Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Denon MCX8000 - Page: 1

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

Το Thoman έχει την Denon MCX8000 σε εξευτελιστική τιμή ( μάλλον πάει για απόσυρση λόγο της prime ) και με έχει βάλει σε σκέψεις ...

Θα ήθελα την γνώμη όσων την έχετε δουλέψει ...

Όταν δουλεύει stand alone είναι αξιόπιστη και βολική λύση για backup ?
Υπάρχουν προβλήματα με το VDJ ?
Τα κουμπιά γύρο από το display μαπάροντε ? (το manual δεν διευκρινίζει )
 

Posted Wed 25 Sep 19 @ 4:28 pm
αν περιμενεις λιγο την κυριακη πεφτει μια στα χερια μου ( νεο παιχνιδακι ) οποτε απο δευτερα μπορω να σου πω οτι απορια εχεις
 

Posted Fri 27 Sep 19 @ 6:50 pm
ευχαριστώ φίλε ....
 

Posted Sun 29 Sep 19 @ 4:58 pm
λοιπον πρωτες εντυπωσεις η κονσολα ειναι πραγματικα πανεμορφη οι οθονες εκπληκτικες δεν περιμενα οτι θα εχουν τοσες λειτουργιες πραγματικα ελαχιστα κοιτας το λαπτοπ μιας και ακομα και οι φακελοι εμφανιζονται εκει ολα στα ελληνικα με μεγαλη ευκρινεια
γιαυτο που με ρωτησες απ οτι καταλαβα μαπαρωνται γιατι ανοιξα λοιγο την σελιδα ελενκτες απο το προγραμμα και οταν παταγα τα κουμπια γυρω απο τις οθονες εμφανιζονταν εκει με την λειτουργια του κεθενος οποτε αλλαζεις την εντολη και αλλαζει και η λειτουργια
εαν θελεις με ενα teamviewer οποτε θελεις μπορεις να δεις οτι χρειαζεσαι
αρνητικα τωρα σε σχεση με την mc7000 ddj sx2-3
ειναι πιο μεγαλη σαν κονσολα και πιο βαρια αυτο σε καποιους μπορει να ειναι θεμα εμενα δεν με ενοχλει βασικα δεν παιζω σε μπαρακια για να εχω θεμα χωρου
αυτα για την ωρα προσπαθω να καταλαβω τι παιζει με τα στικακια και το engine της denon για την ωρα
 

Posted Mon 30 Sep 19 @ 7:15 pm
Κωστή, "λάθος" απάντηση! Θα παραθέσω την "σωστή", εάν μου επιτρέπεις... :-)

"Ξεκινάω απ' τα αρνητικά: Δεν είναι Pioneer! Δε νομίζω ότι χρήζει περαιτέρω ανάλυσης - συζήτησης, το θέμα έκλεισε... Πάω στα θετικά: Μπορεί να χρησιμοποιηθεί τα Χριστούγεννα, σε γωνιές του σπιτιού που δεν χωράει Χριστουγεννιάτικο δέντρο! Δε νομίζω ότι υπάρχει κάτι άλλο..."
 

Posted Mon 30 Sep 19 @ 7:59 pm
Theios Giorgos wrote :
Κωστή, "λάθος" απάντηση! Θα παραθέσω την "σωστή", εάν μου επιτρέπεις... :-)

"Ξεκινάω απ' τα αρνητικά: Δεν είναι Pioneer! Δε νομίζω ότι χρήζει περαιτέρω ανάλυσης - συζήτησης, το θέμα έκλεισε... Πάω στα θετικά: Μπορεί να χρησιμοποιηθεί τα Χριστούγεννα, σε γωνιές του σπιτιού που δεν χωράει Χριστουγεννιάτικο δέντρο! Δε νομίζω ότι υπάρχει κάτι άλλο..."


ενταξει νομιζω οτι εισαι πολυ σκληρος με τα μη pioneer προιοντα ειναι ναι η κορυφη αλλα δεν υπαρχουν μονο αυτες οι κονσολες και νομιζω οτι εχεις επηρεαστει πολυ απο την δικη σου χωρις να θελω να την υποτιμησω αλλα τα μοντελλα mc 7000 και mcx 8000 δεν εχουν καμια σχεση με την δικη σου
ειλικρινα δουλευω την 7000 δυο μηνες τωρα δεν εχω κανενα θεμα ουτε με κακογραμενους drivers ουτε κανενα αλλο θεμα ( ενω με την sx3 ειχα μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας ενω για 6 μηνες ηταν οκ τον αυγουστο γ.......κε ) πραγματικα νιωθω πολυ ανετα με την 7000 και η 8 σαν δευτερη θα εχει ενδιαφερον αρκετο οταν θα παιζω τωρα βεβαια εσυ σαν πιο παλιος με τις denon θα ξερεις κατι παραπανω κατι που δεν εχω προσεξει εγω ναι σιγουρα και θα ηθελα να μου επισημανεις αυτα τα θεματα φιλε γιωργο απο εκει και περα αν ειναι σαν χριστουγεννιατικο δεντρο σε πολλους μπορει να τους χαλαει αυτο εμενα πραγματικα μου αρεσει και φιλε με ολο τον σεβασμο που τρφω για εσενα και το ξερεις σχολιαζουμε μια κονσολα denon πρεπει να δουμε αυτη καθε αυτη την κονσολα νομιζω στο κατω κατω ειναι κονσολες του χιλιαρικου δεν μπορει να μην κανουν καλα την δουλεισ τους ειπαμε pioneer δεν ειναι αλλα ρωτα κιολας αν θελουμε pioneer
 

Posted Mon 30 Sep 19 @ 9:00 pm
Ρε Κωστή... Εντάξει, το τερμάτισα, αλλά και πάλι, χιούμορ έκανα... Και επειδή αναφέρθηκες σε κάποια θέματα, θα κάνω μία μικρή παρένθεση, καθότι δεν θέλω να "χαλάσω" το ενδιαφέρον νήμα που άνοιξε ο MAC II...

Για μένα προσωπικά και από την πολύχρονη εμπειρία μου στον επαγγελματικό ήχο, σαν "συσκευές" controller (πρόσεξε την φράση που αναφέρω) , αξίζουν οι: Pioneer, Vestax, Denon. H Vestax το έκλεισε "το μαγαζί", οπότε Pioneer και Denon είναι μονοπώλιο πλέον. Άντε, αν θες, να συμπεριλάβουμε και την NI...

Συνεπώς, δεν "σνομπάρω" την Denon! Εξάλλου Denon διαθέτω και όταν έρθει ο καιρός να την αλλάξω, εάν δεν βρω κάτι σε Pioneer που να καλύπτει τις δικές μου απαιτήσεις, πάλι Denon θα πάρω. Πέραν αυτού, θα ήταν οξύμωρο να αναφέρω ότι, απ΄την μία διαθέτω την όποια εμπειρία και απ' την άλλη πάω και αγοράζω "φόλα" controller. Έτσι δεν είναι?
 

Posted Tue 01 Oct 19 @ 5:03 am
Theios Giorgos wrote :
Ρε Κωστή... Εντάξει, το τερμάτισα, αλλά και πάλι, χιούμορ έκανα... Και επειδή αναφέρθηκες σε κάποια θέματα, θα κάνω μία μικρή παρένθεση, καθότι δεν θέλω να "χαλάσω" το ενδιαφέρον νήμα που άνοιξε ο MAC II...

Για μένα προσωπικά και από την πολύχρονη εμπειρία μου στον επαγγελματικό ήχο, σαν "συσκευές" controller (πρόσεξε την φράση που αναφέρω) , αξίζουν οι: Pioneer, Vestax, Denon. H Vestax το έκλεισε "το μαγαζί", οπότε Pioneer και Denon είναι μονοπώλιο πλέον. Άντε, αν θες, να συμπεριλάβουμε και την NI...

Συνεπώς, δεν "σνομπάρω" την Denon! Εξάλλου Denon διαθέτω και όταν έρθει ο καιρός να την αλλάξω, εάν δεν βρω κάτι σε Pioneer που να καλύπτει τις δικές μου απαιτήσεις, πάλι Denon θα πάρω. Πέραν αυτού, θα ήταν οξύμωρο να αναφέρω ότι, απ΄την μία διαθέτω την όποια εμπειρία και απ' την άλλη πάω και αγοράζω "φόλα" controller. Έτσι δεν είναι?

ετσι ειναι φιλε δεν καταλαβα καλα το χιουμορ σου ηταν και βραδυ ξερω οτι εχεις και μια προκαταληψη υπερ της pioneer και εν μερει σωστα ειναι το πρωτο ονομα πως να το κανουμε
αλλαζω συχνα κονσολες ειναι αληθεια απο την μια μου αρεσει να δουλευω με νεα μηχανηματα ( ενος επιπεδου και πανω παντα ) και δευτερον δεν εχω κολλησει με καποια κονσολα ακομη οπως ειχα κολλησει πριν λογα χρονια με την sx2 αν θα μεινω με αυτες δεν ξερω θα δουμε μεχρι στιγμης δεν εχω καποιο παραπονο και τα κουμπια τους ειναι αρκετα καλα στην αισθηση ( οχι Pioneer ) απο εκει και περα ειναι οπως ειπες και εσυ κορυφαια μηχανηματα και το καθενα εχει κατι που δεν εχει το αλλο

 

Posted Tue 01 Oct 19 @ 5:50 am
kokkinoskoufitsos wrote :
λοιπον πρωτες εντυπωσεις η κονσολα ειναι πραγματικα πανεμορφη οι οθονες εκπληκτικες δεν περιμενα οτι θα εχουν τοσες λειτουργιες πραγματικα ελαχιστα κοιτας το λαπτοπ μιας και ακομα και οι φακελοι εμφανιζονται εκει ολα στα ελληνικα με μεγαλη ευκρινεια
γιαυτο που με ρωτησες απ οτι καταλαβα μαπαρωνται γιατι ανοιξα λοιγο την σελιδα ελενκτες απο το προγραμμα και οταν παταγα τα κουμπια γυρω απο τις οθονες εμφανιζονταν εκει με την λειτουργια του κεθενος οποτε αλλαζεις την εντολη και αλλαζει και η λειτουργια
εαν θελεις με ενα teamviewer οποτε θελεις μπορεις να δεις οτι χρειαζεσαι
αρνητικα τωρα σε σχεση με την mc7000 ddj sx2-3
ειναι πιο μεγαλη σαν κονσολα και πιο βαρια αυτο σε καποιους μπορει να ειναι θεμα εμενα δεν με ενοχλει βασικα δεν παιζω σε μπαρακια για να εχω θεμα χωρου
αυτα για την ωρα προσπαθω να καταλαβω τι παιζει με τα στικακια και το engine της denon για την ωρα


ευχαριστώ φίλε ... να σου πω την αλήθεια, προτιμώ την MC7000 , αλλά αν τα στικακια και το engine προσφέρουν έστω και ένα στοιχειώδες back up, είναι σοβαρό κίνητρο για να πάω στην 8000, περιμένω λοιπόν τα συμπεράσματα σου και σε αυτό το θέμα ...
 

Posted Tue 01 Oct 19 @ 8:23 am
κοιτα ακομα δεν εχω καταληξει στο θεμα με τα στικακια λογω φορτου εργασιας αλλα εαν οπως καταλαβα ( εκτος αν κανω λαθος ) για να παιξει η κονσολα με τα στικακια πρεπει να τα κανεις επεξεργασια πρωτα τοτε ειναι δωρο - αδωρο πρωτον γιατι στην ουσια χανεις το πλεονεκτημα αυτο αν καποιος δηλαδη ( σε μια εκδηλωση με χορευτικο πχ ) σου φερει δικο του στικακι αυτο δεν μπορεις να το παιξεις και δευτερον απο την στιγμη που εχεις το λαπτοπ θα κουμπωσεις εκει το στικακι και τελειωσε
καταληγωντας εαν σε ενδιαφερει το θεμα μπακ απ θα σου ελεγα να παρεις την 7000 το δευτερο λαπτοπ ειναι το καλυτερο μπακ απ που μπορεις να εχεις και δευτερον ειναι πιο μικρη και πιο ελαφρια - βολικη κονσολα εγω το ξαναλεω την εχω σαν δευτερη οποτε εχω την πολυτελεια το μεγεθος να μην με ενοχλει (!)
 

Posted Tue 01 Oct 19 @ 9:39 am
Κωστή, αυτό έχει αναφερθεί άπειρες φορές: Ένας οποιοσδήποτε controller, ο οποίος διαθέτει monitors και δέχεται USB Stick ή Memory Cards, για να μπορέσεις να αξιοποιήσεις πλήρως τα monitrors του (ως προς τις αναγραφόμενες πληροφορίες), θα πρέπει να γίνει απαραιτήτως προκαταβολική "επεξεργασία" των κομματιών στο πρόγραμμα, με το οποίο συνοδεύεται ο controller.

Όπως, λοιπόν, το VDj δημιουργεί μία βάση δεδομένων (database), όπου πέραν των tags, αποθηκεύονται Poi κ.τ.λ., το αυτό γίνεται και στην άνωθεν περίπτωση (μέσω του Serato). Οπότε και για μένα προσωπικά, ένας controller που θα διάθετε monitors και δεχόταν USB Stick ή Memory Cards, θα είχε πραγματικό νόημα μόνον εάν υποστηριζόταν από το VDj... Από κει και πέρα, εάν ο οποιοσδήποτε είναι διατεθειμένος να κάνει "διπλή δουλειά", περί ορέξεως...
 

Posted Tue 01 Oct 19 @ 9:58 am
για τον λογο αυτον λοιπον και εφ οσον θελει μπακ απ του λεω για την 7000
θα μπορουσε βεβαια να παει σε μια μικρη εκδηλωση πχ σε εγκαίνια που θα εχει ετοιμασει τα στικακια του χωρις υπολογιστη με τα μικρωφωνα του οκ αλλα ως εκει
η κονσολα ειναι πολυ ομορφη το ξαναλεω δεν ξερω τι ποιοτητας καρτα ηχου εχει δεν το εχω ψαξει για να κανω την πλακα μου εγω και σαν δευτερη μια χαρα ειναι αλλα σαν πρωτη θα επειρνα οπωςδηποτε με δυο λαπτοπ
 

Posted Tue 01 Oct 19 @ 10:21 am
ενα μικρο update για την mcx 8000 με ευχριστη εκπληξη ειδα οτι οταν βαζεις στικακι στην κονσολα διαβαζει μια χαρα και παιζει τα παντα χωρις καμια επεξεργασια δεν ξερω αν φταιει η αναβαθμιση σε filmware που εκανα αλλα ολα ειναι οκ
ηδη μια μικρη εκδηλωση που εκανα ( εγκαινια ) δεν εβαλα καθολου λαπτοπ 2 στικακια μικ και παμε
 

Posted Sat 30 Nov 19 @ 2:23 pm
Νομίζω ότι τα μπερδεύεις, εκτός και εάν εμένα μου διαφεύγει κάτι...

Όταν συμπληρώνεις τα tags σε ένα οποιοδήποτε αρχείο mp3 ή flac ή οποιασδήποτε άλλης μορφής που υποστηρίζει το taging, αυτά προσθέτονται ως πληροφορία στο ίδιο το κομμάτι. Συνεπώς, οποιαδήποτε συσκευή ή πρόγραμμα υποστηρίζει την ανάγνωση tags, μπορεί να εμφανίσει τις πληροφορίες αυτές.

Όταν, όμως, χρησιμοποιείς ένα οποιοδήποτε πρόγραμμα για να δημιουργήσεις οποιοδήποτε poi επί του εκάστοτε κομματιού (π.χ. hotcues, saved loops, κ.α.), τότε οι εν λόγω πληροφορίες εγγράφονται στη βάση δεδομένων του εκάστοτε προγράμματος και όχι στο κομμάτι.

Άρα, για να εμφανιστούν οι συγκεκριμένες πληροφορίες στην οθόνη της εκάστοτε συσκευής (π.χ. controller), θα πρέπει η συσκευή να "συνεργάζεται" με κάποιο πρόγραμμα και να μπορεί να "διαβάσει" την βάση δεδομένων αυτού.

Εάν, για παράδειγμα, το VDj συνεργαζόταν με την MCX8000, τότε κάνοντας αντιγραφή (μέσα από το VDj) των κομματιών από τον HDD ή SSD του laptop σου σε ένα USB Flash, θα δημιουργούνταν μία βάση δεδομένων στο USB Flash, όπου θα περιείχε και τα όποια poi. Κατ' επέκταση, όταν θα συνέδεες το USB Flash πάνω στον controller, θα εμφανιζόντουσαν και αυτές οι πληροφορίες.

Το ερώτημα είναι: Με το update που έκανες, εμφανίζονται και τα poi των κομματιών, τα οποία έχεις δημιουργήσει στο VDj? Γιατί, το να εμφανίζονται μόνο τα tags είναι ανούσιο (τρόπον τινά), όταν π.χ. θες να βγάλεις ένα "fast track" set...
 

Posted Mon 02 Dec 19 @ 6:11 am
Theios Giorgos wrote :
Νομίζω ότι τα μπερδεύεις, εκτός και εάν εμένα μου διαφεύγει κάτι...

Όταν συμπληρώνεις τα tags σε ένα οποιοδήποτε αρχείο mp3 ή flac ή οποιασδήποτε άλλης μορφής που υποστηρίζει το taging, αυτά προσθέτονται ως πληροφορία στο ίδιο το κομμάτι. Συνεπώς, οποιαδήποτε συσκευή ή πρόγραμμα υποστηρίζει την ανάγνωση tags, μπορεί να εμφανίσει τις πληροφορίες αυτές.

Όταν, όμως, χρησιμοποιείς ένα οποιοδήποτε πρόγραμμα για να δημιουργήσεις οποιοδήποτε poi επί του εκάστοτε κομματιού (π.χ. hotcues, saved loops, κ.α.), τότε οι εν λόγω πληροφορίες εγγράφονται στη βάση δεδομένων του εκάστοτε προγράμματος και όχι στο κομμάτι.

Άρα, για να εμφανιστούν οι συγκεκριμένες πληροφορίες στην οθόνη της εκάστοτε συσκευής (π.χ. controller), θα πρέπει η συσκευή να "συνεργάζεται" με κάποιο πρόγραμμα και να μπορεί να "διαβάσει" την βάση δεδομένων αυτού.

Εάν, για παράδειγμα, το VDj συνεργαζόταν με την MCX8000, τότε κάνοντας αντιγραφή (μέσα από το VDj) των κομματιών από τον HDD ή SSD του laptop σου σε ένα USB Flash, θα δημιουργούνταν μία βάση δεδομένων στο USB Flash, όπου θα περιείχε και τα όποια poi. Κατ' επέκταση, όταν θα συνέδεες το USB Flash πάνω στον controller, θα εμφανιζόντουσαν και αυτές οι πληροφορίες.

Το ερώτημα είναι: Με το update που έκανες, εμφανίζονται και τα poi των κομματιών, τα οποία έχεις δημιουργήσει στο VDj? Γιατί, το να εμφανίζονται μόνο τα tags είναι ανούσιο (τρόπον τινά), όταν π.χ. θες να βγάλεις ένα "fast track" set...


αυτο που λες θειε μπορει να ειναι σωστο δεν το ξερω ομως
εγω απλα εβαλα απο το λαπτοπ μου σε 2 στικακια απο 100 κομματια περιπου για μια μικρη εκδηλωση η κονσολα τα διαβασε οι τιτλοι τα bpm ο χρονος ολα σωστα στις οθονες εκανα την δουλεια μου χωρις λαπτοπ και εως εκει δεν κοιταξα - προσεξα για cues η loops με την επομενη θα το κοιταξω να σου πω αλλα ακομα και ετσι ειναι αρκετη βοηθεια στην δουλεια
 

Posted Mon 02 Dec 19 @ 8:59 am
Κώστα, κοίταξέ το και θα διαπιστώσεις ότι έχω δίκιο. Συνεπώς, το ότι η οθόνη του εκάστοτε controller εμφανίζει τα tags, δεν είναι κάτι "καινούριο"! Το θέμα είναι τι γίνεται με τα Poi (που αυτά είναι και το ζουμί, ιδίως για ένα "απαιτητικό" set). Πέραν αυτού, ένα άλλο θέμα είναι και τα Bpm...

Εγώ ή όποιος άλλος παίζει πολύ 70s - 80s, αναγκαζόμαστε πάρα πολλές φορές να παρεμβαίνουμε και διορθώνουμε τα Bpm (Bpm Editor), για ευνόητους λόγους. Συνεπώς και αυτή η προεργασία πάει χαμένη, αφού και αυτές οι αλλαγές δεν "αποθηκεύονται" επί του όποιου κομματιού...

Γι αυτό ακριβώς το λόγο και ανέφερα εξαρχής, ότι οι οθόνες των όποιων controllers ή Cd-Players, δεν αξιοποιούνται ουσιαστικά, όταν ο controller ή το Cd-Player δεν συνεργάζεται (εκ κατασκευής) με το όποιο Dj software έχει γίνει η όποια προεργασία... Γι αυτό ακριβώς το λόγο και ανέφερα εξαρχής, ότι όποιος διαθέτει - χρησιμοποιεί το VDj, δεν έχει πραγματική ουσία να αγοράσει έναν οποιονδήποτε controller με οθόνη (τουλάχιστον ως έχουν τα πράγματα μέχρι στιγμής)...
 

Posted Mon 02 Dec 19 @ 11:24 am
Theios Giorgos wrote :
Κώστα, κοίταξέ το και θα διαπιστώσεις ότι έχω δίκιο. Συνεπώς, το ότι η οθόνη του εκάστοτε controller εμφανίζει τα tags, δεν είναι κάτι "καινούριο"! Το θέμα είναι τι γίνεται με τα Poi (που αυτά είναι και το ζουμί, ιδίως για ένα "απαιτητικό" set). Πέραν αυτού, ένα άλλο θέμα είναι και τα Bpm...

Εγώ ή όποιος άλλος παίζει πολύ 70s - 80s, αναγκαζόμαστε πάρα πολλές φορές να παρεμβαίνουμε και διορθώνουμε τα Bpm (Bpm Editor), για ευνόητους λόγους. Συνεπώς και αυτή η προεργασία πάει χαμένη, αφού και αυτές οι αλλαγές δεν "αποθηκεύονται" επί του όποιου κομματιού...

Γι αυτό ακριβώς το λόγο και ανέφερα εξαρχής, ότι οι οθόνες των όποιων controllers ή Cd-Players, δεν αξιοποιούνται ουσιαστικά, όταν ο controller ή το Cd-Player δεν συνεργάζεται (εκ κατασκευής) με το όποιο Dj software έχει γίνει η όποια προεργασία... Γι αυτό ακριβώς το λόγο και ανέφερα εξαρχής, ότι όποιος διαθέτει - χρησιμοποιεί το VDj, δεν έχει πραγματική ουσία να αγοράσει έναν οποιονδήποτε controller με οθόνη (τουλάχιστον ως έχουν τα πράγματα μέχρι στιγμής)...

συμφωνουμε σε αυτα που λες και θα το κοιταξω αν και μαλλον ειναι οπως τα λες ο δικος μου ενθουσιασμος προκυπτει επειδη ειχα την εντυπωση οτι και να διαβασει και να αναπαραγει απλα τα κομματια θα επρεπε να εχω και επεξεργασια πριν ειτε στο σερατο ειτε στο engine
το γεγονος οτι διαβαζει χωρις επεξεργασια απο μονο του και αυτο ειναι καλο εαν δηλαδη σε μια εκδηλωση σου φερουν ενα στικακι να μπορεις να το βαλεις κατ ευθειαν στην κονσολα αυτο λεω
 

Posted Mon 02 Dec 19 @ 11:44 am
kokkinoskoufitsos wrote :
και αυτο ειναι καλο εαν δηλαδη σε μια εκδηλωση σου φερουν ενα στικακι να μπορεις να το βαλεις κατ ευθειαν στην κονσολα αυτο λεω

Δεν έχω δουλέψει την κονσόλα, αλλά αν θυμάμαι καλά όταν "γυρίσεις" την κονσόλα σε Engine Mode (για να διαβάσει τα στικάκια) το κάνει για όλα τα κανάλια ταυτόχρονα. Οπότε χάνεις τον υπολογιστή, οπότε δώρο άδωρο... Βάλε το στικάκι πάνω στον υπολογιστή καλύτερα...

Σημείωση: Προσωπικά πιστεύω οτι τα στικάκια είναι καλά για συγκεκριμένες μόνο περιπτώσεις. Και αυτό που πρέπει σίγουρα να κοιτάξεις είναι κατά πόσο δουλεύει η αναζήτηση χωρίς προεργασία. Δηλαδή έστω οτι παίζεις σε εγκαίνια με 2 δικά σου στικάκια και όλα κομπλέ. Και σου φέρνω εγώ ένα φλασάκι με το νέο σλόγκαν - διαφήμιση του καταστήματος που θέλω να παίξει την Χ,Υ,Ζ στιγμή.
Αλλά το (δικό μου) στικάκι έχει μέσα άλλα 400 αρχεία... Η αναζήτηση δουλεύει; Η πρέπει να κάνεις scroll σε μια τεράστια λίστα με φακέλους και ονόματα αρχείων για να βρεις ένα κομμάτι μέσα σε άλλα 400;;; (Ζήσε μαύρε μου...)

 

Posted Mon 02 Dec 19 @ 12:03 pm
μπορεις να γυρισεις μονο ενα καναλι αν θες γιωργο στο engine
τωρα για τα αλλα ειναι οπως τα λες απλα σιγουρα το να διαβαζει η κονσολα στικακια θετικο ειναι
αυτο δεν σημαινει οτι αντικαθιστα το λαπτοπ
 

Posted Mon 02 Dec 19 @ 12:27 pm
Έπεσε στα χέρια μου μια 8000 και κάνω διάφορες δόκιμες ... θα γράψω αναλυτικά αργότερα ... αλλά για αρχή ...

Έβαλα το ίδιο τρακ (αντιγραμμένο από τον δίσκο του VDJ ) να παιζει από το στικακι στο ένα deck και από το VDJ στο άλλο .... ο ήχος από το στικάκι είναι μια χαρά ... άλλα ο ήχος από το VDJ είναι ΠΟΛΥ καλύτερος ... ιδικά τα μπάσα είναι ποιο καθαρά , τονισμένα και με περισσότερο όγκο ... αλλά και οι μεσαίες ... λιγότερες και ποιο καθαρές ...

Επίσης σύγκρινα το KEY LOCK .... στο +16% που είναι το ταβάνι του engine .....με απειροελάχιστη διαφορά καλύτερο αυτό του engine ...

θα επανέλθω ...

 

Posted Wed 19 Feb 20 @ 3:19 pm
69%