Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Hercules Problimata kai lyseis (setup, drivers ktl) - Page: 49

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

kalispera...vasika emena MONO me ASIO douleuei...alliws mou leei cannot find driver..kai stis epiloges tis soundcard...exw to "ASIO" kai oxi tin eikona tis konsolas..opote to xw afisei etsi...
kati asxeto..alla mou sunevi kana 2 fores..enw epeza..proxwrisa px ena tragoudi me to pontiki pio mprosta...kai arxise kai pigaine san trelo to tragoudi les kai to pitch itan sto terma..xwris na to exw peiraksei auto..giati arage?
 

Posted Mon 07 Nov 11 @ 8:45 am
Καλησπερα σε ολη την παρεα , την βοηθεια σας παρακαλω

Αγορασα πριν αρκετα χρονια την hercules mp3 ( την κονσολα με τα ακουστικα ) , αν θυμαμαι καλα ηταν η πρωτη που εβγαλε με ακουστικα , μεσα στο πακετο ειχε το vdj 3. ( 3.κατι )

Εκεινο τον καιρο δουλεψε ...

Εχασα το cd και οποια εκδοση και να προσπαθησα να παρω απο την εταιρια , η κονσολα δεν κανει κιχ ... ολα τα led ειναι μονιμα αναμενα και δεν μου την βρισκει ο υπολογιστης .

Εχω XP sp3

Ξερει κανεις που μπορω να βρω το cd ??? η καποια αλλη λυση ???

Σας ευχαριστω !!

 

Posted Mon 28 Nov 11 @ 8:21 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
 

Posted Mon 28 Nov 11 @ 8:31 am
Καλημερα , ευχαριστω για την απαντηση , αλλα δυστυχως το εχω δοκιμασει απειρες φορες :(

οταν παω να ανοιξω το προγραμμα , προσπαθει να κανει συνδεση με την συσκευη , αλλα δεν μπορει να την βρει .

Αν θυμαμαι καλα , οταν το ειχα παρει , μεσα στο cd ειχε ενα αρχειο για να μπορει να δει την συσκευη σαν καρτα ηχου , εκει καπου ειναι το θεμα .

Την συσκευη ( κονσολα ) την βλεπει ως αγνωστη συσκευη usb ...

καμμια ιδεα του τι πρεπει να κανω ????
 

Posted Mon 28 Nov 11 @ 5:59 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
 

Posted Mon 28 Nov 11 @ 9:53 pm
Καλημερα , και αυτο το εκανα . αλλα τιποτα

για την ακριβεια uninstall vdj3.4.1

επανεκινηση συστηματος
εγκατασταση 2011_HDJS_4
εγκατασταση vdj 3.4.1

μολις βαζω το usb η κονσολα παραμενει με ολα τα led αναμενα και δεν την αναγνωριζει , προσπαθησα και χειροκινητα ... ματαια ομως

οταν δε προσπαθω να ανοιξω το vdj βγαζει το μυνημα οτι δεν βρισκει την κονσολα

οταν προσπαθω να κανω update στο 2011_HDJS_4 μου λεει can't access update file
 

Posted Tue 29 Nov 11 @ 2:48 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
otan ekanes egkatastasi to 2011_HDJS_4, sou zitise na syndeseis ti hercules?
tin eide ekei?
 

Posted Tue 29 Nov 11 @ 6:25 am
Μου ζητησε απλα να συνδεσω οποια συσκευη εχω απο hercules ( το λεω αυτο γιατι εχω και καμερα hercules )
αλλα μενουν σταθερα ολα τα led αναμενα , δεν βρισκει την κονσολα , εχω η κονσολα εχει ρευμα ( μιας και βλεπουμε αναμενα led )
κανει ο controler καποιες εγκαταστασεις , αλλα δεν προλαβαινω να δω τι ακριβως κανει , μου ανοιγη καποια παραθυρα που εξαφανιζονται αμεσως ( αν αυτο βοηθαει καπως ) ...
 

Posted Tue 29 Nov 11 @ 7:05 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Aposyndese tin konsola, kai pigaine C:\Windows\System32\drivers Ekei tha deis 4 arxeia pou ksekinane apo HDJ . Ta svineis.
Trexeis to arxeio me tous drivers (tous teleutaious).
An sou pei oti vrethikan palioi drivers tha kaneis apegkatastasi, kai meta tha ksanatrekeis to idio arxeio alli mia fora gia egkatastasi.
.
Otan tha sou zitisei na valeis tin konsola DEN tha tin syndeseis kai tha patiseis synexeia.
Otan me to kalo oloklirwthei i egkatastasi tin syndeeis sto USB
Me to pou tun syndeeis, logika tha sou vgalei ena pop up mikro parathyro katw deksia pou leei...vrethike yliko..klp. To kaneis klik aki sou anoigei to parathyro me tis leptomereies egkatastasis.
Sto katw meros mallon tha gragei kati sxetiko me drivers apo Windows update, Tha to kaneis klik wste na to anagkaseis na vrei drivers apo to folder kai oxi apo Windows update.

Otan me to kalo oloklirwthei i egkatastasi, kai sou vgalei ola prasina oti ola einai ok dld, anoikse to Virtualdj
 

Posted Tue 29 Nov 11 @ 7:14 am
ευχαριστω πολυ , θα σας ενημερωσω σχετικα με το αποτελεσμα
 

Posted Tue 29 Nov 11 @ 7:21 am
Αποτελεσμα ....


3 φορες εκανα απεγκατασταση και εγκατασταση του συγκεκριμενου προγραμματος οπως μου ειπατε

αλλα δεν γινετε τιποτα , το δε κουτακι κατω δεξια στην οθονη παραμενει με ενα Χ

χειροκινητα προσπαθησα να βαλω τους drivers και δεν τους βρισκει ...

μου ξεφευγει κατι ????


Τωρα στα γεραματα μαθε γερο γραμματα ( για μενα ειναι αυτο :) )
 

Posted Tue 29 Nov 11 @ 8:37 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Dokimase diaforetiko kalwdio kai alli USB port.

San teleutaia lysi tha dokimaza na tin egkatastisw se allo ypologisti. Yparxei pithanothita na exei provlima i konsola.
 

Posted Tue 29 Nov 11 @ 9:45 am
Το περιεργο θα ειναι να εχει προβλημα η κονσολα ( μιας και την ειχα μεσα στο κουτι οπως την αγορασα )
αλλα ακομα και ετσι , αν υποθεσουμε οτι εχει προβλημα η κονσολα . τι γινετε ??? την πεταμε ???

απο οσο γνωριζω ειναι σχεδον απιθανο να εχει κατι η κονσολα μιας και δεν εχει πεση κατω να σπασει κατι , μεσα δεν εχει λογισμικο η κονσολα ( απο οσο μπορω να φανταστω ) η κανω λαθος ???
 

Posted Tue 29 Nov 11 @ 9:52 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Den kserw ti mporei na paei strava. Apo ti stigmi pou to simataki tis Hercules vgainei me X, tote einai thema hardware kai drivers. Gia auto sou eipa na tin egkatastiseis se allon ypologisti, gia na apokleisoume merika endexomena.

Des kai auto to thread.
http://www.virtualdj.com/wiki/midinotdetected.html

 

Posted Tue 29 Nov 11 @ 10:39 am
θελω να ρωτησω κατι σε οτι αφορα την σωστη συνδεση της rmx με μικτη και με ενισχυτη? μεχρι σημερα την συνδεω πανω στο μικτη ακουστικα στον μικτη και παιζω απο τον μικτη γιτι ετσι εχω συνηθισει ολα αυτα τα χρονια. τωρα οταν δεν εχουμε μικτη μαζι την rmx ειναι σωστο να την ριξουμε πανω στον ενισχυτη? θα υπαρχει καποιο προβλημα στον ηχο ? με ποιο τροπο την συνδεουμε πανω στον ενισχυτη απο εκει που εχει εξοδο με το καρφι?
 

Posted Wed 30 Nov 11 @ 1:57 am
Εδω ειμαι παλι ζητωντας τα φωτα & τις γνωσεις σας !!!


Καλησπερα

παρατηρησα πως οταν βαζω το προγραμμα 2011_HDJS_4 και ΧΩΡΙΣ να εχω συνδεσει την κονσολα , ευθεις εξ'αρχης εχει το Χ κατω δεξια

Μηπως λοιπον θα επρεπε να βαλω καποια αλλη σχετικη version

Σημ. : το εβαλα σε 4 υπολογιστες και σε ολους ειχα το ιδιο αποτελεσμα

3 WINDOWS XP

1 VISTA

σας λεει κατι αυτο ? εχουμε καμμια ιδεα ?
 

Posted Wed 30 Nov 11 @ 7:10 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
an thes dinoume rantebou na prospathiso apo to teamviewer.

to msn mou aledjo@gmail.com
 

Posted Wed 30 Nov 11 @ 7:17 am
Vas1975PRO SubscriberMember since 2007
Paidia kalispera..mia voi8eia k se mena..8elw na xrisimopoihsw tin hercules dj console mk2 mono ws controler k me karta ixou tin u46 mk2(tis mixvibes)..se magazi einai auto k 8elei voi8eia to palikari...
Yg: egw paizw genikws me allo programma..Apla to magazi exei to virtual k au8entiko malista..apla kapoia stigmi piga ta mixanimata mou egw k evala tin u46 mk2 k akougotan poly kalytera..k g na min allaxei programma 8eloume na dokimasoume auto pou anefera pio panw..
euxaristw poly paidia
 

Posted Mon 05 Dec 11 @ 1:14 pm
djppkHome userMember since 2008
Καλημέρα, έπεσε στα χέρια μου μια Hercules Dj Console MK2 με το CD της και όλα κομπλέ,
την έκανα εγκατάσταση, κατέβασα και τους καινούργιους drivers απο το site της hercules και είναι όλα μια χάρα!!!
Με την Home Free δουλεύει άψογα για τα 10 free λεπτά που δίνει....το θέμα μου είναι πως έκανα εγκατάσταση και το VDj (Dj Console Edition Ver. 3.4.1) αλλά μου ζητάει serial number (λογικό), το serial number όμως δεν υπάρχει πουθενά, έψαξα όλες τις πιθανές μεριές (Πάνω στο CD, μέσα στο CD, κάτω απο την κονσόλα) αλλά τίποτα...παίζει να το έχει αφαιρέσει ο προηγούμενος χρήστης κάπως ή απλώς εγώ δεν το βρισκώ??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
 

Posted Sat 10 Dec 11 @ 3:42 am
Καλησπέρα κι από εδώ. Έχω μια λογικά απλή απορεία.
Έχω την hercules mk4 εδώ και 7 μήνες. Προχθές λοιπόν παρατήρησα ότι το crossfader πλέον δεν ρυθμίζει ποσοστιαία πιο τραγούδι και από πιο deck θα ακούγεται, απλά όταν το πηγαίνω στα μία άκρη κόβει το ένα τραγούδι και όταν το πηγαίνω στην άλλη κοβει τον ήχο από το δεύτερο τραγούδι. Δοκίμασα να ξαναεγκαταστήσω την κονσόλα(τα drivers της), καθώς και την έκδοση του vdj le που χρησιμοποιώ, αλλά το πρόβλημα δεν λύνεται. Έχετε να μου προτείνεται κάτι?
 

Posted Sat 24 Dec 11 @ 9:27 am
99%