Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Virtual Dj pro (listen2myradio) - Page: 1

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

Για σας παιδιά. Είμαι νέος ( βασικά μόλις μπήκα στο forum) (καλος σας βρηκα :) γιατί έχω ένα πρόβλημα με τον Virtual DJ. Εγώ έκανα ένα internet radio με το listen2myradio και ένταξη συνδέθηκα εδώ και μια βδομάδα αλλα το θέμα είναι ότι θέλω να αρχίσω σιγά σιγά να μιλάω με mic ! το προσπαθώ σήμερα όλη μέρα αλλα δεν κατάφερα τίποτα πήγα κατέβασα το ASIO4ALL αλλα πάλι τίποτα πατα να μιλήσω δεν ακούγεται τίποτα. Εάν γίνετε ρε παιδιά και μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ας το κάνει. Θα περιμένω.
 

Posted Mon 08 Aug 11 @ 3:18 pm
θα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις ήχου και να επιλέξεις advanced config. Εκει θα επιλέξεις για την κάθε πηγή τη είσοδο και την έξοδο ξεχωριστά. Αν δεν έγινα πολύ κατανοητός πες μου γιατί εδω που βρίσκομαι δεν εχω εγκατεστημένο το πρόγραμμα ώστε να γίνω πιο αναλυτικός.
 

Posted Tue 09 Aug 11 @ 6:31 am
ean thelis kanto pio liana :)
 

Posted Tue 09 Aug 11 @ 11:01 am
έχω ενεργοποίηση το μικρόφωνο όταν μιλάω ακούγεται από τα ηχεία στο radio δεν ακούγεται ! όταν στο vdj Pro το mic πάνω είναι πορτοκαλι (δηλαδή on) χαμηλώνω την μουσική και μιλάω αλλα στο radio χαμηλώνει η μουσική και απλά δεν ακούγεται τίποτα !
 

Posted Wed 10 Aug 11 @ 9:30 am
Φιλε djjonaras εάν θέλεις και μπορείς εξιγισετο μου λίγο επειδή δεν το κατάλαβα ! ευχάριστο
 

Posted Wed 10 Aug 11 @ 9:40 am
εάν μπορεί κάποιος eas με βοηθήσει λίγο είναι επείγον ! ευχάριστο πολύ. (προκαταβολικά)
 

Posted Thu 11 Aug 11 @ 6:53 am
Μπορεί κάποιος να μου τι μπορώ να κάνω? σας παρακαλώ είναι επείγον !
 

Posted Mon 15 Aug 11 @ 10:02 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Tha mas peis ligo merikes leptomeries gia na mporesoume na se voithisoume.

1. Ti eidous karta ixou exeis? PCI se desktop? kapoia USB ? Ta ixeia kai to mikrofwno pou einai syndedemena ( se poia(es) karta(es))?
2. Poio einai to sound setup pou exeis pou exeis sto Virtualdj?
3. Otan les xamilwneis tin mousiki, apo pou tin xamilwneis, apo to volume twn ixeiwn sou i apo to master volume tou Virtualdj ?
 

Posted Mon 15 Aug 11 @ 1:39 pm
Λοιπόν:
1:Είμαι σε σταθερό pc και η κάρτα ήχου είναι πάνω στην μητρική κάρτα και έχει 6 υποδοχές με διαφορετικά χρώματα εγώ έχω σύνδεση ανάλογα το χρώμα των ηχείων μου που είναι 5.1 δηλαδή έχουνε 3 καλώδια ένα μαύρο ένα πράσινο και ένα πορτοκαλι και τα σύνδεσα στις αντίστοιχες υποδοχές στα αντίστοιχα χρώματα !
2:Το virtual Dj που χρησιμοποιώ είναι το Προ και εάν εννοείς αυτό που κατάλαβα τα drivers τις κάρτας ixoumou είναι Realtek Hight Definition Audio Driver , εάν εννοείς κάτι άλλο ζητω συγγνώμη δεν το κατάλαβα εάν θέλεις και δεν σε κάλυψα εξιγισετο μου λίγο !
3: Όταν λέω ότι χαμηλώνω την μουσική ενός ότι από το mixer στο Virtual μέσα κατεβάζω την moudiki του Disc 1 (για παράδειγμα) που από εκεί παίζουνε τα τραγούδια ! δηλαδή έχω κατεβάσει το Asio4all πήγα στα config και επέλεξα στο πρώτο mic σταματήσει για κλάσματα η μουσική μετά δεν μπορώ να ακούσω την μουσική από το virtual dj διπλα από τα config πάνω πάνω μου έβγαλε ένα κουτάκι που λέει mic και όταν το πατώ γίνετε πορτοκαλι και τότε γραφή . Μετά χαμήλωσα την μουσική μιλούσα και στο radio δεν ακουγότανε τίποτα απλά χαμήλωνε η μουσική και απλά αυτό !
 

Posted Tue 16 Aug 11 @ 3:51 am
Παιδιά μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ? είναι επείγον! σας παρακαλώ !
 

Posted Fri 19 Aug 11 @ 2:19 pm
Λοιπόν άκου πως το έχω ρυθμίσει εγώ.
Πρώτα απ’όλα πας στο advanced config και ρυθμίζεις από ποια κάρτα θα βγαίνει το master και από ποια είσοδο θα μπαίνει το μικρόφωνο. Στη συνέχεια πάς στο VDJ και θα δεις ότι έχει εμφανίσει ένα κοuμπάκι AUX και ένα κουμπάκι MIC. βάζεις ένα κομάτι στο deck 1 να παίζει και sto deck2 πατάς το κουμπάκι AUX για να μιλάς. Αν έχεις ρυθμίσει 4 decks τα πράγματα αλλάζουν. Θα πρέπει να πάς στο menu: effects για να βρεις τα δύο κουμπάκια.
Καλή επιτυχία.
Υ.Γ. ρώτα με αν χρειαστείς κάτι ακόμα αλλά η αμεσότητα είναι δύσκολη
 

Posted Sat 20 Aug 11 @ 4:50 pm
Συγγνώμη κιόλας αλλα έτσι όπως τα λες είναι κάπως και δεν τα πολύ κατάλαβα ! αλλα έκανα μια προσπάθεια εάν στην αρχή αρχή που λες advanced config εννοείς τα config στο VJD και μετά να βάλω στο πρώτο το mic και στο άλλο το Single output το έκανα αλλα έβγαλε ένα error asio και μετά σταμάτησε η mousik ! Εάν γίνετε και διαθέτης λίγο χρόνο εξιγισετο μου λιγάκι !
 

Posted Sun 21 Aug 11 @ 12:52 am
ναι καλά το πας. config και στο input επιλέγουμε advanced config. εκεί πρέπει να φύγουν οι τρεις επιλογές ρυθμίσεων (input,otput,sound card) και να γίνουν μία. τότε θα σου βγάλει κάποιες οριζόντιες μπάρες που επιλέγεις εσύ από ποια κάρτα ήχου θα παίξει το master και το mic. μην μπερδευτείς, προσθέτεις και αφαιρείς όσες θέλεις. κανε save το config και προχώρα με τις οδηγίες από το προηγούμενο Post. Στη συνέχεια πάς στο VDJ και θα δεις...................................

ρίξε μια ματιά και στο setup audio στα pdf του προγράμματος, μπορεί να σε βοηθήσει!
 

Posted Sun 21 Aug 11 @ 2:04 am
Μάλλον tr θα τα πάρεις αλλα ζητω συγγνώμη :) επειδή δεν κατάλαβα χριστό το διαβάζω και το ξαναδιαβάζω και δεν μπορώ να το καταλάβω ! Ανοίγω το VJD πάω πάνω στ config και στην πρώτη καρτέλα έχει είσοδοι , έξοδοι και κάρτα ήχου και εγώ βάζω στο είσοδοι βάζω το mic μετά στο έξοδοι βάζω το Single output και μετά μου βγάζει στην κάρτα ήχου Asio Driver και διπλα έχει μια μπάρα την ανοίγω και δεν έχει τίποτα μετά πατάω εφαρμογή και μετά ok μου βγάζει ένα error " Σφάλμα στον οδηγό ASIO τις κάρτας ήχου " και δεν παίζει η μουσική σταματάνε τα πάντα ! Όταν όμως στο είσοδοι έχω το "None" στο έξοδοι " Single Output " μετά στο Κάρτα ήχου μου έχει διπλα στην mpra τρία πράματα 1:Βασικό πρόγραμμα οδήγησης ήχου 2:Τα ηχεία μου και 3:το realtek digital output .
 

Posted Sun 21 Aug 11 @ 9:20 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Katarxin apegkatestise to ASIO4ALL kai vres tous swstous WDM drivers tis kartas ixou sou.
Sto setup prepei na valeis
Inputs Mic
Outputs Headphones
Sound cards ..4.1 kai dipla tin karta ixou pou exeis onboard.

Syndeseis.
MONO i prasini eksodo tha sou vgalei ixo master, kai epomenws ekei prepei na syndesei ixieia kai MONO ekei. Strin mauri (rear eksodo) tha syndeseis akoustika (an exeis) kai stin roz i portokali , den thymamai, tha syndeseis to mikrofwno (prepei na exei simataki xaragmeno panw)

To advanced sound config pou leei o filos parapanw den tha sou prosferei kati parapanw. Apla gia na to testareis ki auto .. sto sound setup sto Outputs, prepei na sou dinei mia epilogi Advanced . To patas kai meta patas to koumpi deksia. Sou anoigei ena kainourgio parathyro, kai ekei dimiourgeis 3 grammes..
Master ...Karta ixou sou ..out 1,2
Headphones ..karta aixou sou ... outs 3,4
Microphone .. karta ixou sou inputs 1,2

Ola ta parapanw einai diathesima stin Home Free Edition mono gia 10 lepta kathe fora pou ksekinas to programma kai tin opoia tin katevazeis apo edw .. http://www.virtualdj.com/download/free.html An exeis agorasmeno to software, to kaneis register edw .. http://www.virtualdj.com/users/edit.html An exeis kapoia alli anepisimi ekdosi, tin kratas ston ypologisti sou, mazi me ta opoia provlimata mporei na sou dimiourgisei.

Na simeiwsw episis oti sto episimo site tou VirtualDJ, ypostirizontai mono episimes ekdoseis, dld oi diathesimes Pro Full, Basic, Broadcaster kai Home Free, kai kammia alli !!!



 

Posted Sun 21 Aug 11 @ 10:29 am
Ωραία έκανα όλα αυτά που μου είπες έβαλα στην πράσινη την υποδοχή όλα τα καλώδια από τα ηχεία με "διακλαδοτι" έβαλα στο ροζ το mic και στο μαύρο τα ακουστικά μετά έκανα τις ρυθμίσεις που μου είπες έβαλα το asio4all πατάω εφαρμογή και μου λέει " Σφάλμα στο οδηγό τις κάρτας ήχου Asio. Δεν υπάρχουνε επαρκής κανάλια " Τι να κάνω ?
 

Posted Sun 21 Aug 11 @ 11:17 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Diavase tin prwti grammi sto parapanw post mou.
 

Posted Sun 21 Aug 11 @ 1:07 pm
Υπήρξε ena problima me to Asio4all alla entaxi to egatestisa tr ekana kai tis rithmisis pou mou eipate sto config kai doulevei kanonika akouw kai mousiki kai einai ola ok tr to mono pou thelw einai na to dokimasw gia na dw ean doulevei !
 

Posted Mon 22 Aug 11 @ 2:34 am
T δοκίμασα αλλα πάλι τίποτα Εγώ χαμηλώνω την μουσική το το disk ένα από mixer και μιλάω αλλα απλά χαμηλώνει η μουσική και δεν ακούγεται τίποτα στο radio ! Δοκίμασα και αυτό που είπε ο djjonaras αλλα πάλι τίποτα χαμηλώνω την μουσική λίγο από το mixer μιλάω αλλα δεν ακούγεται τίποτα , απλά το μονο που άλλαξε με την ιδέα του djjonaras είναι ότι δεν ακούγεται το song από το VDJ και ακούγεται μονο από το radio ! μετά πήγα να το βάλω πάλι στα config στο έξοδοι είσοδοι κάρτα ήχου στο πρώτο mic στο δεύτερο ακουστικά και στο τρίτο το asio και μου έβγαλε πάλι error !
 

Posted Mon 22 Aug 11 @ 2:51 am
δεν μας έχεις πει, ποιά έκδοση VDJ χρησιμοποιείς; έχω την εντύπωση οτι τα μενού που σου λέω δεν τα έχεις γιαυτό και δεν συνενοούμαστε.
 

Posted Tue 23 Aug 11 @ 7:23 am
91%