Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: ερωτηση για εξωτερικη καρτα ηχου

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

παιδια για σας εχω ενα θεματακι με την καρτα traktor audio 2 . την ριχνω πανω στο μικτη μου . μετα απο λιγη ωρα βλεπω οτι το ενα καναλι ενω το ακουω κανονικα δεν βγαζει σωστο ηχο προς τα εξω . τοτε λοιπον το βαζω σε αλλο καναλι του μικτη παλλι τα ιδια . βγαζω και το βαρελακι μηπως φταει τιποτα κανει τα ιιδια .

εχεις κανεις καποια γνωμη για το τι φταει τελικα .
 

Posted Mon 10 Jun 13 @ 2:30 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Apo thema hardware...i pio pithani eksigisi einai na exeis to Volume/Gain tou kanaliou tis Audio 2 poly psila. Se kamia periptwsi den prepei na einai sto terma.
To kalwdio episis mporei na sou dimiourgise provlima.

Kalo tha einai na pas vima vima kai na deis apo pou erxetai to provlima antikathistwntas (allazwntas) kalwdia, Sound Setup sto VirtualDj klp, mexri na entopiseis apo pou erxetai to provlima.

Apo thema software/ypologisti, apo ti stigmi pou mono ena kanali sou dimiourgei provlima, den nomizw oti tithetai thema, an kai kalo that einai na tsekareis an to laptop sou meta apo kapoes wrws xrisis anevazei thermokrasia panw apo ta epitripta oria.
 

Posted Mon 10 Jun 13 @ 5:53 am
καταρχην ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση . τωρα σε οτι αφορα την καρτα ηχου και τα δυο καναλια της τα εχω στο τερμα. μετα το καλωδιο θα το αλλαξω και θα κανω δοκιμες . για την θερμοκρασια του λαπτοπ δεν ξερω πωσςθα την δω ,

και κατι τελευταιο δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι και θεμα μικτη ?
 

Posted Mon 10 Jun 13 @ 7:26 am
να πω και κατι ακομα οτι αναγκαστικα την καρτα ηχου την εχω πανω σε hub χωρις να εχει δικη του τροφοδοσια . και την rmx την εχω εκει.

εχω δυο θυρες usb 3 που βαζω εκει δυο εξωτερικους και μια usb 2 που βαζω εκει το hub με τα υπολοιπα πανω του .
 

Posted Mon 10 Jun 13 @ 7:32 am
τωρα θυμηθηκα και κατι ακομα σχετικα με τις εντασεις. παρατηρησα οτι το balance στο προγραμμα καποια στιγμη ειχε μεινει κολλημενο .

το λεω αυτο για να παρουσιασω την γενικη εικονα μου .
 

Posted Mon 10 Jun 13 @ 8:08 am
Katarxin , prosopika , pisteyo oti einai MEGA lathos tin karta ixou na tin exeis se hub.
APEYTHEIAS sindsesi stin thira usb!!

Den exeis katholou xoro ston H stous sklirous tou laptop sou , kai prepei na xrisimopoieis 2 thires usb , gia eksoterikous sklirous?

En pasei periptosi , vres keni thira gia tin karta ixou , kai panta na tin syndeeis stin idia thira.
 

Posted Mon 10 Jun 13 @ 4:38 pm
καλημερα ετσι ειναι αυτα που λες απλα η θυρα που εχω ειναι usb 3 και δεν παιζει εκει η καρτα ηχου . αυτο λες οτι ειναι το προβλημα το hub ?
 

Posted Tue 11 Jun 13 @ 4:17 am
dj liakos wrote :
καλημερα ετσι ειναι αυτα που λες απλα η θυρα που εχω ειναι usb 3 και δεν παιζει εκει η καρτα ηχου . αυτο λες οτι ειναι το προβλημα το hub ?


Mporei kai nai.
Opos sou eipe kai o djdad , prepei na pas vima vima.

Kai ksanaleo vale tin karta ixou se mia thira usb2 , moni tis xoris hub , kai koita ti tha kaneis me ta kommatia sou.
Den exeis katholou xoro , KSANAROTAO , sto p/c , kai episis prepei aparaitita panta , na xrisimopoieis 2 eksoterikous sklirous?
 

Posted Tue 11 Jun 13 @ 5:19 am
καλησπερα αυτο ακριβως θα κανω θα εχω μονο ενα δισκο που ειναι usb 3 και τον ριχνο στην usb 3 . εχω αλλες δυο θυρες μια usb 3 και μια usb 2 . και τωρα πρεπει να βαλω την rmx kai την audio 2 θα βακω την καρτα στην usb 3 και την κονσολα στην usb 2 αναγκαστικα γιατι δεν παιζει στην 3 .

ελπιζω να παιζει η καρτα στην θυρα 3 κανονικα . θα δοκιμασω ετσι και θα σου πω

ευχαριστω για την βοηθεια
 

Posted Tue 11 Jun 13 @ 8:01 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
dj liakos wrote :
και την κονσολα στην usb 2 αναγκαστικα γιατι δεν παιζει στην 3 .





Logika theleis na baleis tin karta hxou stin usb 2.0
An xrisimopoieis tin NI san karta hxou, h Rmx den sou douleuei san controller an einai se thyra usb 3.0 ?
Exeis eglatastisei tous teleutaious drivers tis Hercules ?
http://www.virtualdj.com/wiki/Common_Device_Drivers.html

 

Posted Tue 11 Jun 13 @ 10:32 am
ναι ενταξει αυτο θα κανω . πες μου κατι σε παρακαλω ειπες τη φωνη της να μην ειναι στο τερμα . γιατι το λες αυτο . καποια στιγμη παρατηρησα εκει που επαιζα οτι το balance του προγραματτος ηταν κολλημενο μηπως φταιει η καρτα για αυτο .

η πλακα ειναι οτι ο αντιπροσοπος της καρτας και και καποιο αλλοι μου αν οτι παιζει σιγουρα σε usb 3 αλλα ηταν ασχετοι γιατι δεν παιζει εκει η καρτουλα μου ,

και κατι ακομα ειχα πει οτι την καρτα την εριχανα πανω σε hub στο οποιο ομως του ειχα βγαλει την τροφοδοσια μηπως φταει και αυτο σε κατι

ευχαριστω
 

Posted Wed 12 Jun 13 @ 6:46 am


(Old topics and forums are automatically closed)