Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Προβλημα VDJ με mac book pro και vestax vci 100 mk2

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Εχω mac book pro και αγορασα controller (VCI 100 mk2)
Παιζω με tractor2 και θελω να γιρησω σε virtual λογω του οτι κανει σερτς σε ολη την βαση δεδομενων ......κατεβασα την Home Ed για να δω τι παιζει με τον controler και ενω στις ρυθμησεις ηχου παιξαν ολα κανονικα .....στους mappers την κονσολα μου την αναγνωριζει σαν vestax typphoon και δεν λειτουργει !! Δοκιμασα και σε φιλο με mac και το VDJ pro 705 αγοραζμενο ...και κανει τα ιδια . Σε windows lap top με virtual 704 ολα παιζουν κανονικα ......
υπαρχει λυση σε αυτο το προβλημα ......για να προχωρησω σε αγορα του VDJpro ?
 

Posted Fri 16 Dec 11 @ 7:57 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
 

Posted Fri 16 Dec 11 @ 6:52 pm
Touς εριξα μια ματια και πριν και δεν ειδα πουθενα τον VCI mk2 απο οτι ειδα στο VDJ ειχει mappers για την κονσολα μου ...... οποτε πρεπει να διορθωσουμε το προβλημα με το SysEx ID ...... Και τι κανω φιλε μου που δεν εχω ιδεα να αγορασω το προγραμμα ......μετα θα με βοηθησει καποιος με τεχνικες γνωσεις ?
 

Posted Sat 17 Dec 11 @ 4:33 am
Αν "ρίξεις μια ματιά" τριγύρω θα δεις οτι υπάρχουν αρκετοί χρήστες που βοηθάνε παρέχοντας τεχνογνωσία. Αρκεί να έχεις κι εσύ διάθεση να δοκιμάσεις και να μάθεις...
Αν είδες κάποιο mapper για την κονσόλα σου στο download section τότε την "σκληρή" δουλειά την έχει κάνει ήδη κάποιος άλλος αντί για σένα, οπότε λογικά δεν θα χρειαστεί να κάνεις και πολλά για να φέρεις την κονσόλα ακριβώς στα μέτρα σου!
 

Posted Sat 17 Dec 11 @ 6:34 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
 

Posted Sun 18 Dec 11 @ 7:08 am


(Old topics and forums are automatically closed)