Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Koλληματα του software η του hardware??

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Συχνα η φετα του pich bend δεν ανταποκρινεται στην αυξομειωση στροφων που επιδιωκω ,ειτε δειχνοντας να επικοινωνει -να ανεβοκατεβαινει- η virtual φετα παραλληλα με την φετα του hardware,ειτε οχιι. Ευθυνεται το stanton η το vdj βρε PHANTOM?Επισης αρκετες φορες εχω τσεκαρει οτι μερικα hot cues που εχω θεσει οταν τα ξαναχρησιμοποιω δεν βρικονται στο ιδιο σημειο που τα ειχα πρωτο ορισει.Εδω σιγουρα δε φταει το hardware.Σωστα?
 

Posted Thu 14 Feb 13 @ 12:47 pm
Dee PPRO InfinityMember since 2006
Σε πρώτη φάση θα ήταν χρήσιμο να μας έλεγες τι εξοπλισμό χρησιμοποιείς. Σε δεύτερη τι εννοείς με φέτα... Θέλω να πιστεύω την αληθινή:



Πέρα από τη πλάκα, κάπου αναφέρεις το όνομα Stanton. Ισως θα ήθελες να μας διαφωτίσεις σχετικά με τον εξοπλισμό σου! Επίσης μπορείς να πας στο VDJ, στα Settings και μετά Options όπου μπορείς επιλέξεις τη συμπεριφορά του pitch fader (βλέπε Auto Pitch Matching και Pitch Reset On Load)... Όπως και να χει, θα κάνουμε ότι μπορούμε να βοηθήσουμε!
 

Posted Thu 14 Feb 13 @ 4:42 pm
Stanton djc-4 midi controller ειιναι το hardware και στην le που εχω εγω, δεν βλεπω καποιο "κουμπι" settings στην oθονη φιλε μου. Για βοηθησε λιγο..
 

Posted Thu 14 Feb 13 @ 5:07 pm
η le αγαπητε στο options τη μονη option που μου δινει ειναι free trial του vdj pro....γκρρρρ
 

Posted Thu 14 Feb 13 @ 5:15 pm
Dee PPRO InfinityMember since 2006
Βλέπεις κάποιο κουμπί CONFIG πάνω δεξιά; Αν ναι, κάνε κλίκ και μετά ακολουθείς αυτα που ανέφερα... Παρολαυτά, για να το πάρουμε από την αρχή: Το fader δεν λειτουργεί καθόλου (στέλνει τρελά ή καθόλου σήματα) ή λειτουργεί κανονικά αφού "το πιάσεις" ανεβοκατεβάζοντας σε κάποιο σημείο;

Υ.Γ. Δεν γνωρίζω τι επιλογές έχει η έκδοση που χρησιμοποιείς, απλά πάω δια της εις άτοπον απαγωγής... Οπότε παρακαλώ συγχώρα με αν κάνω άκυρες ερωτήσεις!
 

Posted Thu 14 Feb 13 @ 5:15 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Polles LE versions den dinoun oute Sound Setup sto Config, para mono tin epilogi gia upgrade. Oi Le versions einai plug n play softwares kai den epidexontai allages. Apla vazeis tin sysksuei sto USB kai paizeis.

Oson afora to Pitch.
An px to pitch tou software einai sto +5%, epeidi p.x. exeis patisei to SYNC, tote to software perimenei to pitch slider toy hardware na ftasei se ekeini tin timi wste na tou epitrepsei ton elegxo.
An ginotan diaforetika tote me to pou akoumpages to Pitch slider tou controller to Pitch tha "voutage" se times pou tha sou edinan megali ptwsi sto Tempo tou tragoudioy.
Ara tha prepei na vlepeis to pitch slider tou software pou einai stin othoni, kai na odigeis to pitch slider tou hardware pros ekeini tin kateuthynsi mexris otou "piasei" to pitch tou software.

Gia to thema me ta HotCues, tha prepei na mas dwseis merikes plirofories akoma...
Mac i Windows ?
Mporeis na to epenalaveis (to bug) opoiodipote stigmi ? dld na thseis ena Cue point kai meta na to deis se alli thesi ?
an einai tyxaio ta pragmata einai dyskola gia to Dev Team na ftiaksei kati pou den mporei na anaparagei.
 

Posted Thu 14 Feb 13 @ 7:47 pm
windows 7 ultimate εχω,οσων αφορα τα hot ques οπως προειπα,συχνα τα βρισκω λιγο παραδιπλα απ'το σημειο που τα ειχα θεσει,λες και το vdj δεν μπορει να μνημαρει με ακριβεια . bug τι σημαινει στην φρασεολογια που χρησιμοποιουμε εδω?sorry δε γνωριζω
 

Posted Fri 15 Feb 13 @ 9:16 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Auto symbainei se arxeia mp3 i kapoio allo format ?
Exeis paratirisei an kapoio sygkekerimeno tragoudi symperiferetai panta etsi ?
Mporeis na to anevaseis kapou kai na grapseis edw to link ?
Xrisimopoiieis panta tin idia karta ixou ?
 

Posted Fri 15 Feb 13 @ 11:17 am
1ον δεν σημβαινει συνεχεια δηλ σε ενα προγραμμα 4-5 ωρων μπορει να συμβει 2-3-4 φορες,(ΙΣΩΣ να συμβαινει οπως ειπες λογο sync,παρ'οτι σπανιως το χρησιμοποιω,αλλα ΙΣΩΣ ναγινεται λογω...sync,θα το τσεκαρω) 2ον στα αρχεια που εχει συμβει ηταν πιθανοτατα mp3,δεν νομιζω να'ταν απο τα λιγα flac που εχω, αλλα δε παιρνω κι ορκο, 3ον χρησιμοποιω ΜΟΝΟ την built in καρτα του controller και τελος τι ακριβως θες να στειλω με link ?
 

Posted Sat 16 Feb 13 @ 5:16 am


(Old topics and forums are automatically closed)