Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: PIONEER DDJ-SX & VIRTUAL DJ PRO - Page: 1

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

PIONEER DDJ-SX

Tο εχει δοκιμασει κανεις με το virtual dj?

Την Τεταρτη 7/2/13 το παραλαμβανω.
700 ευρω περιπου.

Αν καποιος το εχει δουλεψει με το virtual dj παρακαλω
ας μας πει εντυπωσεις.

https://www.youtube.com/watch?v=1eVKVPG-198
 

Posted Fri 01 Feb 13 @ 11:54 am
700e apo pou? new i metaxeirismeno?
 

Posted Fri 01 Feb 13 @ 4:02 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
H DDJ-SX den ypostirizetai akoma episima, pou simainei oti me tin Home Free version den tha mporeseis na tin dokimaseis.
Tha xreiastei na agoraseis tin Pro Full version http://www.virtualdj.com/buy/index.html kai na katevaseis auton ton mapper pou eftiakse o Phantom http://www.virtualdj.com/addons/15383/Pioneer_DDJ-SX.html

to feedback me xri twra einai 99% thetiko. Isws kapoia mkro-provlimatakia exoun na kanoun me kapoio firmware bug, para me ton mapper.
Pantws sigoura den tha exeis provlima.

Kaloriziki !
 

Posted Fri 01 Feb 13 @ 4:35 pm
new ειναι τιμη χονδρικης .

To παρελαβα και το δοκιμαζω με το serato

θα το δοκιμασω και με το virtual dj και θα σας πω.
 

Posted Thu 07 Feb 13 @ 5:28 am
Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ 855 ΕΥΡΩ
 

Posted Thu 07 Feb 13 @ 5:31 am
djkappas wrote :
Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ 855 ΕΥΡΩ

ΜΗΝ γράφεις με κεφαλαία!
djkappas wrote :

θα το δοκιμασω και με το virtual dj και θα σας πω.

Χωρίς παρεξήγηση, αλλά είμαι περίεργος για το πως ακριβώς θα το κάνεις αυτό! :)
 

Posted Thu 07 Feb 13 @ 5:33 am
install_Pioneer_DDJ-SX
 

Posted Sat 09 Feb 13 @ 11:25 am
Ευχαριστω πολυ PhantomDeejay (Γιωργο) γιατι χαριν σε σενα δουλευει η κονσολα με το virtual dj.

 

Posted Sat 09 Feb 13 @ 12:02 pm
Πιστευω πως ξερεις οτι δεν λειτουργει ο διακοπτης vinyl/cd ειναι παντα στο vinyl.

Για να κλεισω την vinyl κατασταση κλεινω τα διακοπτακια tough sensor level.

Eπισης τα led μεσα στα jog αναβουν στο φορτωμα των τραγουδιων και μετα σβηνουν.

Η pioneer ddj sx δεν εχει καμια σχεσει με κανενα αλλο κοντρολερ ειναι κορυφη..
Οπως και το virtual dj για μας τους mobile dj.

Σ' ευχαριστω και παλι.
 

Posted Sat 09 Feb 13 @ 12:15 pm
Agapite Vaggeli ... (djkappas)
Edo einai apo tis periptoseis pou ena "euxaristw" DEN ftanei.

Kleino to topik prosorina giati exoume thema edo alla den thelo na to 'trabiksoume' kai afino ton Giorgo (Phantom) na to ksanaanoiksei kai na sou eksigisei o idios.
 

Posted Sat 09 Feb 13 @ 12:42 pm
Θα προσπαθήσω να το θέσω όσο πιο απλά και όσο πιο κομψά μπορώ.

1. Με βάση το προφίλ σου δεν μπορείς να κατεβάσεις add-ons από αυτό εδώ το site.
2. H Pioneer DDJ-SX δεν υποστηρίζεται επίσημα από το VirtualDJ επομένως δεν υπάρχει ο mapper ενσωματωμένος στην έκδοση Home FREE.
3. Ο mapper έχει φτιαχτεί για την έκδοση 7.3 (και άνω)

Μέχρι εδώ είναι λογικό να συμπεράνουμε οτι χρησιμοποιείς κάποια σπασμένη έκδοση του VirtualDj όπως επίσης και οτι προμηθεύτηκες τον mapper από κάποιο Torrent ή αντίστοιχο site.
Αλλά ακόμα και την Home FREE να χρησιμοποιείς (για να μην είμαι "καχύποπτος") σίγουρα προμηθεύτηκες τον mapper από torrent/warez site.

Τώρα τυχαίνει να είμαι και ο δημιουργός του mapper. Ξόδεψα χρόνο και αρκετό ξενύχτι για μα φτιάξω ένα mapper για μια κονσόλα που εγώ ο ίδιος προσωπικά ΔΕΝ ΕΧΩ!
Και αυτό τον mapper τον μοιράστηκα "αφιλοκερδώς" με το community του VirtualDJ που σημαίνει οτι ΟΠΟΙΟΣ έχει στην κατοχή του μια γνήσια έκδοση του VirtualDj PRO Full μπορεί να τον κατεβάσει και να τον χρησιμοποιήσει ΔΩΡΕΑΝ!
Το μοναδικό μου κέρδος είναι η "ηθική" ικανοποίηση όταν βλέπω πόσοι χρήστες κατέβασαν (και επομένως υποθέτουμε οτι χρησιμοποιούν) τον mapper. Μόνο που στο νούμερο που βλέπω δεν συμπεριλαμβάνεσαι κι εσύ αφού δεν τον κατέβασες από εδώ!

Τώρα το πρόβλημα μου είναι το εξής:
Είμαστε στην ΕΠΙΣΗΜΗ ιστοσελίδα του VirtualDJ. Είμαι και διαχειριστής αυτής της ιστοσελίδας που σημαίνει οτι οι άνθρωποι που φτιάχνουν το πρόγραμμα που λέγεται VirtualDJ μου έδειξαν κάποια εμπιστοσύνη την οποία κι εγώ πρέπει να τιμώ.
Επιπρόσθετα χρησιμοποιείς ένα προϊόν δικό μου χωρίς να δικαιούσαι να το χρησιμοποιείς.
Και ζητάς βοήθεια...

Έλα λίγο στη θέση τη δική μου και πες μου εγώ τι πρέπει να κάνω...
Δεν είσαι ο μόνος χρήστης που έχει σπασμένη έκδοση εδώ μέσα. Αλλά εσύ βγήκες "κάρτα" από μόνος σου.
Αν ήσουν χρήστης του PRO Full στη σελίδα που θα κατέβαζες τον mapper θα μπορούσες να κατεβάσεις και το manual του mapper.
Στο manual υπάρχουν όλες οι απαντήσεις στα ερωτήματα σου. Όμως λογικά εκεί που κατέβασες τον mapper έχουν μόνο το .exe που κάνει εγκατάσταση τα δύο αρχεία XML

Θα μπορούσα επίσης να σου πω οτι αφού έχεις να δώσεις 900 ευρώ για μια κονσόλα από την οποία βγάζεις λεφτά, θα περίμενα να έχεις και 300 ευρώ για να αγοράσεις το πρόγραμμα με το οποίο επίσης βγάζεις λεφτά. Αλλά ούτε κι αυτό θα βοηθούσε.

Έλα λοιπόν στη θέση μου και πες μου εσύ τι θα έκανες.
Πραγματικά περιμένω την απάντηση σου! :)

Γιώργος!
 

Posted Mon 11 Feb 13 @ 12:13 am
Pioneer DDJ-SX Mapper Manual 1.0.2

This is a simple but fully working mapper for the Pioneer DDJ-SX unit. It has been designed to work with VirtualDJ PRO Full Ver 7.3 and above. In order to operate this unit you must turn it to “Other MIDI compatible Software” mode first. For more assistance on this please read your unit’s manual. Also you will have to update the device’s firmware to Version 1.01 since it fixes an issue with the MIDI messages of the jogs.
 

Posted Mon 25 Feb 13 @ 9:11 am
Δεν εχει σχέση το προσωπικο προφιλ με το προφιλ των συνεργατων μου η
το προφιλ αγορας του προγραματος.

Καποιος που παιζει μπροστα σε 500-1000 ατομα δεν εμπιστευται σπασμενα
προγραματα.

Αλλα για να σε δικαιωσω (επειδη εχεις απολυτο δικιο) η επομενη αγορα μας
θα γινει συντομα με το δικο μου προφιλ.
 

Posted Mon 25 Feb 13 @ 9:41 am
Δέχομαι αυτό που λες.
Παρόλα αυτά με βάση την άδεια χρήσης του προγράμματος, το πρόγραμμα αγοράζεται και ανήκει νόμιμα σε ένα και μόνο χρήστη.
Ο χρήστης που έχει αγοράσει το πρόγραμμα είναι και ο μοναδικός νόμιμος κάτοχος του και δεν μπορεί να το υπενοικιάσει/δανείσει κτλ σε τρίτους.

Πάντως χαίρομαι για την λογική σου/σας οτι όταν παίζεις μουσική μπροστά σε 100 άτομα (βάζω ακόμα μικρότερο νούμερο) δεν μπορείς να εμπιστεύεσαι κανένα σπασμένο πρόγραμμα.

Υ.Γ.:
Εδώ και μερικές ημέρες κυκλοφόρησε ακόμα πιο καινούργιο firmware από την Pioneer. Καλό θα είναι να ενημερώσεις την κονσόλα σου!
 

Posted Mon 25 Feb 13 @ 11:43 am
Συμφωνώ με τον phantomdeejay, μια φορά έπαιξα με σπασμένο vdj και στης 3 ώρες έγινα ΡΟΜΠΑ σε 180 άτομα.
 

Posted Mon 25 Feb 13 @ 4:38 pm
phantom deejay φίλος ζητήσει βοήθεια έχω ήδη ενημερώσει το firmware για να Ver.1.05 και εικονική dj είναι πρωτότυπη έκδοση 7.3b μου κατεβάσει το mapper DDJ - sx τοποθεσία, το τζόγκινγκ δεν ανάβει τα LED που είναι το μόνο πράγμα που δεν λειτουργεί. μπορεί να σας βοηθήσει να σας ευχαριστήσω τώρα.
 

Posted Sat 16 Mar 13 @ 2:15 pm
Do you speak english? Because the Google translated text doesn't make much sense... Thanks!
 

Posted Sat 16 Mar 13 @ 2:37 pm
I do not speak English .....I have pioneer ddj - sx did frmware update to 1.05, use the virtual dj pro 7.3, I'm in trouble LED does not light jog and I can not change the setting for midi virtual dj pro.
 

Posted Sat 16 Mar 13 @ 2:55 pm
please phantom deejay
thanks
 

Posted Sat 16 Mar 13 @ 3:14 pm
Ηρθε η λυση για να δουλεψει 100% η κονσολα.

At first be sure that your unit is ready in „Mode for OTHER Software" than Serato DJ. (Pioneer Utility Modus)

1.Press hold shift with play/pause buttons than swich the power on
2.Press "Key lock / Tempo reseet" ( button will light up )
3.Press power off your controller

Otherwise the Mapping will NOT work !!

Import the Mapping ONLY with the big Import Button otherwise your Effects won´t be in the right order and the FX-Presets won´t work as they should !

Remember to set your output routing after importing tsi file.

και ολα αναβουν και δουλευουν σωστα.
 

Posted Sun 17 Mar 13 @ 9:50 am
74%