Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Video Mix "Freeze"

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Χρησιμοποιω το virtual dj αποκλειστηκα για video mix, για 4-5 χρονια χωρις ιδιαιτερα προβληματα.
Δυστυχως για μενα καηκε η vga που ειχα "Gigabyte HD 5670 1Gb" και αναγκαστηκα να την αλλαξω.
Αλλα με την καινουργια "MSI 6770 1Gb" εχω πολλα προβληματα. Το κυριοτερο ειναι οτι η εικονα παγωνει οταν κανω mix.

Γνωριζω οτι με το Registry Tool βαζουμε μια τιμη μεχρι 464 στο videomemmaxuse γιατι το ενοχλει η 1Gb μνημη. Το ειχα κανει και με την προηγουμενη καρτα και ημουνα ok !
Με την MSI 6770 ομως δεν μπορω να βγαλω ακρη. Εχω δοκιμασει τα παντα :
1) Στο videomemmaxuse εχω βαλει τιμες : 0, 348, 384, 312.....
2) Δοκιμασα να μαρκαρω και το "speedload" και το "VideoUseAllMemory"
3) Εχω εγκαταστησει τους επισημους drivers της MSI , αλλα και 5-6 διαφορετικους της ATI.
4) Τα ιδια συμπτωματα παρουσιαζονται και με το vdj 7.0.5 και με το vdj 6.0.7

και ρωταω....

Μηπως βρε παιδια εχω χασει κανενα επεισοδιο και πρεπει να αλλαξω καμια αλλη ρυθμιση ?
Μηπως κατα τυχη εχει κανεις την ιδια καρτα και κανει video mix ?

Κι αν τελικα η καρτα ΔΕΝ κανει, θα ηθελα να μου πειτε μια καρτα που "παιζει" χωρις προβληματα.
Σε τετοιους δυσκολους καιρους δεν εχουμε λεφτα για δοκιμες ;)
Θα ηθελα λοιπον μια προταση για μια καρτα που ειναι "δοκιμασμενη" και φυσικα να υπαρχει σημερα στο εμποριο (plaisio, e-shop, getitnow)

Ευχαριστω
 

Posted Sun 19 Feb 12 @ 4:25 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Gia na min mplekseis me tis rythmiseis twn rythmisewn, pigaine tin pisw kai pare mia nvidia.
 

Posted Mon 20 Feb 12 @ 1:12 pm
Κι εγω αυτο σκεφτομαι να κανω, αλλα
Ποια Nvidia να παρω ? μνημη? 512mb η' 1-2Gb
Πειραζει αν ειναι DDR5 ? Γιατι στα recommended αναφερουν DDR3.
Δουλευει καποιος "συστηματικα" video mix, που να εχει να προτεινει μια δοκιμασμενη-σταθερη καρτα ?

Το συστημα μου ειναι δυπηρινο. Το αναφερω αν και δεν ειναι εκει το προβλημα...

 

Posted Mon 20 Feb 12 @ 1:49 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Me 512 kai DDR3 eisai mia xara. Twra vevaia an to DDR3 kai ta 512 mb einai ligo kseperasmena mporeis na agoraseis opoiadipote anwteri afova. Kapoio montelo den exw na sou proteinw. Den exw dei karta nvidia teleutaias genias toulaxiston na min paizei kala.
 

Posted Mon 20 Feb 12 @ 4:37 pm


(Old topics and forums are automatically closed)