Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Πλήρης Ελληνική μετάφραση του VirtualDj 7.0.5

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

http://www.virtualdj.com/addons/13815/Greek_-___917___955___955___951___957___953___954___940_.html
Έγινε προσπάθεια ώστε η μετάφραση να είναι όσο το δυνατόν πιο πλήρης και κατανοητή χωρίς την χρήση όμως εξειδικευμένων λέξεων.
Έτσι στην μετάφραση παρέμειναν μερικοί όροι στα Αγγλικά. Για παράδειγμα ο Browser είναι Browser και όχι διαφυλλιστής, τα tags tags και όχι ετικέτες, κτλ
Η μετάφραση είναι 100% πλήρης. Δεν έχουν μεταφραστεί μόνο τα VDJ Script Actions πράγμα που και πολύ χρονοβόρο είναι, αλλά και ανούσιο. Πάραυτα επιφυλάσσομαι οτι στο μέλλον μπορεί να μεταφράσω και τα VDJ Script Actions.

Υ.Γ.:
Οπουδήποτε (εκτός από το παράθυρο ρύθμισης timecode) δείτε Αγγλική γλώσσα αντί για Ελληνικά αυτό οφείλεται στο γεγονός οτι απουσιάζουν τα σχετικά strings απο το αρχείο English.XML πάνω στο οποίο βασίστηκε η μετάφραση.

Υ.Γ.2.:
Επειδή άνθρωποι είμαστε, εάν έχει ξεφύγει κάπου κάποιο ορθογραφικό ή συντακτικό λάθος παρακαλώ ενημερώστε με για να το διορθώσω.
Ευχαριστώ!
 

Posted Wed 26 Oct 11 @ 8:20 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
Ελλινηκή ???

se mena den anoigei i selida
Sorry, you don't have the necessary accreditations to view this page.
 

Posted Wed 26 Oct 11 @ 8:35 am
aledjo wrote :
Ελλινηκή ???

se mena den anoigei i selida
Sorry, you don't have the necessary accreditations to view this page.

Ο δαίμων του τυπογραφείου... :P
Νόμιζα οτι οι γλώσσες εγκρίνονται αυτόματα. Φαίνεται οτι πρέπει να περιμένουμε να γίνει έγκριση... :(

 

Posted Wed 26 Oct 11 @ 8:38 am
Εγκρίθηκε και είναι διαθέσιμη για μεταφόρτωση!!! ;)
 

Posted Tue 01 Nov 11 @ 7:33 am
xreiazete na to katevasoume? to virtual dj 7 den ypostirizei apo mono tou ta ellinika? an xreiazete tote se poio fakelo to pername? Sigxoriste tin agnia mou paidia....:-)
 

Posted Tue 01 Nov 11 @ 9:11 am
Αυτό το αρχείο ΔΕΝ είναι για υποστήριξη Ελληνικών (To VirtualDj υποστηρίζει κανονικά τα Ελληνικά).
Το αρχείο αυτό είναι ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ των μενού και των διαλόγων του VirtualDj στα Ελληνικά.
 

Posted Tue 01 Nov 11 @ 10:03 am
PhantomDeejay wrote :
Αυτό το αρχείο ΔΕΝ είναι για υποστήριξη Ελληνικών (To VirtualDj υποστηρίζει κανονικά τα Ελληνικά).
Το αρχείο αυτό είναι ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ των μενού και των διαλόγων του VirtualDj στα Ελληνικά.


tora katalava file.eyxaristo. sou exw steilei pm gia kapoio thema mou
 

Posted Tue 01 Nov 11 @ 11:28 am
Καλησπέρα και καλό μήνα. Αινώ είχα εγκαταστήσει το αρχείο και μου έβγαζε το vdj στα ελληνικά, μετά από εγκατάσταση του 7.0.5 μου το γύρισε σε αγγλικά, το ξανά εγκατέστησα στα έγγραφα μου vdj και μου γράφει ( installation successful ) χωρίς καμιά λύση. Ξέρει κάποιος γιατί ; Ευχαριστώ εκ τον πρότερων.
 

Posted Thu 01 Mar 12 @ 11:41 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Allazeis tin glwssa apo to Config->Skins ->Languages
 

Posted Thu 01 Mar 12 @ 11:43 am
Ευχαριστώ πολύ το είχα ξεχάσει !!
 

Posted Thu 01 Mar 12 @ 11:47 am


(Old topics and forums are automatically closed)