Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: προακουστικη

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

παιδια γεια σας!ειμαι καινουργιος στο forum και λιγο αρχαριος στη χρηση του virtualdj!θελω τη βοηθεια σας σχετικα με την προακουστικη.εχω την εκδοση 6.0.2pro του virtualdj.ειναι αυτη με τα cd και οχι με τα pickup.στο pc μου εχω τοποθετησει προσφατα,εκτος της μητρικης που ειναι απλη,και την καρτα ηχου της creative soundblaster x-fi xtreme audio 7.1.αυτη εχει 4 υποδοχες.πορτοκαλι γκρι πρασινη και μπλε.οι 3 πρωτες πρεπει να ειναι output γιατι γραφουν τα νουμερα 1 2 3 αντιστοιχα και η τεταρτη εχει την ενδειξη του μικροφωνου και γραφει digital!μπορειτε σας παρακαλω να μου πειτε πως θα συνδεσω τα 2 ηχεια μου και τα ακουστικα ετσι ωστε να εχω προακουστικη?δηλαδη να ακουω στα ηχεια το κοματι που παιζει και στα ακουστικα το κοματι που δεν παιζει ?ξερετε ποιες ρυθμισεις πρεπει να κανω στα vista και στο virtualdj?ακολουθησα καποιες οδηγιες που βρηκα σε ενα αλλο topic αλλα δεν εκανα τιποτα! please help!σας ευχαριστω ολους εκ των προτερων!
 

Posted Wed 07 Oct 09 @ 8:40 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
To sigouro einai oti sto prasino prepei na syndeseis ta ixeia sou (front eksodos). Twra gia na min paideuesai pou tha syndeseis ta akoustika, kane to eksis.
Vale to VirtualDJ kai pigaine sto sound setup. Ekei vale Input..None, Output....Headphones kai Sound card 4.1. Deksia twra tha prepei na epilekseis tin karta ixou sou kai ligo pio panw na epilekseis auto pou leei Master:Front/Headphones:Rear i center.
Vazeis twra dyo tragoudia na paizoun kai logika sta ixeia sou prepei na akous tin eksodo. Dokimase twra sta akoustika syndewntas ta diadoxika sto gkri, sto mple kai sto portokali, kapou se ena apo ta tria tha exeis tin proakoustiki.
 

Posted Wed 07 Oct 09 @ 10:43 am
δεν γινεται τιποτα! δοκιμασα ολες τις ρυθμισεις του virtualdj και δεν ακουω καθολου απο τα ακουστικα! μηπως επιπλεον πρεπει να ρυθμισω κατι απο τα vista η απο το config?
 

Posted Wed 07 Oct 09 @ 11:27 am
αν μπορει καποιος ας βοηθησει!!!!εχω ραδιο στο ιντερνετ και παιζω με το virtual dj pro 7.0.5....πως μπορω να χρησημοποιησω το μικροφωνο με την καρτα ηχου του υπολογιστη μου???
 

Posted Mon 16 Jan 12 @ 5:19 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
αν εχεις το pro αρχικα ενημερωσε το προφιλ σου
 

Posted Tue 17 Jan 12 @ 9:43 am


(Old topics and forums are automatically closed)