Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Αναβάθμιση από LE σε PRO FULL - Απορία

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Καλησπέρα,
Φίλος (και κουμπάρος) έχει μια ERGO και θέλει να αγοράσει την FULL έκδοση.Όμως επειδή δε ξέρει αγγλικά μού έδωσε το serial number για να κάνω εγώ την διαδικασία.Αφού λοιπόν καταχώρησα το serial number στο δικό μου λογαριασμό ξεκίνησα τη διαδικασία.Όμως πατώντας BUY μού βγάζει μήνυμα ότι έχω δικαίωμα έκπτωσης επειδή έχω την (δικιά μου) Hercules RMX.Δεν αναφέρεται πουθενά η ERGO.
Ρωτάω λοιπόν το εξής : Αν κάποια στιγμή θελήσω κι εγώ να αναβαθμιστώ σε FULL θα έχω δικαίωμα έκπτωσης , ή κάθε χρήστης έχει μια φορά το δικαίωμα αυτό , άσχετα με το πόσες κονσόλες κατέχει ?
 

Posted Fri 01 Jun 12 @ 11:22 am
Το δικαίωμα της έκπτωσης ισχύει για κάθε Serial απο LE. Επομένως ναι αν θα θελήσεις αργότερα να κάνεις αναβάθμιση κι εσύ θα δικαιούσαι την έκπτωση.

Υ.Γ.: Αν πας πάνω στο buy τότε θα δεις στη μέση της σελίδας:

Enter the keycode of your current product: Εκεί θα βάλεις το serial της LE του ERGO και θα συνεχίσεις κανονικά...
 

Posted Fri 01 Jun 12 @ 11:26 am
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση !!!
Οπότε προχωράω άφοβα.... αν και είναι λάθος εποχή λόγω ισοτιμίας €/$.
 

Posted Fri 01 Jun 12 @ 11:41 am
Γεια χαρά.
Δεν χρειαζόταν και δεν έπρεπε να περάσεις το serial από την ergo στο δικό σου προφιλ, αλλα και δεν δημιουργει προβλημα προς το παρόν.
Απλά φρόντισε όταν πάρεις το καινουργιο PRO serial να γινει registration στον τελικο χρηστη.
Αν δεν τα καταφερνει με τα αγγλικα ανοιξε του εσυ εναν λογαριασμό με τα δικα του στοιχεια και εμαιλ.
Αυτο γιατι ενα σεριαλ ειναι δεμενο με ενα προφιλ και δεν αλλαζει.
Οτι αλλο χρειαστεις στη διαθεση σου.
 

Posted Fri 01 Jun 12 @ 12:16 pm
Υπάρχει δυνατότητα από εμένα ή από τους διαχειριστές να σβήσουμε από το λογαριασμό μου την ERGO για να δημιουργήσω ένα νέο λογαριασμό με τα στοιχεία του κουμπάρου μου ;
Σήμερα που πήγα να προχωρήσω στην αγορά με τα δικά μου στοιχεία διαπίστωσα ότι ενώ στο πρώτο βήμα όπου δηλώνεις τα στοιχεία του ''πληρωτή'' επάνω δεξιά έδειχνε 129.99 € (έγραφε subtotal) στο αμέσως επόμενο βήμα προσθέτει άλλα 30 € περίπου ΦΠΑ...Σταμάτησα εκεί γιατί πρώτον δε το περίμενα οπότε μού ήρθε κάπως απότομο και δεύτερον δε ξέρω αν προχωρώντας στο επόμενο βήμα μού δώσει τη δυνατότητα έκδοσης τιμολογίου και με ποια στοιχεία.
Καλύτερα λοιπόν να γίνει από την αρχή και σωστά...
 

Posted Mon 04 Jun 12 @ 12:21 pm
Καλησπέρα και πάλι.Η διαδικασία ολοκληρώθηκε κανονικά και ο κουμπάρος μου είναι πλέον νόμιμος κάτοχος του VDJ Pro Full.
Ερώτηση : Έχει δικαίωμα να το χρησιμοποιήσει σε δύο υπολογιστές (όχι ταυτόχρονα) ;
 

Posted Sat 09 Jun 12 @ 5:48 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Nai kai vevaia mporei.
Symfwna me tin E.U.L.A. http://www.virtualdj.com/atomixproductions/disclaimer.html o xristis exei to dikaiwma na exei egkatestimeno to software se 2 ypologistes (enan gia kyria xrisi kai enan gia backup), efoson vevaia einai o apokleistikos xristis kai twn dyo. H adeia afora xristi.
 

Posted Sat 09 Jun 12 @ 6:56 am
Ευχαριστώ πολύ ! Αυτός ακριβώς είναι ο σκοπός του δεύτερου υπολογιστή : χρήση backup.Είναι πολύ σημαντικό για κάποιον που ασχολείται επαγγελματικά με εκδηλώσεις.
 

Posted Tue 12 Jun 12 @ 5:03 am


(Old topics and forums are automatically closed)