Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: ΑΓΟΡΑ PC DJ CONTROLLER

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

kon791LE userMember since 2012
ΓΕΙΑ ΣΑΣ...ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ PC DJ CONTROLLER ΓΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΚΥΡΙΩΣ ΧΡΗΣΗ ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΜΕ ΤΟΝ VIRTUAL DJ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 200 ΕΥΡΩ(ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΟΥΛΑΕΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ).
 

Posted Mon 21 May 12 @ 9:45 am
jim_236Home userMember since 2011
 

Posted Mon 21 May 12 @ 2:13 pm
Επαγγελματική χρήση με 200 euro, δύσκολο... Το καλύτερο που μπορείς να πάρεις σε αυτήν την τιμή είναι American Audio vms2 (Δεν γνωρίζω αν έχει τα ίδια προβλήματα με την vms4). Το βασικότερο όμως είναι άλλο. Μην αγοράσεις από Αθήνα!!! Γενικά μην αγοράσεις από Ελλάδα. Κάνε πρώτα μία έρευνα τιμών και τότε αν οι τιμές είναι ίδιες και προσφέρουν εγγύηση αντιπροσωπίας τότε ναι παρ' το από την Ελλάδα
Θα σου δώσω ένα παράδειγμα
Η VMS2 στον μεγαλύτερο ηλεκτρονικό κατάστημα της Ευρώπης με εγγύηση 3 χρόνια και άμεση αντικατάσταση/επιστροφή χρημάτων εντός 30 ημερών (+20 euro έξοδα αποστολής για παραγγελίες κάτω των 300 euro)
http://www.thomann.de/gr/american_audio_vms2.htm
Η VMS2 σε ένα γνωστό Ελληνικό κατάστημα
http://www.djshop.gr/displayITM2.asp?ITMID=15546&LANG=GR
Και δεν είναι το μόνο παράδειγμα που μπορεί να δοθεί.

Δες και ένα από τα ποιό πολυχρησιμοποιημένα controller
http://www.thomann.de/gr/hercules_dj_console_rmx.htm
 

Posted Mon 21 May 12 @ 2:36 pm
kon791LE userMember since 2012
Βασικά ένας λόγος που ήθελα να το πάρω απο αθήνα είναι ότι το βιάζομαι λίγο και ίσως αργήσει να έρθει αν το παραγγέιλω από εξωτερικό...Πάντως ευχαριστώ για τις προτάσεις σας!
 

Posted Tue 22 May 12 @ 5:08 am
kon791LE userMember since 2012
 

Posted Tue 22 May 12 @ 10:46 am
Όσο δεν έχει την δυνατότητα να πειραματίζεσαι με τα λεφτά, τότε πρέπει να κινείσαι έξυπνα. 30 ευρώ διαφορά μπορεί να μην σου φαίνονται πολλά αλλά αν σκεφτείς πως με 30 ευρώ παίρνεις 20 τραγούδια (λίγο λιγότερα από μία ώρα ενός set) τότε ναι τα 30 ευρώ μετράνε και πολύ μάλιστα.
Όσο αφορά την mixtrack pro είναι ένα μέτριο entry level midi.. πολύ μέτριο
 

Posted Tue 22 May 12 @ 6:46 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Achileas7 wrote :

Όσο αφορά την mixtrack pro είναι ένα μέτριο entry level midi.. πολύ μέτριο


Den symfwnw. thewrw oti i Mixtrack Pro einai mia oliklirwmeni konsola kai einai auto pou lene best value for money. Safws kai yparxoun kalyteres lyseis, all oxi se auta ta lefta.

 

Posted Tue 22 May 12 @ 6:54 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
tin NUMARK - MIXTRACK PRO tin exei o nakas sto mall.... opoios thelei na ti dei apo konta prin tin agorasei
 

Posted Wed 23 May 12 @ 3:00 am
Achileas7 wrote :
30 ευρώ διαφορά μπορεί να μην σου φαίνονται πολλά αλλά αν σκεφτείς πως με 30 ευρώ παίρνεις 20 τραγούδια (λίγο λιγότερα από μία ώρα ενός set) τότε ναι τα 30 ευρώ μετράνε και πολύ μάλιστα.

Δεν πάει ακριβώς έτσι... Δεν μπορείς να συγκρίνεις τα αναλώσιμα (τραγούδια) με τον εξοπλισμό... ;)
 

Posted Wed 23 May 12 @ 3:27 am
OMHROSPRO InfinityMember since 2007
Γεια σας, θα ηθελα οποιοσ μπορει να προτεινη laptop αποκλειστικα για επαγγελματικη χρηση περιπου στα 900-1000e.

Ευχαριστω.
 

Posted Sat 26 May 12 @ 2:11 am
jim_236Home userMember since 2011
 

Posted Sat 26 May 12 @ 2:46 am

Δεν πάει ακριβώς έτσι... Δεν μπορείς να συγκρίνεις τα αναλώσιμα (τραγούδια) με τον εξοπλισμό... ;)

Σε καμία περίπτωση δεν λέω να αγοράσεις φθηνότερο εξοπλισμό για να πάρεις αναλώσιμα:) απλά όταν το ίδιο προϊόν μπορείς να το βρεις στην ίδια τιμή από πολύ έμπειστο κατάστημα με την διαφορά ότι θα αργήσει 4 μέρες να το πάρεις στα χέρια σου τότε πιστεύω πως αξίζει να περιμένεις:) Για εμάς που ξεκινάμε 'σωστά' είναι πολύ στενεμένα τα πράγματα, και είμαι σίγουρος ότι το ξέρεις:)


Den symfwnw. thewrw oti i Mixtrack Pro einai mia oliklirwmeni konsola kai einai auto pou lene best value for money. Safws kai yparxoun kalyteres lyseis, all oxi se auta ta lefta.


Ίσως και να έχει δίκιο, δεν διαφωνώ, μία φορά έχω πιάσει στα χέρια μου mixtrack ταλαιπωρημένη, από άτομο που την πέταγε από εδώ και από εκεί... οπότε ίσως να μην έβαλα όλα τα κριτήρια στο σχόλιο μου:)
 

Posted Sat 26 May 12 @ 7:28 am
Καλησπέρα παιδιά σκευτομαι να πάρω αυτο

PIONEER - DDJ-ERGO-V
Για ψιλό επαγγελματική χρήση. Αξίζει τα λεπτά του; Πρώτα στιγμή θα το έχω σε λάπτοπ και όχι σε μακ...
 

Posted Mon 28 May 12 @ 5:17 pm


(Old topics and forums are automatically closed)