Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ VIRTUAL - Page: 1

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

πριν απο δυο μερες εβαλα τη νεα εκδοση 7.2 και απο τοτε δεν μου ανοιγει το προγγραμα γρηγορα και μετα απο καποια στιγμη το ανοιγει συχνα μου κολλαει και βγαζει ασπρη οθονη χωρις να κοβει τον ηχο. εψω κανει βεβαια τις σχετικες ρυθμισεις εδω και καιρο τωρα αλλα δεν ξερω τωρα τι μπορει να φταει. παρακαλω τη βοηθεια σας
 

Posted Sun 14 Oct 12 @ 1:37 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Tin wra pou fortwnei to programma stin eikona fainetai sto katw aristero meros to kommati tou programmatos pou fortwnei. Se poio stadio pairnei wra gia na fortwsei ?
 

Posted Sun 14 Oct 12 @ 4:09 pm
κοιτα απο την αρχη εκει που φορτωνει την database καθυστερει παρα πολλυ σε σχεση με την προηγουμενη εκδοση.
και κατι ακομα προσπαθησα να κανω εγγραφη αλλα δεν τα καταφερα δεν πιστευω να εχει καποιο προβλημα?"

με την rmx που εχω το προγγραμα θα την δει η πρεπει να κανω κατι αλλο . ? αυτο το θεματακι με την ασπρη οθωνη τι να κανω . εχω ενα παρτακι το σαββατο και εχω αγχωθει λιγακι

ευχαριστω
 

Posted Mon 15 Oct 12 @ 1:17 am
Έχεις ενεργοποιήσει τις έγχρωμες κυμματομορφές;
Μπορείς να δοκιμάσεις να τις απενεργοποιήσεις;
Δοκίμασες να κάνεις update τους drivers της κάρτας γραφικών;
 

Posted Mon 15 Oct 12 @ 1:32 am
γιωργο ενταξει οταν θα παω στο σπιτι θα το κανω. με την rmx θα εχω προβλημα . δεν την εχω ριξει επανω ακομα. βρε παιδι μου τι να σου πω εχω κανει σχεδον τα παντα απο ρυθμισεις και καθε φορα που παω να παιξω εχω μεγαλη ανασφαλια μηπως με κρεμασει το προγραμμα.

τωρα και κατι ακομα εκανα και μια αλλη ερωτηση για ασπρη οθονη τι μπορει να φταει?

οι συμβουλες σου και οι οδηγιες σου παντα με βοηθουν.

σ έυχαριστω
 

Posted Mon 15 Oct 12 @ 2:37 am
Για την άσπρη οθόνη:
Για κάποιο λόγο τα Windows θεωρούν οτι πρόγραμμα (VirtualDj) έχει σταματήσει να αποκρίνεται. Αυτό συνήθως οφείλεται σε 3 πράγματα:
1. Drivers κάρτας γραφικών (επιβαρύνουν στιγμιαία και πάρα πολύ το GUI)
2. Κακό plug-in (κακό effect plug-in συνήθως) αλλά αυτό το καταλαβαίνεις άμεσα
3. Καθυστέρηση των ίδιων των Windows να απαντήσουν στο VirtualDj. Αυτό 9 φορές στις 10 συμβαίνει όταν αλλάζεις φάκελο στον Browser ενώ ο σκληρός δίσκος έχει μπει σε αδράνεια.

Οπότε κατά 90% το πρόβλημα σου είναι οι drivers της κάρτας γραφικών (η nVidia έβγαλε καινούργιο release για πάρα πολλές κάρτες την προηγούμενη εβδομάδα). Διαφορετικά, κατά 10% μας μένει η απόκριση του λειτουργικού. Άνοιξε τον task manager και κοίτα την μνήμη RAM που καταναλώνουν διάφορα στοιχεία. Αν δεις κάποιο process εκτός του Virtual να έχει σκαρφαλώσει πάνω από 100MB μπορεί το πρόβλημα σου να είναι εκεί (και ειδικά αν είναι process των Windows)
 

Posted Mon 15 Oct 12 @ 3:33 am
ok
 

Posted Mon 15 Oct 12 @ 3:45 am
Αφού έκανα update neoys drivers στη κάρτα γραφικών δυστυχώς το πρόβλημα μου δεν έχει λυθεί.

Έχω τσεκάρει το task manager και είναι ok. Δεν μπορώ να καταλάβω δεν ξέρω βέβαια τι άλλο να κάνω.

Έχω το Σάββατο ένα παρτάκι και είμαι από τώρα αγχωμένος. Παρακαλώ τη βοήθεια σου

Edited by PhantomDeejay.
Reason:
Μην γράφεις με κεφαλαία!!!
 

Posted Thu 18 Oct 12 @ 2:09 am
Δοκίμασε το εξής:
1. Άνοιξε τον Task Manager
2. Άνοιξε το VirtualDj
3. Στον Task Manager βρες το process του VirtualDj
4. Κάνε δεξί κλικ στο process
5. Επέλεξε "Ορισμός προτεραιότητηας" -> "Υψηλή"
ΜΗΝ επιλέξεις "Σε πραγματικό χρόνο"

Δοκίμασε ξανά... Είμαι σίγουρος οτι κάτι γονατίζει το σύστημα σου και οτι το πρόβλημα είναι γενικότερο. Δοκίμασε να κάνεις και ένα Windows Update.
 

Posted Thu 18 Oct 12 @ 3:01 am
ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΑ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΕ ΕΝΑ ΑΡΧΑΙΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΕΚΑΝΑ UPDATE THN 7.02 ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΚΟΛΛΗΜΑ.

ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ UPDATE STO LAPTOP ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΤΟ SET UP EΓΩ ΕΠΕΛΕΞΑ ΤΟ TYPICAL KAI ΟΧΙ ΤΟ CUSTOM ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΡΟΛΛΟ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΥ ΣΩΣΤΟΣ ΣΟΥ ΧΡΩΣΤΩ ΚΕΡΑΣΜΑ ΜΠΥΡΑ Η ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΙΣ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΒΕΒΑΙΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ
 

Posted Thu 18 Oct 12 @ 3:13 am
ζητω συγγνωμη για τα κεφαλαια δεν θα ξαναγινει ειμαι σε πανικο τωρα και καπου το εχω χασει το παιχνιδι.
 

Posted Thu 18 Oct 12 @ 3:17 am
Όχι δεν παίζει ρόλο το Typical VS. Custom Setup.
Έχεις δοκιμάσει να κάνεις πλήρη απεγκατάσταση του VirtualDj και να το περάσεις ξανά απ' την αρχή;

Αν όχι δοκίμασε το κι αυτό, αλλά περίμενε 5-10 λεπτά καθώς ετοιμάζω σχετικό οδηγό...
 

Posted Thu 18 Oct 12 @ 3:33 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
dj liakos wrote :
ζητω συγγνωμη για τα κεφαλαια δεν θα ξαναγινει ειμαι σε πανικο τωρα και καπου το εχω χασει το παιχνιδι.

εγώ θα πρώτινα μια και δεν βρίσκεις άκρη πάρε backup την βάση σου
κανε απεγκατάσταση του vdj και μετά καθαρή εγκατάσταση της 7.2
edit: Γιώργο μαζί σχεδόν το γράψαμε!!!! :)
 

Posted Thu 18 Oct 12 @ 3:39 am
 

Posted Thu 18 Oct 12 @ 4:02 am
γιωργο γεια σου και παλι χθες οταν πηγα στο σπιτι πατησα πανω στο εικονιδιο του vdj και του ειπα να μπει σας administrator και μετα αυτο εστρωσε και δεν κολαει πια οταν το ανοιγω . ευχαριστω θερμα για τη βοηθεια τη δικη και ολων των παιδιων φυσικα.,
 

Posted Fri 19 Oct 12 @ 5:42 am
οποτε νομιζω οτι δεν χρειαζεται να απεγκατασταση ? ετσι δεν ειναι
 

Posted Fri 19 Oct 12 @ 5:53 am
εχθες σε ενα παρτακι μετα απο 10 ωρες λειτουργιας δεν ειχα κανενα προβλημα εκτος απο ενα που δεν μου ξαναγινει.

καποια στιγμη οταν ετρεξα με το ποντικη μου στα αρχεια ακουσα ενα μικρο ξυσιμο στα ηχεια.

ξερει κανεις τι μπορει να ειναι αυτο ?
 

Posted Sun 21 Oct 12 @ 1:34 pm
DPC.
Επιμένω οτι κάτι "βαραίνει" το σύστημα σου...
 

Posted Mon 22 Oct 12 @ 12:43 am
Καλησπέρα να κάνω 2 ερώτησης
1 πως μπορώ να απενεργοποιήσω έγχρωμες κυματομορφές ;
2 Στο Automatic mixing πως μπορεί να γίνεται η αλλαγή στο cue

ευχαριστώ εκ τον προτέρων.
 

Posted Fri 16 Nov 12 @ 4:12 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
1) Apo config -> options (energopoihse tes) (prepei na einai version 7.3)
2)... sorry den katalabaino akribos ti rotas
 

Posted Fri 16 Nov 12 @ 7:18 pm
91%