Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: αγορα κονσολας-ηχειων

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

καλησπερα και καλη χρονια

ανοιγω αυτο το θεμα γιατι θελω να με βοηθησετε να βρω μενα καλο σετ για αγορα...σκευτομαι κατι μεσσαιο καθως ειμαι αρχαριος σχετικα (επαιζα απλα το καλοκαιρι και τωρα τιποτα) και δεν εχω και λευτα πολλα...:P μαλλον θα παρω τον εξοπλισμο με ενα φιλο ...μηπως και ειναι και πιο ευκολα ....



Καταρχην για ηχεια σκευτομασταν αυτα http://www.thomann.de/gr/the_box_pa_252_eco_mkii_e800_set.htm

μου φαινονται μια καλη προταση...

τωρα επειδη πρεπει να ξεφυγω απο την ε2 που εχω αν και δεν ξερουμε αν θα παρουμε εξαρταται απο το οικονομικο θελω οποτε να μου προτεινετε τις οικονομικες αλλα καλες deck ειτε ξεχωριστω μεικτης -cdieres η ολο μαζι...

σκευτομουν αρχικα το Gemini CDMP 6000 αλλα διαβασα οτι κολαει πολλες φορες.... μετα σκευτουμουν κατι τετοιο αλλα δεν ειμαι καθολου σιγουρος
http://www.thomann.de/gr/gemini_cdm3700g.htm


ποια ειναι η αποψη σας?

να σημειωσω οτι θελω σιγουρα να δεχεται cd
 

Posted Tue 03 Jan 12 @ 9:35 am
gia cd player den exw kati na s protinw... gia mikti pantos i pioner exei vgalei ena tromera oikonomiko alla tautoxrona poiotiko mikti ton djm 250
oriste link http://www.thomann.de/gr/pioneer_djm_250_k.htm wstosw egw ekana tn kinisi na agorasw ton mikti ddm 4000 tis behringer stin idia timi http://www.thomann.de/gr/behringer_ddm_4000.htm (twn perimenw pws kai pws aurio) . parolo p akougontai polla gi autin tn marka (eleipsi poiotitas) iparxei ena thetiko klima gia auton tn mikti kathws kai ta review einai ola thetika, ektos apo ena pou diavasa se forum tou serato (iparxoun panta oi gkriniarides kai auti p dn einai euxaristimenoi me tpt..)
 

Posted Tue 03 Jan 12 @ 5:13 pm
σε αυτο που λες για τη behringer συμφωνω λιγο απο τη μια...εχει ελειψη ποιοτητας και το διαπυστωσα με ενα χενρυξ που ειχα παρει....καμενα λαμπακια...τα βυσματα θελουν πατεντα για να παιξουν καλα;/ κατα τα αλλα ομως δεν φαινεται ασχημος ο μεικτης....αν και μεικτη μαλλον θα παιρναμε εναν απο ενα παιδι που μας τον δανιζε οταν μαμακιζομ...παιζαμε χd θα δουμε τωρα...

αντε με γεια!!1 και πες μας εντυπωσεις...

ευχαριστω για το ενδιαφερον
 

Posted Wed 04 Jan 12 @ 1:17 am
 

Posted Thu 05 Jan 12 @ 3:36 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
H megali diafora einai oti to NDX-800 einai MIDI , enw to NDX-400 den einai.
 

Posted Thu 05 Jan 12 @ 3:39 pm
νομιζω δεν θα με βοηθησει τωρα ε? η σε τι μπορει αν με βοηθησει?



εκτοσ απο το να συνδεσω το αρμονιο μου?(μονο αυτο ξερω με midi):P
 

Posted Thu 05 Jan 12 @ 3:46 pm
Σημαίνει ότι θα μπορείς να το συνδέσεις στο VirtualDJ και να το χρησιμοποιείς σαν controler (σαν το MP3 e2) που έχεις. Υπόψιν πάντως ότι για τα NDX-400 δεν ακούγονται καλά λόγια από άποψη αξιοπιστίας. Χαλάνε τα "ματάκια" που διαβάζουν τα CD, χάνουν cuepoints, δε διαβάζουν κάποια CD. Το ΝDX-800 θεωρείται περισσότερο αξιόπιστο.
 

Posted Thu 05 Jan 12 @ 3:52 pm
a ok σε ευχαριστω πολυ ΄δεν το χα ακουσει...οποτε να παρω τα ndχ 800 αν ειναι....αα μετα θελω μια αλλη βασικη ερωτηση αξιζει να παρω ηχεια 2χ450 ρμσ/1800 πεακ η να παρω τις δυο νυμαρκ με μεικτη?
 

Posted Fri 06 Jan 12 @ 4:29 am
Καμια σχεση το ενα με τ'αλλο. Παντως τα ηχεια ειναι περισσοτερο μια επενδυση παρα μια απλη αγορα, διοτι θα μπορεις να τα νοικιαζεις και να εχεις καποια εσοδα.
 

Posted Fri 06 Jan 12 @ 12:32 pm
απλα επειδη δεν εχω δικα μου ηχεια και σκευτομουν οτι 8α τα χρειαζομουν και για αργοτερα (σε 1μιση χρονο )που τελειωνω με το σχολειο και οτι θα μπορουσα να επαιζα στα παρτυ (δεν πηγαινω και σε πολλα) με την ε2

αν και απο την αλλη θα μπορουσα να αγοραζα τις 2 νουμαρκ με μεικτη και να δανειζομουν ηχεια απο αλλου απλα δεν ξερω τι να διαλεξω
 

Posted Fri 06 Jan 12 @ 12:39 pm
Μα αυτό είπα κι εγώ, καλύτερα να πάρεις τα ηχεία και να παίζεις με την e2 και έπειτα, παίζοντας και νοικιάζοντας τον ηχητικό εξοπλισμό αγόρασε τις CDιέρες και το μίκτη. Πάντως να ξέρεις ότι αν ο ενισχυτής έχει balanced (XLR συνήθως) εισόδους, θα χρειαστείς και την κατάλληλη κάρτα ήχου και ίσως ένα φθηνό μίκτη. Περισσότερα γιαυτό το θέμα ρώτα τον Phantom! :)
 

Posted Fri 06 Jan 12 @ 1:22 pm
ΘΕΝΞ ΜΑΝ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΣ ΠΟΛΥ
 

Posted Fri 06 Jan 12 @ 3:43 pm


(Old topics and forums are automatically closed)