Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: smart search - Page: 2

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Theios Giorgos wrote :
Έστω ότι από τα "Search Settings" έχεις επιλέξει η αναζήτηση να περιλαμβάνει: Title, Artist, FileName.

Έστω ότι έχεις τα ακόλουθα κομμάτια (των οποίων το FileName είναι όπως εμφανίζεται ως ακολούθως και κατ' αντιστοιχία τα tags):

α΄) Party - IGGY POP
β΄) Party starter - WILL SMITH
γ΄) The party - KRAZE
δ΄) I Wanna be a hippy - PARTY ANIMALS

Το ζητούμενο είναι να βρεις το κομμάτι που στον τίτλο του έχει μόνο την λέξη party (δηλαδή να εμφανιστεί στη λίστα αποτελεσμάτων μόνο το 1ο). Για ξανακάνε την δοκιμή σου και γράψε μας τον τρόπο...


Να εμφανιστει αυτο το κομματι "μονο" δεν υπαρχει τροπος. Και sorry που το λεω ετσι αλλα ειναι "τρελο" να θελεις κατι τετοιο διοτι σε δοκιμες που εκανα σε αναζητησεις μονολεκτικες (με τον τροπο που ειπα παραπανω και σε αναζητηση μονο στο title εννοειται για ακομα πιο περιορισμενα αποτελεσματα) στα 105.000 περιπου κομματια που εχω στην λεξη πχ. "Fresh" μου εναφανιστηκαν λιγοτερα απο 15. Οποτε θεωρω ειναι τρελο να θελεις να σου εμαφανιστει "μονο" με την λεξη αυτη αφου θα το δεις το κομματι που ψαχνεις με μια ματια στον browser και χωρις να χρειαστει καν να κανεις scrolling για να ψαξεις...

Αυτα τα ολιγα!

(ΥΓ. Το ψαχνω λιγο και με εντολη μηπως βρω τροπο αλλα ουτε ετσι το βλεπω να γινεται...)
 

Posted Sun 22 Sep 19 @ 8:28 pm
djbro78gr wrote :
Να εμφανιστει αυτο το κομματι "μονο" δεν υπαρχει τροπος. Και sorry που το λεω ετσι αλλα ειναι "τρελο" να θελεις κατι τετοιο διοτι σε δοκιμες που εκανα σε αναζητησεις μονολεκτικες (με τον τροπο που ειπα παραπανω και σε αναζητηση μονο στο title εννοειται για ακομα πιο περιορισμενα αποτελεσματα) στα 105.000 περιπου κομματια που εχω στην λεξη πχ. "Fresh" μου εναφανιστηκαν λιγοτερα απο 15. Οποτε θεωρω ειναι τρελο να θελεις να σου εμαφανιστει "μονο" με την λεξη αυτη αφου θα το δεις το κομματι που ψαχνεις με μια ματια στον browser και χωρις να χρειαστει καν να κανεις scrolling για να ψαξεις...

Αυτα τα ολιγα!

(ΥΓ. Το ψαχνω λιγο και με εντολη μηπως βρω τροπο αλλα ουτε ετσι το βλεπω να γινεται...)
Ξαναδιάβασε το post απ' την αρχή... Διότι ανέφερα εξαρχής ότι αυτό που ζητούσαν οι συνάδελφοι δεν ήταν εφικτό... Και κατόπιν ότι αυτό που ανέφερες εσύ, δεν ήταν αυτό που ήθελαν... Από κει και πέρα, εάν είναι "τρελό" ή όχι, δεν θα μπω στην διαδικασία να το κρίνω... Όπως βολεύεται ο καθένας...

 

Posted Sun 22 Sep 19 @ 8:37 pm


(Old topics and forums are automatically closed)