Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: provlima me dpc latensy...

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

exw dokimasei ta panta kai to provlima den lynetai me tpt... apla exw periorisei tis kokkines grames sta 2000-2500 μs. To thema einai oti otan einai anoixto to virtual i opoiodipote allo programa px photoshop, tote einai monima stis kitrines grammes 1000-1500 μs, mazi me tis kokkines panta. To periergo einai oti den kanei diakopes ston ixo, allla eimai sigouros oti kapoia stigmi tha kanei.. ayto pou thelw einai kapoies symvoules oso anafora to laptop wste na elafrinw tin katastasi mexri na dw ti tha kanw.. px exw akousei gia ta usb oti prepei na apenergopiiseis kati, den thymamai akrivws.. tetoiou typou diladi..
 

Posted Sun 31 Jul 11 @ 9:24 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Merika tips oson afora ta kokkina sto DPC.

- Apenergopoiise to ASPI Manager apo tin mpataria
- Apenergopoiise to Wifi
- >> to Bluetooth
- >> Ethernet
- >> tin onboard karta ixou
- >> tin web camera (an yparxei)

ola auta vevaia vima vima gia na deis an peftoun ta epipeda

Dokimase teleutaious drivers gia tin karta grafikwn apo to site tis kataskeuastrias tis kartas kai oxi apo ton kataskeuasti tou laptop. Dokimase kai diaforetikes versions (palaioterers, an yparxoun)
 

Posted Sun 31 Jul 11 @ 2:04 pm
distixws den leiourgei tpt apo ayta, to xw paei kai stin antiproswpeia kai den to xoun ftiaksei opote den ginetai tipota... ayti i rythmsi gia na dinei stathero reyma sta usb pou vrisketai?
 

Posted Sun 31 Jul 11 @ 2:10 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Sto Device Manager (Diaxeirisi syskeuwn), deksi klik se kathe USB Riziko dianomea, Idiotites ...Diaxeirisi energieas. Alla den nomize na se voithisei se kati auto sxetika me to Latency.
 

Posted Sun 31 Jul 11 @ 2:13 pm
nai to kserw oti den exei sxesi ayto me to dpc latency, apla thelw na kanw tis katalliles rythmiseis sto laptop wste na mikrinw kapws tis pithanotites na exw provlimata ston ixo.. etsi kai alliws ayto to kololaptop kai kleisto na nai, pali latency tha exei pisteyw..
opoios kserei alles rythmiseis as pei..
 

Posted Sun 31 Jul 11 @ 2:21 pm
Καλημέρα. Μια συμβουλή δική μου είναι όπως παλιά είχαμε τα σι ντι για την δουλειά μας πλέον που έχουμε γίνει ψηφιακοί πιστεύω ότι πρέπει να έχουμε ένα λαπτοπ μόνο για την δουλειά μας πεντακάθαρο χωρίς άλλο πρόγραμμα εκτός από αυτό που δουλεύουμε χωρίς νετ να μην υπάρχει πιθανότητα ιου κλπ και πάντα μπακ απ τις μουσικής σε έναν εξωτερικό σκληρό. . . Αν δεν υπάρχει η δυνατότητα αυτή δηλαδή να έχουμε ένα λαπτοπ για την δουλειά και μόνο και ένα για να κατεβάζουμε την μουσική μας τα προγράμματα μας κλπ δεν ξέρω να βοηθήσω σε κάτι άλλο. . Αυτά από εμένα. .
 

Posted Mon 08 Aug 11 @ 3:53 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
mia lysi gia otan exoume mono ena laptop, einai na kanoume dual boot me 2 ekdoseis windows.

sto ena bazoume mono ta aparaitita gia ti douleia kai sto allo oti theloume.
etsi den yparxei kanena apolytos problima....
 

Posted Mon 08 Aug 11 @ 4:06 am
snik3Home userMember since 2009
entelws off-topic, alla epeidi kserw pws o aledjo kai o apopsis einai poly pcakides

pws tha ginei na vrw fthino touchpad gia to 2o laptop pou exw kai na to perasw?

to laptop einai Toshiba Sattelite L40 18Y PSL48E
 

Posted Mon 08 Aug 11 @ 9:38 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
ksexna to...
 

Posted Mon 08 Aug 11 @ 2:33 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
mono ama breis apo kanena palio pou einai gia petama
 

Posted Mon 08 Aug 11 @ 2:35 pm
hardbassMfk wrote :
exw dokimasei ta panta kai to provlima den lynetai me tpt... apla exw periorisei tis kokkines grames sta 2000-2500 μs. To thema einai oti otan einai anoixto to virtual i opoiodipote allo programa px photoshop, tote einai monima stis kitrines grammes 1000-1500 μs, mazi me tis kokkines panta. To periergo einai oti den kanei diakopes ston ixo, allla eimai sigouros oti kapoia stigmi tha kanei.. ayto pou thelw einai kapoies symvoules oso anafora to laptop wste na elafrinw tin katastasi mexri na dw ti tha kanw.. px exw akousei gia ta usb oti prepei na apenergopiiseis kati, den thymamai akrivws.. tetoiou typou diladi..

Μόλις γύρισα απο διακοπές. Θα σου γράψω κάποια πράγματα αναλυτικότερα αύριο ή μεθαύριο, καθώς και το πως να χρησιμοποιήσεις ένα άλλο πρόγραμμα για να βρεις ακριβώς τι φταίει.
Πάντως όταν με "heavy-load" το dpc "πέφτει" ενώ σε κατάσταση "idle" είναι υψηλότερο τότε συνήθως φταίνε κάποιες ρυθμίσεις εξοικονόμησης ενέργειας είτε απο τα Windows είτε απο το BIOS (π.χ Intel Quiet System Technology)

 

Posted Tue 09 Aug 11 @ 7:57 am
to oti exei provlima me kapoion driver to katalavainw, alla me kathe programma pou anoigw na varaei kitrines grammes, den borw na to katalavw.
 

Posted Sat 13 Aug 11 @ 7:49 am


(Old topics and forums are automatically closed)