Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: WINDOWS 7 (PROVLIMATA SYMVATOTITAS ME KARTES IXOU)

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

DrJekylPRO InfinityMember since 2008
geia sas paidia. exw dyo 8emata.
1o : allaksa laptop kai pira ena hp me windows 7 kai epeksergasti i7. ola doulevoun mia xara alla symvainei to eksis. exw dyo ekswterikous sklirous 2,5arides (apo 1 tb o ka8enas - enan me kseni kai enan me kseni kai elliniki mousiki). enw se ola ta pc pou ta xrisimopoiw kai oi dyo databases (mia se ka8e skliro) doulevoun kanonika, sto neo laptop kai sygkekrimena sto skliro me tin elliniki mousiki (ennow sta songs me tous ellinikous xaraktires) de mou vriskei tis apo8ikevmenes mnimes twn kommatiwn. kserete mipws giati symvainei afto? (yp'opsin oti exw agorasei kanonika to programma!). efxaristw poly!!
2o : ektos apo ta 400aria ta opoia xrisimopoiw sa vasikous controlers alla kai kartes ixou (kai me ta opoia den exw kanena provlima), exw kai mia creative x-fi 5,1 usb tin opoia xrisimopoiousa kai sto palaiotero laptop me windows xp. sto neo me ta windows 7 exei ka8ysterisi metadosis ixou me apotelesma na mi antapokrinetai amesa sto patima tou play (mou 8ymizei tin antapokrisi tou palaiou gemini cd player - gia osous ta 8ymountai..). ti dokimasa kai se allo pc me windows 7 kai exei tin idia ka8ysterisi. kserw vevaia oti yparxoun 8emata me tis kartes ixou kai ta windows vista kai 7. exei na mou proteinei kapoios kati? perimenw vevaia kai mia traktor audio 2 gia kalytera (opws pou exoun pei) alla me afta pou diavazw fovamai mi tin plirwsa (kai afti opws kai tosa alla) tsampa.
efxaristw ek twn proterwn!
 

Posted Tue 28 Jun 11 @ 1:19 pm
1) Το πιθανότερο είναι οτι κάτι "παίζει" είτε με το γράμμα του δίσκου είτε με τα δικαιώματα του NTFS στο δίσκο.
2) Η X-Fi έχει απο μόνη της πολλά προβλήματα με τα Windows Vista /7 και αυτό οφείλεται στην κάρτα και όχι στα Windows. Με άλλη κάρτα (όπως η NI Audio 2 Dj που ανέφερες) δεν θα έχεις τέτοιο πρόβλημα.
 

Posted Tue 28 Jun 11 @ 7:50 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
 

Posted Wed 29 Jun 11 @ 4:44 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Endexomenws exeis poly xamila to latency (buffer size). Anoikse to contol panel (rythmiseis) tis kartas ixou kai an tin exeis se ASIO mode dokimase na amevaseis tin timi auti.
 

Posted Wed 29 Jun 11 @ 9:22 am
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
an mou to ekanes ligo pio liana re dad 8a me ypoxrewnes!!
 

Posted Wed 29 Jun 11 @ 10:37 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Apo to Virtualdj->Config->Sound setup,
dipla sto Sound cards . ASIO, exeis epileksei logika Audio 2 DJ ASIO. Katw apo auti tin epilogi exei ena koumpi ASIO CONFIG. An to patiseis logika tha sou anoiksei to control panel tis Audio2DJ. Ekei tha prepei na yparxei mia rythmisi gia to Latency (Buffer size). an px exei timi monopsifia 2-9ms, dokimase na to valeis 10-12 ms i kai parapanw mexri na stamatisei i paramorfwsi.
Enalaktika mporeis na pas sto
Config->Performances kai na valeis ekei mia analogi rythmisi, an kai protimatai to prwto senario.

Se kathe periptwsi gia na mporeseis na kateveis xamila se latency xwris provlimata, tha prepei na rythmisei ston ypologisti sou wste na exei kalytero performance xrisimopoiwntas auton ton odigo .. http://www.virtualdj.com/wiki/Common%20PC%20Performance%20Issues.html
 

Posted Wed 29 Jun 11 @ 12:20 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
se efxaristw poly dad. to dokimasa kai mexri twra den exei paramorfwsei ka8olou! 8a itan krima giati einai poly omorfi kai praktiki karta! na'sai kala!!
 

Posted Wed 29 Jun 11 @ 2:22 pm


(Old topics and forums are automatically closed)