Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Hercules Problimata kai lyseis (setup, drivers ktl) - Page: 23

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

nai se oles file mou kai exo thn 5.07 kai thn 6.06 se trial
 

Posted Mon 07 Jun 10 @ 11:30 am
kai h 5.07 thn eixe mesa sto koyti
 

Posted Mon 07 Jun 10 @ 11:35 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
format mou myrizetai....
 

Posted Mon 07 Jun 10 @ 11:37 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Dokimase na kaneis analyze (Scan for BPMs) de ola ta tragoudia sou. To problimataki pou ypirxe me to kollima sto search exei sigoura diorthwthei, de thymamai omws se poia ekdosi kai meta.
 

Posted Mon 07 Jun 10 @ 3:57 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Check / clean / fix tin database (ola ta drives) kai to search petaei..
 

Posted Mon 07 Jun 10 @ 4:06 pm
εκτος απο το check clean fix πρπει να κανουμε και δεξι κλικ πανω στους δικους που εμφανιζονται αροστερα και να επιλεγουμε add to search database?
 

Posted Tue 08 Jun 10 @ 2:30 am
geia sas paidia exo tin mk2 kai to vd5 pos mporo na valo na ksekinaei to epomeno tragoudi me to cue kateythian?
 

Posted Wed 09 Jun 10 @ 11:48 am
Kalispera kai apo emena paidia, exo ena provlima kai tha ithela tin voitheia sas. otan paizo ksena tragoudia kai eidika house mousiki paratiro ena vithisma tou beat sto tragoudi san paramorfosi kati. to exete dei kai eseis otan paizete ? giati ginete auti i alliosi? exo vdj 6.1 kai xp pro
 

Posted Mon 14 Jun 10 @ 8:26 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
gious wrote :
Kalispera kai apo emena paidia, exo ena provlima kai tha ithela tin voitheia sas. otan paizo ksena tragoudia kai eidika house mousiki paratiro ena vithisma tou beat sto tragoudi san paramorfosi kati. to exete dei kai eseis otan paizete ? giati ginete auti i alliosi? exo vdj 6.1 kai xp pro


kalos irthes sto club!
auto einai problima tou master tempo....
kai mena mou spaei ta neura.

lyseis
1) apenergopoieis to master tempo.
2) bazeis to master tempo sto advanced kai to scratch se enhanced algorithm alla tha prepei na exei pc me 8 cpu, 12gb ram gia na paikseis aneta....
 

Posted Mon 14 Jun 10 @ 8:53 am
Popo sovara? xoris master tempo den kanoume douleia omos. kapoios mou eipe vgale to virtual dj kai vale to tractor kai den tha exeis tetoia provlimata, einai alitheia auto ?
Giati kanei auto to provlima omos file mou me to master tempo ? einai bug ? tha diorthothei ?
 

Posted Mon 14 Jun 10 @ 10:55 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
gious wrote :
Popo sovara? xoris master tempo den kanoume douleia omos. kapoios mou eipe vgale to virtual dj kai vale to tractor kai den tha exeis tetoia provlimata, einai alitheia auto ?
Giati kanei auto to provlima omos file mou me to master tempo ? einai bug ? tha diorthothei ?


to traktor den exei auto to problima alla exei ola ta ypoloipa. xexe ante bgale akri.
an thes dokimase mipos sou kanei to traktor.
tora gia to vdj an to ftiaksoun de ksero.
pantos dokimase kai ti deuteri lysi pou sou leo mipos kai to pc sou antexei....

 

Posted Mon 14 Jun 10 @ 2:25 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
gious wrote :
Popo sovara? xoris master tempo den kanoume douleia omos.

Eimai sigouros 100% oti mporeis na paikseis kai xoris monima energopoiimeno ena Time stretching dsp (giati ayto einai to master tempo)
Apla den to ksereis akoma. Prospathise kai bres enallaktikous tropous na eisai dimiourgikos kai oxi exontas monima enan epeksergasti simatos anameno. Einai kai ligo tempelia... Etsi ayta ta liga logakia apo mena gia olous kai oxi mono gia ton filo mas edo.
 

Posted Mon 14 Jun 10 @ 5:35 pm
Loipon paidia to dokimasa simera xoris to master tempo energo. Dokimasa na alakso apo 126 se 129 kai den eixa aliosi fonis. Symfonoume se auto?

Apo kei kai pano an thelo na allakso bpm tha aliothei opote to pao sto on kai pezo an xreiastei,sosta? Oso gia to tractor to eida kai protimo to virtual dj pou exo.

File apopsis exeis dikio euxaristo gia tin symvouli sou.
 

Posted Mon 14 Jun 10 @ 6:12 pm
File aledjo afou i lisi pou mou eipes i deuteri thelei mixanima me treles apaitiseis, tha ta paiksei an to valo logika etsi. thes na sou grapso ti exei to lap top na mou peis?
 

Posted Mon 14 Jun 10 @ 6:14 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Sxetika me to MAster Tempo, sorry pou feygoume ligo off topic.

Einai ontws ena Time Stretching. Kai ekei ousiastika einai to "problima". Dld, den kserw an exete paratirisei merikes fores, to VirtualDJ metraei kanonika to BPM, alla vazei se lathos simeio to cbg (ta simadakia sto katw meros tou rhythm). An diladi apodextoume oti me kapoio algorithmo strecharei to ypoloipo kommati tou rhythm kai afinei bebaia na perasei to beat, mipws auto to "masima" tou beat to kanei mono sta tragoudia pou exei valei lathos to cbg.
Gia tsekarete to.

Proswpika to Master Tempo to xrisimopoiw elaxista, yparxoun doksa to theo arketes lyseis gia mixing.

Tip. Yparxei tropos vevaia na allaksete tin thesi twn cbg, arkei to skin pou douleuete na exei tetoia epilogi. Alloiws mporeite na ftiaksete kai shortcuts.
 

Posted Mon 14 Jun 10 @ 6:27 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
@gious o kalyteros tropos einai na to dokimaseis. oti kai na sou po de mporei na einai 100% sigouro.

@djdad, de nomizo na ftaiei auto giati se tragoudia px hiphop pou einai entelos lathos, de to kanei.
opote de nomizo na exei kamia sxesi auto.
 

Posted Mon 14 Jun 10 @ 8:37 pm
fayolHome userMember since 2010
Kalispera paidia , Simera agorasa kai ego to Hercules dj Console mk2 . to leitourgiko mou sistima einai 64bit Win 7. Exw provlimata kata tin egatastasi . Eno exw katevasei ta kainouria drivers apo to Official site ta exw kanei kai Run as administrarot ktl ktl den leei na anagnorisi tin siskeui . Mou vgazei error : oti exw palia ekdosi kai oti prepei na ksanakanw install , kai otan anoigo to Vdj leei oti den vriski tin siskeui connected eno einai sinedemeni sto PC. An kapoios gnorizei kati panw se auto pls na me help !
 

Posted Wed 16 Jun 10 @ 12:57 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
periergo to problima pou les.
tous ekanes unistall kai meta ksana apo tin arxi?
dokimase kai auto
 

Posted Wed 16 Jun 10 @ 1:08 pm
fayolHome userMember since 2010
apo tis 9 to proi auto kanw ! Esi to douleueis se win 7 64bit? to piga se spiti filou entometaksi se win xp kai douleuei mia xara
 

Posted Wed 16 Jun 10 @ 1:10 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
de to exo dokimasei se 64bit.
logika omos prepei na douleuei afou to episimo site grafei oti ypostirizei 64bit.
mipos paizei kati me ta dikaiomata?
 

Posted Wed 16 Jun 10 @ 1:21 pm
47%