Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΚΑΡΤΑ ΗΧΟΥ

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

1.) γεια και χαρα σε ολους. εχω αγορασει καινουργιο λαπτοπ και εχω βρει το μπελα μου. θελω να πω οτι απο τη θυρα usb 3.0 που εχει ,δεν βλεπει καθολου την εξωτερικη καρτα audio 2 . οταν τη βαλω σε αλλη θυρα usb 2.0 την βλεπει.

2. τωρα σχετικα με την καρτα οταν παιζει μου κανει μερικες φορες διακοπες μικρες βεβαια αλλα συχνες. εκτος απο το wifi που το εχω off το latency που το βαζω. και οταν το ρυθμιζω το κανω μεσα απο το virtual η απο καπου αλλου απο τις ρυθμισεις της καρτας
σας ευχαριστω εκ τον προτερων.
 

Posted Fri 16 Sep 11 @ 4:15 am
Το Latency το ρυθμίζεις απο την κάρτα ήχου, και στο VDJ βάζεις το Latency στο Auto.

Επίσης ψάξε να βρεις λίγο παλιότερους drivers (έκδοση 2 αν θυμάμαι καλά, καθώς οι πιο καινούργιοι drivers έχουν προβληματάκια.

Τέλος για το USB 3 δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Προφανώς η κάρτα έχει πλήρη ασυμβατότητα με USB 3. Εξάλλου ακόμα κι αν έπαιζε πάνω στην USB 3 δεν θα κέρδιζες κάτι...
 

Posted Fri 16 Sep 11 @ 5:00 am
ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΣΩΣΤΟΣ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ. ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ 2 DRIVER ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ.
 

Posted Tue 20 Sep 11 @ 7:37 am
180813Home userMember since 2011
paizw mousikh sto internet mesw vdj..thelw omws k na akougomai exw mikrofwno alla xreiazomai k ekswterikh karta hxou,,as poume mia aplh??
 

Posted Thu 01 Dec 11 @ 12:41 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
για να το κανεις αυτό πρεπει να εχεις την πληρη εκδοση του vdj , αν την εχεις ενημερωσε το προφιλ σου...
 

Posted Tue 06 Dec 11 @ 2:35 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Broadcasting ypostirizoun oles oi version tou Virtualdj ektos apo tin Home Free. Twra oson afora to mirofwno kai tin karta ixou pou mporeis na xrisimopooiseis, yparxoun 2 senaria.
1. Xrisimopoieis tin enswmatwmeni karta ixou kai syndeeeis ekei to mikrofwno, opote xreiazesai tin Broadcacster version.
2. Xrisimopoiieis mia USB sound card poly kanali kai syndeeis ekei ixeia, mikrofwno akoustika klp , opote xreiazesai tin Basic Pro version.

http://www.virtualdj.com/products/comparison.html

Des edw episis enan odigo gia rythmiseis broadcasting ..http://www.virtualdj.com/wiki/Broadcasting%20Howto.html
 

Posted Tue 06 Dec 11 @ 5:42 am
gi0rg0sHome userMember since 2010
Καλησπέρα σας, μετά από αναζήτηση βρήκα το topic αυτό....
Αγόρασα πριν μια περίπου εβδομάδα την NI audio 2 για να την συνδυάσω με την hercules control steel Μου, το πρόβλημα είναι οτι, ότι και να έχω δοκιμάσει μου κάνει μικρές διακοπές-παύσεις στον ήχο...
Τα seτtings που έχω είναι:
latency-->auto
safe mode--?unchecked
inputs-->none
outputs-->headphones
asio config 44100Hz
process buffer 512
Έχω δοκιμασει και τις 2 version Που βρήκα διαθέσιμες(2,3).

Μήπως μπορείται να με βοηθήσετε τι φταίει???
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.....
 

Posted Wed 25 Jan 12 @ 2:20 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
 

Posted Wed 25 Jan 12 @ 2:57 pm
gi0rg0sHome userMember since 2010
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση,ήθελα να πω(χωρίς να έχω διαβάσει ακόμα τον σύνδεσμο που έχεις παραθέση) ότι σήμερα έκανα format στο laptop.Τα windows 7 εντοπίζουν όλη την δομή του υπολογιστή(ram,επεξεργαστη,καρτα γραφικων κλπ) οπότε δεν νμζ πώς είναι θέμα drivers,χώρις να το γνώριζω βέβαια...Όταν λές κακό στήσιμο του υπολογιστή μπόρεις να με βοήθησεις λιγάκι περισσότερο???
Εύχαριστω για την απάντηση και πάλι, θα διάβασω και τις πληροφορίες του link...
 

Posted Wed 25 Jan 12 @ 5:50 pm
gi0rg0sHome userMember since 2010
Όταν λες bloatwares στο παρασκήνιο τι ακριβώς είναι??
 

Posted Wed 25 Jan 12 @ 5:51 pm
παιδια εχω ενα ραδιο στο now.in και παιζω μουσικι απο το virtualDj ομος καθε 10min η μουσικι δεν ακουγετε πλαεον και πρεπει να κλισω το virtualDj και να το 3ανανι3ω.. μπορει καποιος να με βοιθισει?(σιγνομη για τα ορθογραφικα)
 

Posted Sat 28 Jan 12 @ 6:30 am
Η έκδοση HOME FREE που έχεις υποστηρίζει streaming μόνο για 10 λεπτά (σαν demo). Γι αυτό και μετά απο 10 λέπτά σταματάει.

Για να κάνεις streaming χωρίς διακοπές θα πρέπει να αγοράσεις κάποια έκδοση του προγράμματος.
Τις διάφορες εκδόσεις μπορείς να τις δεις εδώ: http://www.virtualdj.com/products/comparison.html

Αν το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι να κάνεις streaming τότε μπορείς να αγοράσεις την έκδοση Broadcaster με κόστος περίπου 40-45 ευρώ.
 

Posted Sat 28 Jan 12 @ 6:52 am
gi0rg0sHome userMember since 2010
Θα ήθελα να γράψω για όσους πιθανόν έχουν το ίδιο πρόβλημα με την audio 2, οτι έχουν βγελι καινουριοί drivers(νμζ ver.3.0.2) με περισσότερες ρυθμίσεις για asio και χωρίς προβλήματα....
 

Posted Sun 29 Jan 12 @ 6:24 pm


(Old topics and forums are automatically closed)