Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: help me skin resize...

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

re guys na sas rwthsw loipon phra ena skin k prospathisa na to kanw resize me to tool pou exoume edw mesa alla otan to vazw sto virtual sto fakelo skins den to vlepei oute san xml oute san zip.kanw kati lathos???
 

Posted Thu 09 Jun 11 @ 4:52 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
An den to vlepeis pigainwntas sto Config->Skins tote nai, kati exeis kanei lathos :)

Otan to ekanes resize to metonomases san kati allo? Edwses swsta to path tou arxikou kai to path tou telikou skin? Sou evgale kapoio error sto Skin Resizer Tool.
Pigaine sto sto MyDocuments\Virtualdj\Skins folder, kai des an yparxei ekei to skin pou eftiakses. Tha prepei na einai ena zip arxeio pou an to kseziapreis tha prepei na exei ena xml kai ena bmp arxeio me to idio onoma.
 

Posted Thu 09 Jun 11 @ 8:30 am
loipon to ekana k mou to metefere kanonika mesa sto tools.to ekana copy paste k to phga sta skins alla dne to vlepei.to arxeio einai xml den to kanei zip.error den mou evgale gi auto k den katalavainw pws leitourgei.to onoma htan to idio apla prosthese tin analysh sto telos
 

Posted Fri 10 Jun 11 @ 3:51 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
To arxeio mesa sto skin folder prepei na einai .zip oxi .xml
To zip auto periexei px :
onoma.bmp
onoma.xml

Auta ta dyo (bmp kai xml) pane mazi san tous xiotes...
 

Posted Fri 10 Jun 11 @ 6:26 am
loipon to kanw xana k xana ta arxeia pou dhmiourgounte einai ontws auta pou les omws ksexwrista k oxi sympiesmena.metaferontas ta sto skin eite sympiesmena eite oxi den doulevei,den mou ta vgazei mesa sto virtual apo to config/skins.kamia allh idea???
 

Posted Fri 10 Jun 11 @ 8:52 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
Quote :
loipon to kanw xana k xana ta arxeia pou dhmiourgounte einai ontws auta pou les omws ksexwrista k oxi sympiesmena.metaferontas ta sto skin eite sympiesmena eite oxi den doulevei,den mou ta vgazei mesa sto virtual apo to config/skins.kamia allh idea???


den pistebw na ta kaneis me to winrar kai na ta kaneis me kataliksi .rar
prepei na einai arxeio zip diladi arxeio me kataliksi .zip
 

Posted Fri 10 Jun 11 @ 9:00 am
nai exeis dikio me winrar to ekana omws mphka allaxa tin katallhxh k pali den to vlepei.giati?
 

Posted Fri 10 Jun 11 @ 9:08 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
dj_betty wrote :
nai exeis dikio me winrar to ekana omws mphka allaxa tin katallhxh k pali den to vlepei.giati?


gia na doylepsei prepei na ry8meiseis to winrar na sosei to sympiesmeno arxeio ws zip arxeio
kai an den ta katafereis aniksai to arxiko skin (zip arxeio) kai sire ta dyo kenoyrgia arxeia mesa (bmp kai xml) mono prosekse thn onomasia toys na mhn einai idia me ta arxeia poy periexei to zip

 

Posted Fri 10 Jun 11 @ 9:15 am
swstos thanks!!!
 

Posted Fri 10 Jun 11 @ 9:24 am


(Old topics and forums are automatically closed)