Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: απορεια με μαστερτεμπο - Page: 2

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

aledjoPRO InfinityMember since 2005
apopsis wrote :
Diladi mporeis as poume, tin teleytaia fora -poy einai kai i pio krisimi giati prepei na sou katsei sto rythmo-, na patiseis cue kai me patimeno to cue na patiseis play me to allo daktylo, na afiseis to xeri kai na synexisei i mousiki ?


auto akirbos ginetai!

 

Posted Mon 16 Nov 09 @ 5:32 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
kati allo pou skeftomai edo kai kairo kai olo ksexnao na rotiso.
mipos yparxei kanenas tropos na eisagoume to simeio cue opos akribos ginetai me ta cdplayers?

diladi na kanei auto to mikro loop kai na metaferetai to loop mpros piso me to jog kai na patas to cue.

ginetai?
 

Posted Mon 16 Nov 09 @ 6:49 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
play_mode : set the mode for play/stop/cue buttons: 'play_mode "numark"', or 'play_mode "pioneer"'.

mipos auti i entoli kanei auto pou leo?
to prospathisa opos to leei alla de kanei tipota....
ti kanei auti i entoli?
 

Posted Mon 16 Nov 09 @ 7:12 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
allazei tin symperifora tou play_button kai tou cue_button na moiazei me auto tis pioneer i tis numark , alla den kanei auto to kolpo me to cue pou leme.
 

Posted Mon 16 Nov 09 @ 8:32 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
aledjo wrote :

mipos yparxei kanenas tropos na eisagoume to simeio cue opos akribos ginetai me ta cdplayers?

diladi na kanei auto to mikro loop kai na metaferetai to loop mpros piso me to jog kai na patas to cue.

ginetai?


Apo software mono to pcdj red to ekane auto, ektos an doulepseis me timecode cd (se cd mode omos) tote ginetai, giati tote apoktaei tin symperifora tou cd (cd mode i vinyl mode).
Eisai apo aytous pou vriskoun cdj-800 kai 1000 kai douleyoun se cd mode anti gia vinyl mode ?...
Me trelenei auto.
 

Posted Tue 17 Nov 09 @ 1:27 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
oxi den eimai apo autous giati de brisko 1000aria.....
douleuo me ti hercules rmx kai kamia fora bazo kai cd sta cdplayers 100aria kai mou fainetai pio eukolo na bazo cue sta cd para me ti hercules.

tha mou peis tora, sta 100aria bazeis cue se kathe tragoudi eno sto vdj mia fora.
to thema einai omos oti me to vdj, se ellinika tragoudia pou thelo na to ksekinao apo to refen,
pato mia play, oxi den einai edo ligo pio piso, gyrnao piso, ksana play, kati de paei kala, ligo pio mprosta auti ti fora, kai ksana play ktl ktl

diladi gia na bro se pio simeio tha balo cue, to dokimazo polles fores mpros piso gia na petyxo auto pou thelo.
eno an douleue auto pou leo tha itan pio eukolo kai pio grigoro.

symfonite?


basika etsi opos to skeftomai to mono pou xriazetai einai ena mikro loop 1/4 alla na min einai kleidomeno kai na mporei na metakinithei.
kapote to eixa kanei katalathos auto kapos ginotan.....
 

Posted Tue 17 Nov 09 @ 6:39 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
djdad wrote :
allazei tin symperifora tou play_button kai tou cue_button na moiazei me auto tis pioneer i tis numark , alla den kanei auto to kolpo me to cue pou leme.


kai pos douleuei?
afou to grafo stis entoles gia ena koumpi kai de kanei tipota.
to exeis dokimasei.
mipos to grafo lathos??
gia kane ena test
 

Posted Tue 17 Nov 09 @ 6:42 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
I allagi pou kanei einai i eksis, to Play-Stutter ginetai Play_Pause (opws stis CDJ...pou exei mono dyo koumpia Play_Pause kai Cue dld ta koumpia tis Numark pou einai 3 ginontai 2 stis CDJ) ....gia to cue tha kanw dokimi na sou pw.
 

Posted Tue 17 Nov 09 @ 6:51 am
ontws einai xrhsimo ayto pou leei o aledjo an k emena dn me volevei.
an xerei kapoios pws allazoun oi leitourgies tou play, 8a mas voh8hsei poly.
 

Posted Tue 17 Nov 09 @ 7:33 am


(Old topics and forums are automatically closed)