Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: maya-44 usb soundcard - Page: 2

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

EE pedia exw 8ema exw ena mikth 4 kanalo behringer djx 750:
Master Out> apo ixio sto mikth
USB Sound Card 2 8ures kai tn synedo sto laptop
kai meta vgazi enan ixw san vouhto dinato ti kanw la8os???
aa kai akoma o mikths ine fusiologiko na zestenete??
 

Posted Thu 08 Mar 12 @ 12:11 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
Γραψε λιγο πιο προσεκτικα την συνδεσμολογια σου γιατι δε βγαζω ακρη!
 

Posted Thu 08 Mar 12 @ 2:50 pm
egw pali tha elega oi admin na stamathsoyn na dinoyn eksidikeymenes apanthseis se oloys aytoys me tis (kales) ekdoseis toy virtual kai apla na toys protrepoyn na to agorasoyn!
 

Posted Wed 25 Apr 12 @ 6:20 am
FYGOKENTRO wrote :
egw pali tha elega oi admin na stamathsoyn na dinoyn eksidikeymenes apanthseis se oloys aytoys me tis (kales) ekdoseis toy virtual kai apla na toys protrepoyn na to agorasoyn!

Εξειδικευμένες απαντήσεις;;; Οι απαντήσεις είναι πάντα όσο πιο αναλυτικές γίνεται χωρίς βέβαια να θεωρούμε οτι απευθυνόμαστε σε παιδιά νηπιαγωγείου. Αν κάποιος λέει οτι είναι Dj θεωρώ αυτονόητο οτι ξέρει κάποια βασικά πράγματα, όπως π.χ. τι είναι ένα καλώδιο RCA, οτι τα RCA μεταφέρουν σήμα, κτλ...

Και για του λόγου το αληθές:
bandovic16 wrote :
EE pedia exw 8ema exw ena mikth 4 kanalo behringer djx 750:
Master Out> apo ixio sto mikth

Από ηχείο σύνδεση σε μίκτη ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ. Γίνεται μόνο απο μίκτη σε αυτοενισχυόμενο ηχείο ή σε ενισχυτή.

bandovic16 wrote :
USB Sound Card 2 8ures kai tn synedo sto laptop

USB κάρτα ήχου με 2 θύρες. Μάλιστα! Τι θύρες; USB? Δεν ξέρω καμία κάρτα με δύο θύρες USB! Δύο εξόδους;;; Τι εξόδους; Δύο "μονοφωνικές" εξόδους που δουλεύουν σαν 1 έξοδο stereo (π.χ. κόκκινο και λευκό RCA) ή δυο εξόδους stereo?

bandovic16 wrote :
kai meta vgazi enan ixw san vouhto dinato ti kanw la8os???

Εδώ μπορώ μόνο να υποθέσω οτι μιλάμε για μικροφωνισμό ή μάλλον για την ακρίβεια για συντονισμό λόγο ατέρμονης επιστροφής σήματος. Αλλά δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα αν δεν ξέρω επακριβώς την συνδεσμολογία.
Θα μπορούσε επίσης να είναι ground loop αλλά και πάλι δεν βγαίνει ασφαλές συμπέρασμα.

bandovic16 wrote :
aa kai akoma o mikths ine fusiologiko na zestenete??

Αυτή είναι η μόνη ερώτηση που μπορεί να απαντηθεί, και η απάντηση είναι ΝΑΙ, είναι φυσιολογικό ο μίκτης να ζεσταίνεται, αλλά όχι να υπερθερμαίνεται. Με λίγα λόγια αν απλά είναι ζεστός (αλλά είναι "άνετος" στο να τον ακουμπάς με το χέρι σου) τότε όλα είναι φυσιολογικά. Αν είναι καυτός (δηλαδή αν δεν μπορείς να αγγίξεις κάποια επιφάνεια του μίκτη με το χέρι για πάνω απο μισό λεπτό) τότε μάλλον υπάρχει πρόβλημα...

Οπότε η απάντηση του PANOSV
PANOSV wrote :
Γραψε λιγο πιο προσεκτικα την συνδεσμολογια σου γιατι δε βγαζω ακρη!

είναι η απάντηση που θα έδινα κι εγώ αν δεν ήθελα να χάσω 10 λεπτά απ' τον χρόνο μου για να κάνω μία τρύπα στο νερό... αλλά με πρόλαβε!
 

Posted Wed 25 Apr 12 @ 8:53 am
pano isws na mhn egina katanohtos ayto pou hthela na ekfrasw htan to oti oi dj me spasmenes ekdoseis toy vdj apla prepei na toys protrepete na agorasoyn to vdj giati den vlepete ti ginetai sta alla forums traktor px?
 

Posted Thu 26 Apr 12 @ 3:54 am
Η αλήθεια είναι οτι ενώ έχω το Traktor γνήσιο δεν έχω μπει ποτέ στα forum της NI και δεν ξέρω (ούτε και με νοιάζει) τι κάνουν εκεί.
Εδώ, εγώ προσωπικά είμαι ένας απλός χρήστης. Και έτσι συμπεριφέρομαι. Μοιράζω τις γνώσεις μου απλόχερα ελπίζοντας οτι έτσι θα βοηθήσω μερικούς ανθρώπους και ίσως αυτή η βοήθεια σταθεί και η αφορμή για να αγοράσουν το πρόγραμμα.
Η επίσημη θέση της Atomix είναι οτι στο forum βοηθάμε όλους τους χρήστες μέχρι το σημείο που είναι δυνατό, ανεξαρτήτως έκδοσης, κάτι που με βρίσκει σύμφωνο. Απλά όπως ανέφερα και κάπου παραπάνω καλό είναι να μην προκαλούμε (όλοι) με την στάση μας.

Over and out!
 

Posted Thu 26 Apr 12 @ 4:11 am


(Old topics and forums are automatically closed)