Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Hercules MK4 με Virtual DJ Pro 7

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Καλησπέρα σε όλους! Σήμερα έγινα κάτοχος μιας νέας κονσόλας/μίκτη της Hercules. Το μοντέλο ΜΚ4.
Δυστυχώς μάλλον δεν κάνω κάτι σωστά και δεν μπορεί να συνδεθεί και να ακουστεί όπως πρέπει. Επειδή πρόσφατα άρχισα να ασχολούμαι με συνδέσεις κλπ και δεν έχω ιδέα τι μπαίνει και που, θα ήθελα μια βοήθεια για το σετάρισμα. Ξέρω ότι τα 2 βύσματα (κόκκινο-άσπρο) μπαίνουν σε συγκεκριμένα outputs, αλλά δεν ξέρω πως μπορώ να κάνω την ολοκληρωμένη σύνδεση με desktop, αλλά και με laptop που χρησιμοποιώ σαν DJ. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη! Ευχαριστώ
 

Posted Fri 07 Sep 12 @ 3:56 pm
Κάνεις install τους drivers της κονσόλας και συνδέεις...
usb ---> στο Pc
rca μαστερ ---> στον ενισχυτή

 

Posted Fri 07 Sep 12 @ 5:51 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
 

Posted Fri 07 Sep 12 @ 9:07 pm
Θα το δοκιμάσω. Drivers και όλα τα έχω ήδη περάσει.. Και η δεύτερη απορία μου. Πως γίνεται να ακούω μέσω των ακουστικών το επόμενο track που θέλω ενώ στα ηχεία παίζει το πρώτο;
 

Posted Sat 08 Sep 12 @ 2:26 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
An egkatastiseis tin LE version, syndeseis ta ixeia sou sto master output tis konsolas kai ta akoustika stin ypodoxi tis MK4, akolouthwntas to Sound setup tou link pou sou edwsa, tha exeis proakoustiki.
 

Posted Sat 08 Sep 12 @ 8:40 am
Ευχαριστώ παιδιά για τη βοήθεια! Με λίγο ψάξιμο και λίγη βοήθεια, λύθηκαν τα προβλήματα.
 

Posted Sat 08 Sep 12 @ 8:35 pm


(Old topics and forums are automatically closed)