Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: BEHRINGER BCD 2000 - Page: 5

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
tin paraggeila tin behringer apo djmarket, leei 13/4, dino deadline Pasxa, meta tha arxiso ta kantilia. Ante na doume. Otan tin paro pantos tha enimeroso endelexos to forum.
 

Posted Sun 09 Apr 06 @ 1:09 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Ante na doume...
kai ego perimeno akoma to dac-2, me karabi erxetai den ksero ?
 

Posted Sun 09 Apr 06 @ 3:02 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
mporei na erxetai kai me psarotrata. Tha sou myrisei otan tin pareis.
 

Posted Mon 10 Apr 06 @ 10:42 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
apopsis...viazesai...xaxaxxa
 

Posted Tue 11 Apr 06 @ 1:26 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
 

Posted Fri 14 Apr 06 @ 4:09 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
 

Posted Mon 17 Apr 06 @ 5:06 am
dad? akoma na thn pareis? ante kai eimai se anamena karfia..
 

Posted Thu 27 Apr 06 @ 12:10 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
tin eixa paraggeilei 10 meres prin to Pasxa apo elliniko site djmarket.gr. Mou apantisan Megali Tetarti oti tha argisei giati lene den prolabainoun na rxontai. Tin akyrosa kai tin paraggeila apo Thomann tin Megali Pempti. Akoma perimeno ....
Molis erthei tha labete sima.
 

Posted Thu 27 Apr 06 @ 6:11 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Min perimeneis omos jog kai lampakia na douleuoun me to virtual...
 

Posted Thu 27 Apr 06 @ 6:36 pm
apopsis,telika ti 8a ginei?den 8a kanei kati to team toy vdj gia na einai symbato to programma me thn behringer?
8a mpoume sti dillima vdj or bcd 2000?
 

Posted Tue 02 May 06 @ 10:40 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Gia tin version poy erxetai den to blepw, diladi den exei eipothei kan...
Tora o Norway poy einai support team olo kati grafei gia ayto oti tha anakoinothei kai mallon den to leei etsi.
To thema den einai "an" alla "pote"
Etsi legan kai gia tin klonopoiisi (enas trello-docktor) tote poy ginotan o thorybos...
 

Posted Wed 03 May 06 @ 2:59 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
ego pantos pou soulatsaro se diafora forums diavazo kala logia gia tin Behringer. Kapoios malista anefere oti paizei sto club pou ergazetai gia peripou 15 meres xoris provlimata (VDJ me ta basika midi mappable koumpia)
 

Posted Fri 12 May 06 @ 12:16 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Epitelous !!!!

Aurio pao taxydromio kai paralambano tin BCD2000. Aurio vrady syndeo kai kalos exontwn twn pragmatwn tha exete nea Pempti me Paraskeui. Exete agonia e? ..Exei parei allos apo Ellada?. Kano sefte pou leme?

Ante na doume ti soi prama einai ki auto.
 

Posted Tue 30 May 06 @ 11:33 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Ante na doume...
 

Posted Wed 31 May 06 @ 12:49 pm
akoma?anypomonoume...
 

Posted Thu 01 Jun 06 @ 9:17 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
loipon.

Ena grigoro proto review (den exo prolabei na testaro akoma arketa pragmata).

Basika i consola deixnei kali. Ta koumpia exoun kali aisthisi, ta jog wheels gia mena einai idanika, akoma kai gia scratch (nomizeis oti pianeis pikap (yperboli)). Ta crossfaders kai ola ta alla koumpia einai pano apo ton meso oro. Theoro genika oti einai polu leitourgiki kai sto sosto megethos.

Ta provlimata ksekinane apo ti stigmi pou tha prospathiseis na paikseis.

To kyriotero provlima gia mena einai oi audio drivers (ASIO)..einai aparadektoi. Gia na katalabete epaiksa me Xylio (to software pou dinei mazi), me VDJ kai me Traktor. Kai sta tria eixa "kompiasmata" pou akougontan stin eksodo kathe fora pou fortona ena tragoudi sto allo deck. Gia na mi sas po poses fores to VDJ moularose gia ta kala. Otan epaiza me tin Audigy, ola oraia kai kala. Den ksero pos tha symperiferotan me pio dynato ypologisti (ta test eginan me PC Celeron2.4Ghz 512MB alla kai me laptop Centrino M1.8Ghz), alla san symperasma vgazo oti oi Drivers theloun polu douleia.

Stin praksi.
Me Xylio software ola douleuan kala, alla to latency pali ekane ligo dyskola ta pragmata kai kyrios otan kounages ta crossfaders. Telos panton san software den einai asximo, paizeis dld kaneis tin douleia sou alla mi tou zitiseis kai polla polla. Thelei douleia, alla einai se kalo dromo. Na poume kai kana kalo, exei pio kalo browser apo to VDJ.

Me traktor, ta pragmata einai kala, afou exei full midi support kai sxedon mporeis na ftaseis se tetoio simeio pou na aksiopoiiseis tin konsola se ikanopoitiko vathmo. Ta lampakia anabosvinoun kathe fora pou patas ena koumpi, alla den sygxronizontai (dld an patiseis to Play me to pontiki i me keyboard den to "pianei" i consola), alla den einai kai toso megalo provlima. Epaiksa peripou dyo oritses me Traktor kai BCD, me tin Audigy bebaia, kai den eixa provlimata katholou.

Me VDJ, edo exoume provlimatakia, afou xoris full midi support eisai anagkasmenos na exeis kai allo programma (Bome'sMidi Translator) na douleuei ......


 

Posted Thu 01 Jun 06 @ 3:45 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
..... kai etsi ginetai ena klik pio bary, to provlima omos einai oti den mporeis na antistoixiseis eukola ta koumpia pou theleis, kai kyrios ta jog wheels (edo akrivos einai pou exo kollisei), ta opoia douleuoun alla oxi me ikanopoitika apotelesmata. Se kammia periptosi den mporeis na kaneis scratch me auta, mporeis omos na "ploigitheis" mesa sto tragoudi me sxetiki anesi. An eixe full midi support tha itan mia xara ola.

Pantos douleuontas kai ta 3 programmata mporo na sas bebaioso oti polu duskola tha exoume native support gia to VDj. Einai polu makria kai san stisimo kai san filosofia Midi. Einai polu konta sto Traktor, toso pou nomizeis oti exei ftiaxtei gia auto.

Arnitiko gia tin BCD2000 einai oi audio drivers, ta alla einai pano tou metriou. To VDJ exei tha elega to provlima pou den exei full midi support, oxi i BCD.

Auta ...itan to proto mou review..krinte to me epieikia.

PS. Oti thete rotate.
 

Posted Thu 01 Jun 06 @ 3:51 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Kai epeidi panta kati ksexnas.. na sympliroso, oti einai POLU kaliteri apo tin Hercules (den ksero gia tin MKII), ki ksanaperna consola pali tin BCD tha perna (Den ksero mono an tha ksanaagoraza to VDJ). Mallon me vlepo na tin vgazo gia kana diastima me mia spasmeni version Traktor pou exo. Eimai dld apo autous pou pisteuoun oti proto rolo paizei o eksoplismos kai meta to software. Alloste to "feelling" apo ton eksoplismo ton aisthanesai synexeia. Einai san na kleineis tin porta se ena autokinito. Den xreiazetai na to odigiseis to exeis idi katalabei.

Na simeiosoume episis oti i timi sto thomann.de exei pesei.

I'm a proud owner of BCD2000 lol
 

Posted Thu 01 Jun 06 @ 3:58 pm
Malista well done my friend!! Kaloriziki euxomai na tin skiseis!!
Wraia parousiasi alla thelw na rwtisw kati mporeis na sindesei panw stin behringer exwteriko mikti opws hercules??
Apo ixo pws paei se sxesi me vdj kai hercules???Episis mporeis na grapseis tis tragoudia sou se mixed cd(exei line in opws hercules?)???
 

Posted Thu 01 Jun 06 @ 10:49 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
@chrispad
Fusika mporeis na syndeseis eksoteriko mikti, mono pou tha anagkasteis na tin exeis san karta ixou, pragma oxi kai toso kalo.
Eipame, o ixos einai provlimatikos me tous ASIO drivers, mexri na vro kapoia lusi, paizo me tin Audigy kai exo tin consola mono san Midi ousiastika.
Gia record, den ksero, den exo prolabei na dokimaso. Molis ftaso ekei tha grapso sxetika, opos kai alles leitourgies (effects, loops klp)

Pantos tha prepei na po pos an parakolouthisete ta antistoixa topics se VDJ kai Traktor ginetai mia prospatheia apo users na feroun tin konsola sta metra twn programmatwn. Omos i voitheia apo tis episimes etairies einai ZERO. Milame oute mia anafora apo autous. Oute ena mpravo. Kai na min ksexname pos an kapoios apo tous users vrei mia olokliromeni lusi xoris provlimata, amesos tha ektokseusei kai tis poliseis oxi mono tis konsolas (pou mathaino oti pane kala), alla kai tou idiou tou Software. Aporo ti kanoun autoi stin VDJ team ...Frappe pinoune?
 

Posted Thu 01 Jun 06 @ 11:11 pm
36%