai rnb rythmous kai na gyrnaei kai na mou leei to afentiko tsakale vale kana elliniko giati den exoume katanalwsi.
Ekei ftasame...Dystixws...Se megala magazia anti na tous noiazei i diaskedasi kai to prestige tou magaziou na tous noiazei i katanalwsi.
Latrevw pathologika tin house mousiki.Eksaskoumai para polles wres ektos douleias spiti mou panw sti mousiki mou.Tis perissoteres wres vasika.Opws katalavenete me paratise kai i gkomena meta apo afti ti katastasi kathws me thewrouse psyxakia. :D
Xairomai pou vriskomaste se afton ton diadiktyako xwro kai tha ta leme apo edw kai pera, kathws xthes diavasa polla apo ta posts sas kai eida polles endiaferouses apopseis diaforetikes metaksy tous.
Kai pali kalispera sas.
Kai an mellontika diafwnisoume na kserete...apo tote pou genithika malakas eimai. :P
 

Posted Tue 31 Mar 09 @ 10:52 am
thelei kaneis makaronia me kima?

exei kai arnaki stamnas
 

Posted Tue 31 Mar 09 @ 7:19 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
balte ta dvd kai tous sklirous diskous sto fourno giati de mas blepo kala....
 

Posted Tue 31 Mar 09 @ 8:44 pm
omologw oti to xapsa!!
kalo mhna.. k kalh prwtaprilia se olous!!!
hehehe
 

Posted Wed 01 Apr 09 @ 5:29 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
xaxa kalooo, krima pou den to eida xtes, tha to eixa proothisei se pollous "amartwlous" !!!
 

Posted Thu 02 Apr 09 @ 11:24 am
ilias7Home userMember since 2005
asxeto.exw mpleksei me ta minimata 54422 poy se xrewnoun , xwris na exw kanei eggrafi poythena.toys pernw tilefwno kai oi gramess einai katilimenes.stelnw minima STOP gia na diagrafw,kai moy lene :den mporoyme na se diagrapsoyme giati den exeis kan eggrafei.parola ayta moy xrewsan 10 minimata 20 euro.kserei kaneis kati ...........ti mporw na kanw?
 

Posted Thu 02 Apr 09 @ 3:37 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
xaxaxa
paidia kykloforei mia ekdosi tou virtualdj sto internet me to onoma NS Virtual DJ 6.0!

einai gia klamata, oute to 4 den einai alla tou exoun allaksei to skin kai to about.....

itan enas "dj" se mia kafeteria kai epeze me auto kai tou epiasa ti syzitisi kai epemene oti auto itan to 6!
 

Posted Sun 05 Apr 09 @ 5:44 pm
DJGEO01Home userMember since 2009
to exw k egw(ns virtualdj 6) alla den kanei ,einai apo albano programatisth
 

Posted Mon 06 Apr 09 @ 3:31 am
snik3Home userMember since 2009
thelw na kanw format to pc alla na min xasw cue slots sta tragoudia kai analyzes ti prepei na kanw?
 

Posted Wed 08 Apr 09 @ 4:37 am
snik3 wrote :
thelw na kanw format to pc alla na min xasw cue slots sta tragoudia kai analyzes ti prepei na kanw?


Katarxin afou tha kaneis format , tha xathoun ta panta , kai ola ta programmata kai ta cue kata sinepeia k.l.p.
Meta tha prepei na ksanaegkatasteisis pali ola ta programmata kai to virtual , opote den ksero , an ginetai me to na apothikeyseis ta cue se kapoion skliro meta an ksanadoulepsoun , giati to virtual , thelei pali egkatastasi k.l.p.
Den ksero an me katalaves? H an exei kai kapoio allo paidi kapoia alli idea an ginetai.
Ego pantos se vista pou ekana format , meta mou efage 2-3 meres ksana apo tin arxi ola , kai programmata kai cue k.l.p.
Den ginotane tipote allo , giati thelei ksana egkatastasi , me ola ta kleidia k.l.p kai stin registry k.l.p.
Omos leo an kapoio paidi kserei sigoura!!! kati diaforetiko , as voitheisei.
 

Posted Wed 08 Apr 09 @ 4:45 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
oxi bre ti les?
ginetai kai paraginetai!

pes mas poia ekdosi exeis kai tha sou po to tropo.

ax re giannh kai nomiza oti empeiros xristis tou vdj..
 

Posted Wed 08 Apr 09 @ 6:30 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Apo version 5 kai meta ola ta cue/bpm einai sto root tou kathe antistoixoy diskou.
px. an i moysiki sou einai se allo partition i disko apo ayton poy exeis ta windows, den xanontai an kaneis format to partition tvn windows
(c sinithos). H database einai "virtualdj local database.xml " i kati tetoio kai dimiourgite aytomata se kathe disko poy exei arxeia kai toy kaneis scan / add.
Yparxei omos kai mia database gia arxeia apo -read only- mesa (px cd) pou mporei na exei kai kapoia virtual favorite folders mesa (an ayta den einai stis "local" databases.)
Ayti i db mazi me ola ta shortcuts sou, ta samples/effects/rythmiseis einai sta "eggrafa"/user/virtualdj sto partition twn windows.
krata loipon ola ayta backup prin kaneis format.


 

Posted Wed 08 Apr 09 @ 6:50 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
apopsis mia kai eipes gia cd, paliotera me tin ekdosi 5+ eixa ena problima.

an ebaza kapoio cd kai apo epaiza kapoio tragoudi, meta otan pigena na kano mia anazitisi, zitage to cd!
an to cd den itan mesa tose pagone to vdj mexri na balo to cd.

etis gi'auto to logo eixa apenergopoihsei tin epilogi na bazei automata ta tragoudia sti database kai to ekana kathe fora manual.

fysika den ekana add ta tragoudia apo cd alla mono apo to disko.

tora to exoun ftiaksei auto?
 

Posted Wed 08 Apr 09 @ 6:57 am
aledjo wrote :
ax re giannh kai nomiza oti empeiros xristis tou vdj..

Bre sy aledjo poly paliotera eixa kanei ena format , kai tote den iksera kala to virtual.
Kai epeidi apo tote den exo ksanakanei format , apla gi'ayto diatiposa tin gnomi mou etsi.
Omos eipa oti opoio paidi kserei kalitera kati se ayto to thema as to pei.
Den imoun kathetos kai apolytos.
Ostoso outos H allos prepei na to ksanakatevaseis to programma meta apo to site.
Esti den einai?
Apla meta pairneis thn db apo to back up sou kai eisai o.k?
Ki etsi den ksanakaneis reanalyze ola!! ta kommatia.
Kai pali den ksero an ta leo sosta tora.
Gia pes ki esy.
 

Posted Wed 08 Apr 09 @ 7:09 am
etsi einai gianni opos ta les.....ta cue ta analyze loop k comments k tetoia einai ola apothikeymena sto database....ston skliro disko pou yparxei i mousiki
 

Posted Wed 08 Apr 09 @ 7:27 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
opos eipe o apopsis apithikeuontai ekei.

oso gia to programa de xreiazetai na to ksanakatebaseis.
an exeis to setup kai to serial mpenei mia xara.
 

Posted Wed 08 Apr 09 @ 7:40 am
27%