Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: [NEO] VirtualDj 8.2 - Page: 4

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Nai , ypirkse mia allagi sta Numeric keys. To ekana anafora kai pisteuw tha ftiaxtei syntoma.
 

Posted Sat 02 Jul 16 @ 12:42 pm
DJGEO01Home userMember since 2009
ola kala ola wraia me tn ekdosh 8.2 alla me ta effects tha ginei tpt?
 

Posted Wed 06 Jul 16 @ 12:43 pm
DJGEO01 wrote :
ola kala ola wraia me tn ekdosh 8.2 alla me ta effects tha ginei tpt?


Αν ασχοληθούμε λίγο με το mapping τότε στα effect γίνονται θαύματα.Προσωπικά δεν βρίσκω κάτι που να μη με καλύπτει σε σχέση με το traktor και serato απλός θέλει λίγο φαντασία και κουμπιά που να μας περισσεύουν για να τα βάλουμε direct στο κοντρόλερ. Βέβαια τα έτοιμα είναι καλύτερα.
 

Posted Wed 06 Jul 16 @ 4:01 pm
DJGEO01Home userMember since 2009
DJGEO01 wrote :
ola kala ola wraia me tn ekdosh 8.2 alla me ta effects tha ginei tpt?

Αν ασχοληθούμε λίγο με το mapping τότε στα effect γίνονται θαύματα.Προσωπικά δεν βρίσκω κάτι που να μη με καλύπτει σε σχέση με το traktor και serato απλός θέλει λίγο φαντασία και κουμπιά που να μας περισσεύουν για να τα βάλουμε direct στο κοντρόλερ. Βέβαια τα έτοιμα είναι καλύτερα.


Ta effects tou traktor einai top....to vdj thelei douleia sta effects twra eidika pou eftiakse kai o hxos sto vdj ta effect tou akougonte xalia...
 

Posted Wed 06 Jul 16 @ 6:28 pm
ankosPRO InfinityMember since 2009
χθές έκανα κάποιες αλλαγές στις ονομασίες των τραγουδιών μέσω του tag editor του virtual 8,2 και μου κράσαρε τρεις φορές.ήμουν συνδεμένος στο ιντερνετ και μπορώ να αναπαράγω το πρόβλημα εαν χρειαστεί.έχει ξαναφερθεί κάτι παρόμοιο να βρούμε το πρόβλημα?
 

Posted Thu 07 Jul 16 @ 5:17 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Einai sxetiko me kapoio/a sygkekrimena tragoudia ? An nai mporeis na anevaseis ena apo auta kapou kai na mou stieleis to link me PM ?

To crash to pirame kai to pernaw sto Team,alla tha voithousan perissoteres plirofories
 

Posted Thu 07 Jul 16 @ 5:35 pm
ankosPRO InfinityMember since 2009
Σε οποια τραγούδια το δοκίμασα μου το έκανε αλλά μόνο όταν γράφω με ελληνικά στα σχόλια των tags και πατήσω εγγραφή tags μου τα βγάζει ιερογλυφικά.Οταν πατήσω το βελακι να γραφούν τα ιερογλυφικά στα σχόλια και τα επιλέξω μα το ποντίκι το προγραμμα κρασαρει

 

Posted Thu 07 Jul 16 @ 6:12 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Ok mporesa na to anaparaksw.. To anaferw. Min steileis arxeia.
 

Posted Thu 07 Jul 16 @ 6:51 pm
καλησπερα,θα μπορουσε η παλετα χρωματων να εχει τις ιδιες επιλογες στο 8,2 οπως και στο 8,1 μεσα στην καρτελα των tags και κατι ακομη αν θελουμε να κατεβασουμε το 8,1 απο που μπορουμε να το κανουμε
ευχαριστω
 

Posted Thu 14 Jul 16 @ 3:47 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
mhxanofagos wrote :
καλησπερα,θα μπορουσε η παλετα χρωματων να εχει τις ιδιες επιλογες στο 8,2 οπως και στο 8,1 μεσα στην καρτελα των tags

Yparxei to setting ColorPicker. Dialekse to System

mhxanofagos wrote :
και κατι ακομη αν θελουμε να κατεβασουμε το 8,1 απο που μπορουμε να το κανουμε
ευχαριστω

http://www.virtualdj.com/download/build.html
H ver 8.1 einai i build 2857
 

Posted Thu 14 Jul 16 @ 4:09 pm
Με το που έγινε update το virtual dj μου σε 8.2 σταμάτησε να δουλεύει default mapper browsing για την VMS4.1.
Για το συγκεκριμένο controller υπάρχουν 2 default mappers όπου στον δεύτερο απενεργοποιούνται το mouse pad και δίνει δυνατότητες browsing σε κάποια knobs.

Είναι γνωστό θέμα ή δεν έχει αναφερθεί? Θα υπάρξει διόρθωση?

Επίσης κάτι που μου συμβαίνει από την αρχή με την έκδοση 8. Ενώ έχω βάλει να κάνει Preload μέχρι 10 λεπτά, όταν φορτώνω μιξαρισμένο κομμάτι π.χ 50 λεπτών το φορτώνει όλο. Είναι κάποιο bug?
 

Posted Sun 17 Jul 16 @ 9:31 pm
DjKikas83 wrote :
Με το που έγινε update το virtual dj μου σε 8.2 σταμάτησε να δουλεύει default mapper browsing για την VMS4.1.
Για το συγκεκριμένο controller υπάρχουν 2 default mappers όπου στον δεύτερο απενεργοποιούνται το mouse pad και δίνει δυνατότητες browsing σε κάποια knobs.

Είναι γνωστό θέμα ή δεν έχει αναφερθεί? Θα υπάρξει διόρθωση?

Επίσης κάτι που μου συμβαίνει από την αρχή με την έκδοση 8. Ενώ έχω βάλει να κάνει Preload μέχρι 10 λεπτά, όταν φορτώνω μιξαρισμένο κομμάτι π.χ 50 λεπτών το φορτώνει όλο. Είναι κάποιο bug?


Για το θεμα με την vms4.1 ηθελα και εγω να το αναφερω...με προλαβες
 

Posted Mon 18 Jul 16 @ 9:01 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
DjKikas83 wrote :
...
Επίσης κάτι που μου συμβαίνει από την αρχή με την έκδοση 8. Ενώ έχω βάλει να κάνει Preload μέχρι 10 λεπτά, όταν φορτώνω μιξαρισμένο κομμάτι π.χ 50 λεπτών το φορτώνει όλο. Είναι κάποιο bug?


αν εννοείς ότι σου φορτώνει όλο το songpos όπως φαίνεται στην φώτο είναι streaming to deck δηλαδή κάνει μια ανάλυση στο περίπου του track χωρίς να το φορτώσει όλο στην μνήμη για αυτό και φαίνεται η κυματομορφή του διαφορετική

 

Posted Mon 18 Jul 16 @ 9:54 am
djsadim wrote :
DjKikas83 wrote :
...
Επίσης κάτι που μου συμβαίνει από την αρχή με την έκδοση 8. Ενώ έχω βάλει να κάνει Preload μέχρι 10 λεπτά, όταν φορτώνω μιξαρισμένο κομμάτι π.χ 50 λεπτών το φορτώνει όλο. Είναι κάποιο bug?


αν εννοείς ότι σου φορτώνει όλο το songpos όπως φαίνεται στην φώτο είναι streaming to deck δηλαδή κάνει μια ανάλυση στο περίπου του track χωρίς να το φορτώσει όλο στην μνήμη για αυτό και φαίνεται η κυματομορφή του διαφορετική



Όχι, το φορτώνει όλο.

 

Posted Mon 18 Jul 16 @ 11:16 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
DjKikas83 wrote :
Με το που έγινε update το virtual dj μου σε 8.2 σταμάτησε να δουλεύει default mapper browsing για την VMS4.1.
Για το συγκεκριμένο controller υπάρχουν 2 default mappers όπου στον δεύτερο απενεργοποιούνται το mouse pad και δίνει δυνατότητες browsing σε κάποια knobs.


Ennoeis, vlepeis ton mapper stin kartela CONTROLLERS tou VirtualDJ, ton epilegeis kai den douleuei ? Katholou ? Kammia leitourgia ?

 

Posted Mon 18 Jul 16 @ 8:07 pm
Ναι είναι επιλεγμένος ο mapper στην καρτέλα και οι browser λειτουργίες δεν δουλεύουν καθόλου. Να φανταστείς δουλεύει ακόμα το mousepad!
 

Posted Mon 18 Jul 16 @ 9:50 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
To mousepad (sto kentro) den einai meros kanenos mapping. An thymamai kala, auto apenergopoietai kapws, diavase to manual tis syskeuis.. den thymamai.
Ta mikra pliktra tou omws, den prepei na kanoun LOAD. Telws pantwn..

Oson afora ton mapper, les den douleuei to Browser meros tou.
An patiseis SHIFT kai meta pieseis to pontesiometro SAMPLER SELECT , den mpainei sto "Browser mode" ?
Episis ston Browser mapping, den tha prepei na doueuon ta plaina Touchsliders.
Selida 10 http://www.virtualdj.com/documents/American%20Audio%20VMS4%20-%20VirtualDJ%208%20Operation%20Guide.pdf
 

Posted Mon 18 Jul 16 @ 10:24 pm
djdad wrote :
To mousepad (sto kentro) den einai meros kanenos mapping. An thymamai kala, auto apenergopoietai kapws, diavase to manual tis syskeuis.. den thymamai.
Ta mikra pliktra tou omws, den prepei na kanoun LOAD. Telws pantwn..

Oson afora ton mapper, les den douleuei to Browser meros tou.
An patiseis SHIFT kai meta pieseis to pontesiometro SAMPLER SELECT , den mpainei sto "Browser mode" ?
Episis ston Browser mapping, den tha prepei na doueuon ta plaina Touchsliders.
Selida 10 http://www.virtualdj.com/documents/American%20Audio%20VMS4%20-%20VirtualDJ%208%20Operation%20Guide.pdf


Λοιπόν έχουμε και λέμε:

-Τα μικρά πλήκτρα του mouse pad κάνουν κανονικά load.
-Shift + Sampler select όντως σε βάζει στο browser mode (Απολογούμαι αν προκάλεσα πανικό).
-Τα πλαϊνά touchsliders δεν δουλεύουν.
 

Posted Sat 30 Jul 16 @ 4:56 pm
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ,ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΘΑ ΤΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ...

ΕΧΩ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ VIRTUAL 8 B3343 ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΕ ΤΑ PIONEER CDJ NEXUS 2 ΣΑΝ midi
ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΚΑΡΤΕΣ ΗΧΟΥ.
ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ???
 

Posted Wed 10 Aug 16 @ 9:24 am
DjKikas83 wrote :

Επίσης κάτι που μου συμβαίνει από την αρχή με την έκδοση 8. Ενώ έχω βάλει να κάνει Preload μέχρι 10 λεπτά, όταν φορτώνω μιξαρισμένο κομμάτι π.χ 50 λεπτών το φορτώνει όλο. Είναι κάποιο bug?


Κάνα update για το πρόβλημα αυτό υπάρχει?

 

Posted Wed 10 Aug 16 @ 11:17 am
63%