Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Πολύ αργό κλείσιμο του virtualdj

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

DJVintyPRO InfinityMember since 2005
Γεια σας, μετά τα τελευταία updates αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα με το κλείσιμο του προγράμματος.
Όταν πατάω το (Χ) για να τερματιστεί το πρόγραμμα πρέπει να περάσει περίπου μία ώρα για να κλείσει. (Αν κλείσει γιατί έχει τύχει να περιμένω κι ένα βράδυ και να φορτώνει το κλείσιμο ακόμα)
Στη διάρκεια αυτής της ώρας μου βγαζει ότι φορτώνει (το μπλε κυκλάκι των windows που γυρίζει)

OS: Windows 7 Ultimate 64 bit
Notebook Specs: CPU: Core2Duo 2,4 GHz | RAM: 4GB
Database: Περίπου 400 GB

(Το πρόβλημα εμφανίζεται και με την onboard κάρτα ήχου, και με το Hercules RMX controller και με μια Steinberg εξωτερική καρτα ήχου που έχω.)

Ευχαριστώ
 

Posted Fri 28 Sep 12 @ 9:14 am
Κάτι "κολλάει" στον υπολογιστή σου και προκαλεί πάγωμα του VirtualDj.

Στο "ξεκάρφωτο" μου έχει τύχει μόνο μία ή δύο φορές.

Όταν φτιάχνω skins ή plug-ins μου έχει τύχει συχνά, αλλά τότε φταίνε bugs στα skins ή στα plug-in.

Μήπως τώρα τελευταία εγκατέστησες κανένα καινούργιο plug-in ή χρησιμοποιείς κάποιο καινούργιο skin?

Στη θέση σου πάντως θα δοκίμαζα πρώτα απ' όλα να ελέγξω για αναβαθμίσεις σε Direct X και Visual C Runtime Redistributables.

 

Posted Fri 28 Sep 12 @ 9:24 am
και σε μένα το έχει κάνει 2 3 φορές και το κλείνω απο το κουμπί.. (δεν έχω υπομονή να περιμένω να κλείσει μόνο του)
 

Posted Fri 28 Sep 12 @ 10:55 am
DJVintyPRO InfinityMember since 2005
Έχω τις τελευταίες αναβαθμίσεις και επίσης χρησιμοποιώ μόνο factory skins και plugins.
Η μία και μοναδική φορά που έκλεισε κανονικά ήταν όταν έκανα check και fix την database απο τα options αλλα μαλλον τυχαιο ηταν καθως οσες φορες κι αν το εχω ξανακανει δεν κλεινει. Απλά πρεπει να περιμενεις με τις ωρες. ή ctrl alt del αλλά χάνεις bpms και cue points του τελευταιου session.
Γινεται καποιος admin να το αναφερει στους developers ωστε να το εχουν υποψιν τους για τα updates;
Ευχαριστώ.
 

Posted Sat 29 Sep 12 @ 8:49 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Dokimase na trekseis to VDJ san admin (deksi klik sto eikonidio tou VitrualDJ -run as admin)
Fortwse merika tragoudia kai meta prospathise na kleiseis to programma.
Des an kleinei grigora etsi

Ena deutero test einai na trekseis to VirtualDJ xwris ton ekswteriko skliro (an xrisimopoieis)
 

Posted Mon 01 Oct 12 @ 2:29 am


(Old topics and forums are automatically closed)