Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: SX3... - Page: 9

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

Προφανώς για κάποιο διάστημα κατά το σχεδιασμό της κονσόλας την προόριζαν για SX3. Μετά την έκαναν για Rekordbox και το όνομα άλλαξε σε RX.
Κάπου στην όλη διαδικασία το όνομα στα PCB ξεχάστηκε και έμεινε SX3 (δηλαδή το όνομα που είχε η κονσόλα κατά τον πρώιμο σχεδιασμό της)
Δεν είναι κάτι που πρέπει να του δώσεις σημασία, ούτε κάτι που υποδηλώνει συγγένεια με την τωρινή SX3
 

Posted Wed 24 Jul 19 @ 3:04 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
καλα ναι...απλα το ανεφερα
 

Posted Fri 26 Jul 19 @ 8:18 am
Πανούλη να μην αναφέρεις τέτοια πράγματα, γιατί δεν θέλει και πολύ ο Dimitris_g να αρχίσει να κατσαβιδιάζει την SX3 και να έχουμε άλλα μετά. Καλά ηρεμήσαμε, τι τα θες τώρα αυτά?...
 

Posted Fri 26 Jul 19 @ 10:00 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
αχχααχαχχαααχχ !!! ας μην την κατσαβιδιασει... (πολυ βιδα-πλακετα-καλωδιοταινια ρε φιλε...) παρεπιμπτωντος τωρα που την εφτιαξα τελειως την πουλαω!! παραλαμβανω το RZ δευτερα..!!
 

Posted Fri 26 Jul 19 @ 1:51 pm
για την συνεχεια του νηματος....εγινε φορματ προσεκτικο σε 10αρια pro εδω και μια εβδομαδα με καθημαριμη χρηση ολα καλα πιστευω οτι ξεπεραστηκε και αυτο η κονσολα οκ
 

Posted Wed 07 Aug 19 @ 10:31 am
καλησπερα
εγω την αγορασα και πραγματικα πιστευω αξιζει και το τελευταιο ευρω της...
σειρα εχει να αγοραστει μεχρι τα χριστουγεννα και το virtual dj Infinity...
γινεται να να μαπαρω στο κουμπι quantize εντολη που να ανοιγει το editor tag του αρχιου που ειναι φορτωμενο στο tag;
 

Posted Mon 12 Aug 19 @ 8:51 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
Εχω την εντυπωση πως υπαρχει κουμπι που το κανει αυτο...
Μη χαλασεις το quantize γι αυτο... καποια φαση θα το χρησιμοποιησεις
 

Posted Sun 25 Aug 19 @ 10:47 pm
Η εντολή είναι η file_info για το τραγούδι που είναι φορτωμένο στο deck και η browsed_file_info για το τραγούδι που είναι μαρκαρισμένο/επιλεγμένο στον browser
 

Posted Mon 26 Aug 19 @ 6:49 am
Ωραια θα το δοκιμάσω...
Επειδή δε πρόκειται να το χρησιμοποιήσω το quantize προτιμώ να βαλω κάτι άλλο...
Όπως επίσης και σε άλλα 3 με 4 κουμπακια έχω βάλει άλλες λειτουργίες ώστε να γλυτώσω τη χρήση του touchpad...
 

Posted Mon 26 Aug 19 @ 6:16 pm
Λοιπον ειχα μια εμπνευση σημερα και προσπαθησα να την υλοποιησω αλλα δεν τα καταφερα. Εκανα mapping στα flip κουμπια της sx3 τα play και cue απο τα ντεκ 3 και 4.. Με το σκεπτικο να εχω γυρισμενα τα κανάλια 3 και 4 της sx3 γυρισμενα μονιμα σε usb 2 και να τα χειριζομαι απο το δευτερο λαπτοπ..ομως δεν... οταν παταω τα play και cue ενεργοποιω παλι τα deck 3 και 4 απο το λαπτοπ στην usb a...υπαρχει κανενας τροπος να γινει αυτος ο διαχωρισμος ή ειναι μονοδρομος το maoping στο keyboard?
 

Posted Sat 19 Oct 19 @ 9:09 pm
Όχι αυτό που ζητάς δεν γίνεται.
Η κονσόλα στέλνει εντολή MIDI στον υπολογιστή που είναι γυρισμένος στο αντίστοιχο κανάλι USB.
Δηλαδή όταν εσύ πατάς το FLIP στο deck 1, που το deck 1 έχει το source switch στο USBA η εντολή θα σταλεί από την κονσόλα μόνο στον υπολογιστή στην USBA
Δεν υπάρχει τρόπος να μεταφερθεί η εντολή από τον υπολογιστή στο USBA στον υπολογιστή στο USBB ούτε μέσω software ούτε μέσω hardware.
 

Posted Mon 21 Oct 19 @ 6:47 am
Καλημέρα
Εχω φτιάξει το mapping της κονσολας αλλά έχω κολλήσει στο θέμα με τα εφφε
Εγώ θέλω να βάλω στα 3 ποτενσιομετρα να χειρίζομαι 3 διαφορετικά εφφε και να τα ενεργοποιώ με το αντίστοιχο κουμπί που έχει για το on
Μέχρι εκεί τα καταφέρνω εκεί που κολαω είναι ότι θέλω μετά από τα δύο κουμπια που έχει στα δεξιά ππυ επιλέγει το ch assign για εφφε θελω να προσάρμοσε στο ενα κουμπί σωτε πατώντας να φορτώνει τα 3 εφφε που εγώ έχω ορίσει και όταν πατάω το αλλο να φορτώνει τα άλλα 3 που θαε χω ορίσει ώστε να μη χρειάζεται να πηγαίνω με το ποβτικι να βάζω αλο εφέ κάθε φορά...
Μπρει να γινει;
Εγώ ότι δοκίμασα δε κατάφερα να το φτιαξω...
Αν θέλετε μπορώ να σας ανεβάσω το βραδυ και τις εντολές που έχω βάλει
 

Posted Mon 21 Oct 19 @ 7:56 am
Έχουμε και λέμε:
1) Στα effect buttons και knobs αφήνεις το εργοστασιακό mapping
2) Στα effect assign buttons γράφεις:
effect_select 1 'flanger' & effect_select 2 'echo' & effect_select 3 'reverb' για το 1ο κουμπί και
effect_select 1 'brakestart' & effect_select 2 'loop out' & effect_select 3 'beatgrid' για το 2ο κουμπί.

Εννοείται οτι αλλάζεις τα ονόματα των effects με αυτά που θες εσύ.

Σημείωση:
Με βάση το εργοστασιακό mapping θα πρέπει να έχεις ανοιχτό το effect_3slots layout.
Με άλλα λόγια θα πρέπει και στην οθόνη σου να βλέπεις 3 effects αντί για 1 στο default skin του VirtualDJ 2020
 

Posted Mon 21 Oct 19 @ 9:05 am
Καλησπερα αφού το δοκίμασα όπως μου είπες όταν παταω τα on για το κάθε εφφε απλα πάει στο παρακάτω εφφε και φυσικά όταν πατάω το assign δε λειτουργεί μπορείς να με βοηθησεις;
 

Posted Thu 24 Oct 19 @ 10:34 am
Τελικά κατάφερα πατώντας τo ένα assign να αλλάζει μόνο το πρώτο εφφε και όχι και τα 3
 

Posted Thu 24 Oct 19 @ 10:49 am
Πάτα στο skin να βλέπεις 3 εφέ και όχι 1
 

Posted Thu 24 Oct 19 @ 12:18 pm
Το εχω κανει ήδη αυτό αλλά δεν... Τσέκαρα κσι τον κώδικα μήπως έχω κάνει λάθος αλλά δε βρήκα κάτι...
 

Posted Thu 24 Oct 19 @ 3:22 pm
Όσο και εαν προσπάθησα δεν έβγαλα άκρη μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατι ειναι κατι που θα με βολέψει πολύ
 

Posted Wed 30 Oct 19 @ 7:46 am
Το virtual δεν ανοίγει με την sx3 στην τελευταία δοκιμαστική έκδοση.Πάει να ανοίξει και κλείνει.Κάτι έχει στείλει αν μπορεί κάποιος να το δει
Επίσης όταν το ανοίγω χωρίς συνδεμένο το κοντρολερ ανοίγει αλλά μόλις το συνδέσω κλείνει πάλι..
Ευτυχώς δεν έγινε σε δουλειά..
 

Posted Thu 28 Nov 19 @ 5:06 pm
win 8.1
 

Posted Thu 28 Nov 19 @ 7:01 pm
86%