Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: ERWTISH GIA SKIN, (Kai alles erotiseis ...) - Page: 2

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Ayto einai ligo pio polyploko... thelei metatropes stadiaka, apo version se version.
Steilto mou tin database na sto kano ego sto : xxxxxxxx
kantin ena zip h rar prota.
 

Posted Sat 04 Dec 10 @ 3:34 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
a sorry de to grafei pouthena oti einai pro level gi'auto de to katalaba.
 

Posted Sun 05 Dec 10 @ 8:34 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
aledjo wrote :
a sorry de to grafei pouthena oti einai pro level gi\'auto de to katalaba.


Diladi den to vlepeis ayto ? (an nai exeis dikio, tha exei na kanei me ta dikaiomata)
 

Posted Sun 05 Dec 10 @ 10:04 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
DrJekyl wrote :
tin esteila. se efxaristw poly!! to email mou einai : xxxxx


Eisai etoimos, des to mail sou.
To arxeio pou pires, opos einai tha to kaneis copy sto :
documents\virtualdj

SHMANTIKO :
An h database perilambanei mousiki kai apo allous sklirous diskous (px usb eksoterikous) ektos tou c
(pragma pou to proteino) syndese olous tous diskous prota, meta trekse to programma.
Molis trekseis to vdj7, kane "add to search" oli tin mousiki sou ksana.
Browser tou vdj, deksi klik stous fakelous h diskous/partitions pou theleis na prostheseis.
Meta apo ayto pigaine sta settings -> browser (database tools) : check / clean / fix
Kanta me ayti ti seira se olous tous diskous pou exeis mousiki.
Etoimos.

Prepei na ksereis oti...
-Se sxesi me tin palia version, tora den exoume mia database alla perissoteres.
Ayti pou metatrepsame einai h "master" database, eno gia kathe gramma diskou dimiourgite alli mia gia foritotita.

-H palia verion eixe poly ligotera pedia, gia ayto min perimeneis na deis pragmata opos to 'key' pou prostethikan meta.
Ayta tha dimiourgountai opote anoigeis ena tragoudi me tin 7 gia proti fora.
Prosoxi kai sto gain, tragoudia pou fortoneis proti fora stin 7 perimene na fortosoun pliros prin pathseis play.
To gain ksanaypologizete.
Kata ta alla, ola ta cues, ta comments klp, prepei na einai ekei.
 

Posted Sun 05 Dec 10 @ 12:26 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
se efxaristw poly george. mou elyses ena simantiko provlima pou eixa!!
 

Posted Sun 05 Dec 10 @ 2:18 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
legontas perissoteres databases mperdeftika ligo. gia na metaferw ola afta pou 8a dimiourgi8oun sto mellon se ena allo pc de 8a metaferw mono ti database v6 pou 8a vrisketai sto fakello ''ta eggrafa mou/virtual dj''? yparxoun kai alles pou 8a prepei na metaferw? (sygnwmi an se kourasa alla ola afta pleon einai nea gia mena!)
 

Posted Sun 05 Dec 10 @ 2:27 pm
Na po ki ego kati tora , asxeto me to thema? Alla mias kai egine sizitisi?
Ki ego den blepo ayto pou den evlepe o alex.
Giati?
 

Posted Mon 06 Dec 10 @ 4:47 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
yiannis64 wrote :
Na po ki ego kati tora , asxeto me to thema? Alla mias kai egine sizitisi?
Ki ego den blepo ayto pou den evlepe o alex.
Giati?


Gianni etsi einai sxediasmeno to forum, exei levels (epipeda) kai den einai ola gia olous.
Moderators kai panw, (teamers klp) mporoun na postaroun se diaforetika levels kai vlepoun se ti level einai kathe post.
Apla eixa tin entyposi oti to vlepoun oloi epidi to evlepa egw -)
 

Posted Mon 06 Dec 10 @ 3:11 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
DrJekyl wrote :
legontas perissoteres databases mperdeftika ligo. gia na metaferw ola afta pou 8a dimiourgi8oun sto mellon se ena allo pc de 8a metaferw mono ti database v6 pou 8a vrisketai sto fakello ''ta eggrafa mou/virtual dj''? yparxoun kai alles pou 8a prepei na metaferw? (sygnwmi an se kourasa alla ola afta pleon einai nea gia mena!)


Fainete ligo pio polyploko apo to na exeis mia database alla exei poly simantika pleonektimata pou molis ta katalabeis den pas piso.
As poume pos h database einai se kommatia kai kathe skliros diskos dimiourgei mia topiki (local) db gia ta dika tou arxeia.
Otan syndeseis tous diskous mazi to programma tis vlepei oles san mia db.
Etsi ousiastika otan douleyeis me eksoteriko disko kai h mousiki sou einai ekei, ekei einai kai h simantikh sou local db poy prepei na kratiseis.
An baleis 5 arxeia se stikaki gia na ta akouseis spiti, ekei tha sou kanei mia alli local db..
Epeidi omos oi local db einai san sygkinonounta doxeia an tis syndeseis oles mazi, kaname to kolpaki me tin mousiki sou pou tin valame stin master db asxeta an h mousiki sou htan sto C, kai meta me ta add to search kai ta tools pou sou eipa na trekseis ta arxeia 'tautopoihthikan' kai h pliroforia perase stin sosti database.
Px an antegrapseis tin moysiki sou se allon disko kai akolouthiseis tin idia diadikasia, tha adiasei h mia database kai tha gemisi h alli....
H master db (sto my documents) tora exei : mono tin mousiki apo ton disko C, arxeia apo read only mesa.. px cd/dvd pou den mporei na dimiourgithei db, kai ena antigrafo apo ta virtual folders, filter folders klp..

Elpizo na einai katanohta.
Olo ayto legete "hot plug" akoma kai on the fly syndeeis ton disko, sou foronei tin db kai tin mousiki sou, kai den xreiazete na enimeroneis to search kathe fora pou allazei gramma o diskos.
Den einai poly mprosta to virtualdj ?
 

Posted Mon 06 Dec 10 @ 3:29 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
apolyta katanoitos file. ontws einai mprosta kai den to allazw me tipote!! (par'oti me exoun faei me to traktor). se efxaristw poly kai pali kai elpizw na mi se ksanazalisw toso..!!
 

Posted Mon 06 Dec 10 @ 4:56 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
DrJekyl wrote :
...par'oti me exoun faei me to traktor...

Mi dineis vasi se tetoies syzitiseis-sygkriseis.
To kalytero software einai to diko sou !
Auto pou voleuesai.

Sorry gia to off topic..kleinei i parenthesi.
 

Posted Mon 06 Dec 10 @ 5:47 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
kalimera. kati pou molis tsekara: gia oti neo pername sto pc de ginetai aftomata enimerwsi sto search DB? rwtaw epeidi fortwsa ena neo album kai den to vrika sto search, enw otan to pros8esa itan ok!
 

Posted Tue 07 Dec 10 @ 12:29 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
pername?

Kathe fora pou pernas ena neo cd (folder) prepei na pigaineis sto aristero kommati, sta folders, kai na kaneis deksi klik panw se auto..add se search DB.
Mporeis episis na valeis sta options (Browser) Add to search DB Automatically kai na sou prosthetei automata kathe fora pou akous ena tragoudi i ploigeisai mesa se ena folder.
 

Posted Tue 07 Dec 10 @ 5:49 am
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
thanks dj dad! exw mia nea erwtisi : sti numark stealth control prospa8isa na allaksw sta mappers to jog apo tin arxiki ry8misi pou einai ''jogwheel'' se pitch bend. egine (diladi leitourgei twra ws pitch bend) alla otan to kommati einai se 8esi pause to jog den paei mpros pisw wste na tsekarw ena sygkekrimeno (akrives) simeio tou kommatiou. mipws kserete ti prepei na grapsw sto action (twra grafw ''pitch_bend) wste na antapokrinetai? (opws symvainei sti hercules i sta cdj 400 as poume..)
 

Posted Thu 09 Dec 10 @ 12:24 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
ok, to vrika. prepei na grapsw ''touchwheel''.
 

Posted Thu 09 Dec 10 @ 12:33 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
DrJekyl wrote :
ok, to vrika. prepei na grapsw ''touchwheel''.


Egines eidikos vlepw !
 

Posted Thu 09 Dec 10 @ 1:20 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
nai, nai..xaxa..xari se sas!! telika itan tosa polla pou den iksera (kai posa den kserw akomi) sto virtual..!! na eisaste kala re paidia, kanete foveri douleia!!!!!
 

Posted Thu 09 Dec 10 @ 5:02 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
na kai kati dyskolo : sti hercules dj control mp3 e2 otan sta mappers sto volume grafw pitch 'h pitch slider, doulevei san pitch alla anapoda. (ennow oti anti to + na einai pros tin plevra tou dj einai pros tin plevra twn ypoloipwn pliktrwn tis consolas - diladi opws otan doulevei sa volume). kserete an yparxei tropos na antistrafei kai na doulevei kanonika? efxaristw!
 

Posted Fri 10 Dec 10 @ 12:53 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Etsi einai apo default? Koufo.

Dokimase anti gia pitch_slider...

param_invert & pitch_slider
 

Posted Fri 10 Dec 10 @ 2:42 am
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ . ΕΙΧΑ ΒΡΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΜΕ ΕΝΑ ΚΙΤΡΙΝΟ ΣΤΙΚΕΡ ΠΟΥ ΛΕΕΙ CLUBBINGΚΑΙ ΕΙΧΕ ΑΠΟ ΚΑΤΩ 2 CDJ -2000 KAI ENA DJM-800 ΣΕ ΜΠΛΕ ΦΟΝΤΟ . ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΙ
 

Posted Sat 11 Dec 10 @ 10:59 am
89%