Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: FOCUSRITE Saffire Pro 24 και Hercules RMX ??

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Kαλημερα παιδια και καλο χειμωνα σε ολους! Οπως ευκολα κατανοειτε,η ερωτηση μου εχει να κανει σχετικα με την αυξηση της ηχητικης ποιοτητας,χρησιμοποιωντας την RMX ως κοντρολερ και τη Focusrite ως εξωτερικη καρτα ηχου. Μπορουν να συνεργαστουν αυτα μεταξυ τους,η θα ειναι πεταμενα λεφτα ως τελικο αποτελεσμα? Η καρτα κανει πανω απο 200 ευρω,γι αυτο ρωταω. Καλοδεχουμενες οι απαντησεις ολων σχετικα με το να την παρω η οχι. Ευχαριστω πολυ.-
 

Posted Tue 23 Oct 12 @ 3:33 am
Η κάρτα αξίζει σε κάθε περίπτωση τα λεφτά της (έχω την PRO 40) αλλά δεν ξέρω κατά πόσο την χρειάζεσαι...
Φυσικά και θα συνεργαστεί με την RMX αφού έχεις το PRO.

Η ερώτηση μου όμως είναι τι ακριβώς θες να "βελτιώσεις" ;;;

Στη θέση σου θα πουλούσα την RMX για κανένα 100ρικο και θα αγόραζα καινούργιο controller με κάρτα...
 

Posted Tue 23 Oct 12 @ 4:06 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Tha syndeseis ton enisxyti stin ekswteriki karta sou kai ta akoustika stin RMX.
Xreiazesai Advanced Sound setup..
Master... Focusrite ..Outs 1,2
Headphones .. RMX.. Outs 3,4
 

Posted Tue 23 Oct 12 @ 10:54 am
Προταση σε κοντρολερ?? Επαιξα προσφατα με NI S4 και ηταν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ σε αισθηση και ηχο που ειναι το απολυτο ζητουμενο για μενα. Αλλα,δε θελω Traktor.. Ποια κονσολα λοιπον εκτος απο NI ,αλλα με ηχο να σκοτωνει και καλη κατασκευη,παντα 4καναλη για να κουμπωσει και 200ρια αν χρειαστει οπως η S4. Aα,και μεχρι 500 ευρω.- Θα επιθυμουσα προτασεις απο δοκιμασμενα μηχανηματα,αλλιως παω μονο στην καρτα ηχου. Ευχαριστω.-
 

Posted Tue 23 Oct 12 @ 10:56 am
Dad,πληκτρολογουσαμε ταυτοχρονα φαινετε !!! Να παω στην καρτα ηχου προτεινεις και λυθηκε το θεμα λες? Παντα για djing θα χρησιμοποιηθει η Focusrite,με σκισιμο σε εσωεξωτερικους χωρους.
 

Posted Tue 23 Oct 12 @ 10:59 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Den tha proteina se kanenan na xrisimopoei 2 kartes hxou alli gia master alli gia akoustika, eidika otan exeis mia focusrite.
To oti ginetai den shmainei oti einai kali idea. ok gia kapoion beginner alla edo pas na anabathmiseis auto pou exeis.

O controller pou perigrafeis epanw fotografizei ligo, reloop termnal4, vestax vci400, pou omos den exoun line ins gia ta 200aria sou (pou mporeis kai na ta petakseis !) - para mono kapoia aux in, gia inputs des vms4.1 kai denon mc6000.

 

Posted Tue 23 Oct 12 @ 1:34 pm
Dee PPRO InfinityMember since 2006
H Vestax έχει τα απαραίτητα inputs, αλλά ξεφεύγει από προϋπολογισμό...
 

Posted Tue 23 Oct 12 @ 3:01 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
to ksero alla exei ligo themataki me to teleutaio firmware pou energopoiei ton hardware mikti :)
 

Posted Tue 23 Oct 12 @ 3:05 pm
O ηχος των συγκεκριμενων κοντρολερ ειναι αποδεκτος [καλυτερος] σε σχεση με την RMX? Τελευταια ερωτηση,δε θα σας ζαλισω αλλο. Ευχαριστω εκ των προτερων για το ενδιαφερον ολων σας.
 

Posted Wed 24 Oct 12 @ 12:28 pm
Dee PPRO InfinityMember since 2006
Είναι σαφώς καλύτερος.
 

Posted Wed 24 Oct 12 @ 3:06 pm


(Old topics and forums are automatically closed)