Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΣΜΟΣ (με κεφαλαία γράμματα) - Page: 2

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Διάβασα όλα τα μηνύματα με πολύ προσοχή.

Για ένα πράγμα θα συμφωνήσω:
Πως οι περισσότεροι προσπαθούν (και συμβαίνει από παλιά - όχι τώρα που έχουμε κρίση) να κάνουν/με τη δουλειά μας με όσο το δυνατόν λιγότερα χρήματα ή ακόμα και δωρεάν.

Σχετικά με τα κατεβάσματα τραγουδιών από το Youtube η ταπεινή μου γνώμη που την ζω όποτε πάω στο χωριό είναι η εξής...
'Ενας συνάδελφός μου, στο μαγαζί που παίζω κι εγώ... παίζει ότι του δώσουν.
Mp3, συμπιεσμένο ακόμα και στα 64kbps.
Δεν έχει κρίση να πει "αυτό έχει ελεεινό ήχο. Πως θα παίζει, άραγε, όταν το βάλω σε φουλ ένταση από τα ηχεία του μαγαζιού;"
Είμαι βέβαιος ότι αυτό δεν συμβαίνει ΜΟΝΟ στην μικρή επαρχιακή πόλη που παίζει αυτός ο φίλος μου (και συνάδελφος) μουσική.
Νομίζω πως το φαινόμενο είναι πιο έντονο αφού οι περισσότεροι δεν έχουν την συγκεκριμένη κρίση (και δεν το παίζω πονηρός ή έμπειρος).

Ρητορική ερώτηση=
Πόσα άτομα που αποκαλούνται "νέοι DJs ή απλά DJs" έχουν την γνώση να κρίνουν ένα αρχείο που είναι στα 320kbps από ένα στα 96kbps;
Νομίζω ελάχιστα άτομα έχουν αυτή την ικανότητα.
 

Posted Mon 19 Dec 11 @ 2:16 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
RadioDJ105 wrote :

Ρητορική ερώτηση=
Πόσα άτομα που αποκαλούνται "νέοι DJs ή απλά DJs" έχουν την γνώση να κρίνουν ένα αρχείο που είναι στα 320kbps από ένα στα 96kbps;
Νομίζω ελάχιστα άτομα έχουν αυτή την ικανότητα.


de diafono alla edo akoma kai cd pou kykloforane apo tis etairies, ama mou to baleis emena na to akouso tha sou po oti einai 64kbps!

blepe kokkinou to teleutaio cd, ta 2 prota tragoudia genethlia kai eroteutika nomizeis oti to akous apo to youtube

 

Posted Mon 19 Dec 11 @ 3:02 pm
Ο Φοίβος φταίει - Ενώ οι παραγωγές του Χατζηγιάννη είναι καλές!
Θυμάμαι, μου είχαν στείλει ένα CD από την Universal, τη δισκογραφική του κάπου το 2004..
Το CD ήταν original φυσικά. Ο ήχος του "καμμένος". Πήρα για παράπονα και η φίλη μου που ήταν υπεύθυνη για το promotion μου είπε επί λέξη "μα στα δικά μου ηχεία παίζει μια χαρά".
Το τραγούδι ήταν το "Για σένα" και ακόμα και σήμερα που βάζω να το ακούσω από το CD ή το ακούω από ραδιόφωνα, παίζει "καμμένα".
Τέλος πάντων! Ξεφύγαμε (ΠΑΛΙ) εντελώς από το θέμα!

 

Posted Tue 20 Dec 11 @ 2:05 pm
RadioDJ105 wrote :

Ρητορική ερώτηση=
Πόσα άτομα που αποκαλούνται "νέοι DJs ή απλά DJs" έχουν την γνώση να κρίνουν ένα αρχείο που είναι στα 320kbps από ένα στα 96kbps;
Νομίζω ελάχιστα άτομα έχουν αυτή την ικανότητα.


Να ρωτήσω κι εγώ κάτι;
Πόσα άτομα (ακόμα κι απο εδώ μέσα) έχουν τη δυνατότητα να καταλάβουν (με το αυτί) την διαφορά ενός 320kbps radio-rip και ενός 192kbps cd-rip ;;;;;

Το λέω γιατί έχω βαρεθεί να βρίσκω μπροστά μου συνέχεια τραγούδια radio-rip / youtube-rip κωδικοποιημένα στα 320kbps λες και έτσι θα ανεβεί η ποιότητα τους...
 

Posted Wed 21 Dec 11 @ 1:06 am
Phantom συμφωνω απολυτα φιλε μου ,καλα τα λες.
 

Posted Wed 21 Dec 11 @ 1:18 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
PhantomDeejay wrote :
RadioDJ105 wrote :

Ρητορική ερώτηση=
Πόσα άτομα που αποκαλούνται "νέοι DJs ή απλά DJs" έχουν την γνώση να κρίνουν ένα αρχείο που είναι στα 320kbps από ένα στα 96kbps;
Νομίζω ελάχιστα άτομα έχουν αυτή την ικανότητα.


Να ρωτήσω κι εγώ κάτι;
Πόσα άτομα (ακόμα κι απο εδώ μέσα) έχουν τη δυνατότητα να καταλάβουν (με το αυτί) την διαφορά ενός 320kbps radio-rip και ενός 192kbps cd-rip ;;;;;

Το λέω γιατί έχω βαρεθεί να βρίσκω μπροστά μου συνέχεια τραγούδια radio-rip / youtube-rip κωδικοποιημένα στα 320kbps λες και έτσι θα ανεβεί η ποιότητα τους...


Aplos to 320 einai 10 fores xeirotero apo to 128 se autin tin periptosi.
 

Posted Wed 21 Dec 11 @ 1:25 am
Σωστος apopsis
 

Posted Wed 21 Dec 11 @ 5:03 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
PhantomDeejay wrote :

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι;
Πόσα άτομα (ακόμα κι απο εδώ μέσα) έχουν τη δυνατότητα να καταλάβουν (με το αυτί) την διαφορά ενός 320kbps radio-rip και ενός 192kbps cd-rip ;;;;;


ego

 

Posted Wed 21 Dec 11 @ 5:33 am
Κι εγω
 

Posted Wed 21 Dec 11 @ 11:02 am
me three
 

Posted Wed 21 Dec 11 @ 11:05 am


(Old topics and forums are automatically closed)