Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Provlhma Hxou - Page: 1

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

diarenPRO InfinityMember since 2010
xerete pedia ! lipon exo ena provlima epeza to savato sai ena gamo kai ksafnika exasa ton hxo ezvisa to vdj to ksana aniksa evala tragoudi den evgaze hxo ekana ristart sto lap top meta litourgouse kanonika meta apo 1 ora ksana to idio exana ton ixo me liga logia kathe 1 ora ? mipos mbori kapios na voithisi ???
 

Posted Mon 05 Sep 11 @ 6:02 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
Dwse liga stoixia gia to setup soy karta hxoy- controler klp!!!
 

Posted Mon 05 Sep 11 @ 6:16 am
diarenPRO InfinityMember since 2010
lipon egw pszo me eksoteriki karta ixou m - audio torg conectiv kai me laptop turbox afta exo ala den thimame ta karaktiristika tou lap top giati to piga sto plesio
controler den xrisimopio
 

Posted Mon 05 Sep 11 @ 6:20 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
karta ixou? controller?? laptop?

to vdj synexize na dixnei oti paizei?
 

Posted Mon 05 Sep 11 @ 6:24 am
diarenPRO InfinityMember since 2010
stamatai na pezi meta otan ksana vazo tragoudi pezi ala den vgazi ixo sta ixia omos otan kano ristart sto lap top litourgi kanonika meta apo 1 ora pali to idio kathe 1 ora to idio violi mou ekanai
 

Posted Mon 05 Sep 11 @ 6:26 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
kita mpas kai apeneropoioynte h usb meta apo kapio xrono kai etsi soy dimioyrgei ayto to problima!!!
 

Posted Mon 05 Sep 11 @ 6:27 am
diarenPRO InfinityMember since 2010
to exo pai to laptop sto plesio . ala ipa mipos kati ftei sto vdj
 

Posted Mon 05 Sep 11 @ 6:29 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
nomizo oti to problima paizei kapou sta usb i me ti karta ixou.

isos kai apla drivers tou chipset.
 

Posted Mon 05 Sep 11 @ 6:44 am
diarenPRO InfinityMember since 2010
afto nomizo kai gw i sta usb i stin karta ixou i karta ixou tou lap top enw giati i eksoteriki karta ixou den nomizo giati inai kenouria
 

Posted Mon 05 Sep 11 @ 6:48 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
sto plaisio me poia aitia to piges? ti tou eipes?
 

Posted Mon 05 Sep 11 @ 7:04 am
diarenPRO InfinityMember since 2010
tous ipa oti epeza mousiki se ena gamo kai ksafnika exana ton ixo me rotisan me pio programa pezis tous ipa me to vdj kai me rotisan an to exo se gnisio i spazmeno
 

Posted Mon 05 Sep 11 @ 9:40 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
apo periergia, ti sou eipan?
diladi tha to dokimasoun autoi?

xlomo to kobo

eutyxos diladi pou to vdj den antigrafetai apo tin yparxousa egkatastasi, allios tha to antigrafan gia ton eauto tous!
bebaia se poly advanced epipedo ginetai alla siga mi to kseroun.

souuut
 

Posted Mon 05 Sep 11 @ 9:42 am
diarenPRO InfinityMember since 2010
den ksero mou ipan tha to dokimasoun kai tha doun tin karta ixou tou laptop kai ta drivers

kai i m.... inai oti exo alous 3 gamous afti tin evdomada :(

me rotisan omos an exo to cd apo to vdj :P lol kai tous ipa nai toxo mou lei asto tha vro akri :P
 

Posted Mon 05 Sep 11 @ 9:43 am
teriPRO (legacy)Member since 2005
Αυτο το κουλο πραγμα το εχω παθει περισυ παιζοντας μουσικη σε καλο μαγαζι
Ξαφνικα εκοβε ο ηχος , ενω το VDJ εδειχνε οτι δουλευει
Αφου δεν κοιμηθηκα 2 βραδια κανοντας σπιτι πειραματα πως γινεται κλπ , διαπιστωσα οτι ειχε σχεση με την ηλεκτρικη εγκατασταση
Συγκεκριμενα ΟΠΟΤΕ ενεργοποιουταν το ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ (αυτο το τσαφ που κανει) κοβοταν ο ηχος ενω συνεχιζε το VDJ να παιζει.
Αλλαξα πριζα στο λαπτοπ αλλα τιποτα , μονο αν το ειχα εκτος ρευματος ηταν οκ

Εκει που επαιζες κατι αναλογο θα εκανε καποια συσκευη βαρια που ηταν συνδεδεμενη

Η λυση για να μη πολυλογω , ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΛΩΔΙΑ USB
Ειχα 15 καλωδια , και το προβλημα ΔΕΝ παρουσιαζοταν μονο μεκαλωδιο USB με κατι βαρελακια στις ακρες (τα οποια ειναι φιλτρα φεριτη οπως διαβασα)
Μαλιστα εψαξα καλα το θεμα και βρηκα ενα site στην αμερικη το οποιο κατασκευαζει καλωδια USB για την χρηση αυτη , με φιλτρακια ενισχυμενα και επιχρυσες (λεπτομερεια) ακρες , και μικρου φυσικα μηκους . Τα φτιαχνουν για αυτο το λογο ακριβως για DJs
Θυμαμαι οτι πληρωσα περιπου 25-30ε συνολο με τα μεταφορικα και ολα μαζι , για 2 τετοια καλωδια και εχω βρει την ησυχια μου απο τοτε (αξιζει αν σκεφτεις οτι απαλλαχτηκα απο τρελο αγχος)

Αν δεν βρεις λυση με καποιο απο τα υπαρχοντα καλωδια της αγορας , θα ψαξω να βρω το site που τα παρηγγειλα
 

Posted Mon 05 Sep 11 @ 4:32 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Teri, poly kalo tip auto.

Diaren, mexri na vreis kapoio tetoio kalwdio USB (pou elpizoume na sou lysei to provlima), tha pigaineis sto Config->Sound setup, kai tha epivevaiwneis to setup pou exeis. Auto logika tha sou ksanadinei ixo.
 

Posted Mon 05 Sep 11 @ 11:45 pm
diarenPRO InfinityMember since 2010
lipon simera me piran apo to plesio kai mou ipan oti to provlima itan sta liturgika windows :P lol den to pistevo ala telos panton. pedia pou ta vrisko afta ta kalodia pou lete kai ta usb ?? gia na ta paragilo kai gw . kai oso gia fto pou les me te klimatistika mbori na eginai kai afto giati stamatage ksafnika i mousiki kathe 1 ora :P opote mbori apo ta klimatistika . kai ta usb afta pou lete me filtra egw usb exo tis karta ixou .pontiki . kai to usb tou anemnistira pou vazo kato apo to lap top afta inai ta kalodia usb pou xrisimiopo.

kai kati alo vlepo tora to fortisti tou lap top exi varelakia to kalodio i den exi na kani afto ?? xriazonte ta usb ?

kai sto magazi pou epeza rotisa gia to klimatistiko kai mou lene oti exoun statheropiti den nomizo na inai apo to klimatistiko tou magazou :P
 

Posted Tue 06 Sep 11 @ 6:32 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Bgale "anemistires usb" kai oti alla perita usb exeis. Kala kalodia me 'barelaki' den xreiazetai na kaneis eidiki paraggeleia, fainonte ta kalodia poia einai kalis poiotitas, ego exo arketa me h xoris tetoia filtra - dokimase ta kalodia pou exeis.
Episeis des mipos sto computer sou trexei kati kathe ora, (px ena scan apo antivirus h backup).
Power managment prepei na einai sto full performance.
 

Posted Tue 06 Sep 11 @ 7:26 am
diarenPRO InfinityMember since 2010
apopsis wrote :
Bgale "anemistires usb" kai oti alla perita usb exeis.
.


ti enois na ta vgalo na min xrisimopio anemnistira ??

 

Posted Tue 06 Sep 11 @ 7:44 am
diarenPRO InfinityMember since 2010
xerete pedia . lipon ekana format sto lap top pira kalodia usb me varelakia kai pali xthes pou epeza se ena gamo mou ekane merikes diakoper o hxos diladi gia ena defterolepto to ekane kai meta kanonika den mporo na katalavo ti ftei . kai sto telos pou piga na ta mazepso piga na kliso ta ixia kai akouo ta ixia arxisan na uoizoun les kai itan klimatistiko :P lol ekane ena thorivo periergo.

kai tora paretiro kati sto virtualdj eno prin den mou to ekane afto lipon otan pao kai kano analyze kapio tragoudi vlepo to virtual na kolai otan kanis analyze meta otan telioni inai ok .
 

Posted Sun 11 Sep 11 @ 7:18 am
diarenPRO InfinityMember since 2010
as apantisi kapios pou kseri pedia plzzz :(
 

Posted Wed 14 Sep 11 @ 3:53 pm
57%