Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Hercules Problimata kai lyseis (setup, drivers ktl) - Page: 20

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

Δηλ. την πατησαμε μεγαλοπρεπως!!!!!.
Επειδη ο τυπος που μου την πουλησε ειναι γνωστος υπαρχει κανενας νομιμος τροπος να μπορεσω να κατεβασω την εκδοση pro???
Ας πουμε, μπορει να την κατεβασει αυτος και να μου την δωσει???
Μπορει να την κατεβασει αυτος και να την πληρωσω εγω????
Νομιζω οτι πρεπει να τον δουν αυτο το θεμα με την "μεταβιβαση¨των νομιμων δικαιωματων στο vdj γιατι και τους ιδιους συμφερει.
Ετσι δεν εχουν και "διαρροες" σε αλλους προμηθευτες αντιστοιχων προγραμματων.
 

Posted Mon 10 May 10 @ 3:15 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
an den exei perasei to serial edo sto site, tote mporei na sto dosei kai na to peraseis esy sto onoma sou.
rota ton
 

Posted Mon 10 May 10 @ 3:29 am
Γεια σε όλους! Έχω ένα πρόβλημα με την RMX μου...Έβαλα Windows 7 και δεν γίνεται σωστά η εγκατάσταση των Drivers και μάλιστα δοκίμασα τους τελευταίους...Στην κονσόλα αναβοσβήνουν τα Leds και μετά την εγκατάσταση μου βγάζει ένα Error που λέει: The Hercules DJ series driver found on your system is older than expected. Please reinstall the Hercules driver package. *Η εγκατάσταση σε Vista γίνεται κανονικά...
 

Posted Mon 10 May 10 @ 9:54 am
Τη Βρήκα τη λύση! ΟΚ δουλεύει και με τα 7
 

Posted Mon 10 May 10 @ 11:33 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Den tha mas tin peis ?
 

Posted Mon 10 May 10 @ 12:01 pm
Μιας και εχετε εμπειριες απο την rmx θα ηθελα να σας κανω δυο τρεις ερωτησεις..
1) εχετε παρατηρησει οτι η ενταση ειναι σαφως χαμηλοτερη απο ενα cdp για παραδειγμα.παιρνει καμμια ρυθμιση που δεν εχω βρει??
2) τα gain θελουν πολυ προσεκτικη ρυθμιση γιατι λιιιιγο παραπνω και η παραμορφωση καραδοκει!!!
3) σε asio mode την δουλευετε???? (νομιζω οτι εκει εχει τον καλο ηχο το αλλο mode δεν....)αν ναι τι buffer πρεπει να βαλω?????
Ευχαριστω.

(τελικα ο φιλος μου εχει κανει registration και το μονο που μου μενει ειναι να μου δωσε,ι αν θελει ,τους κωδικους του να μπαινω εγω στη θεση του ...γινεται αυτο???)
 

Posted Mon 10 May 10 @ 6:29 pm
koukou1Home userMember since 2010
KALHSPERA PALIKARIA
EXW NA KANO KAPOIES EROTISEIS KAI EXO KAI KAPOIES APOREIES...
EXW THN RMX DJ CONSOLE KAI PAIZW EDO KAI ENA XRONO ME TO DIKOTIS PROGRAMA...
TWRA THELO NA PAIKSO ME ALLO VIRTUAL P.X(6VIRTUAL) KAI DENKSERO POS NA TO KANO KAI EPEISEIS THELO KIOLAS NA KANO RECORDING...AS MOU APANTISI KAPOIOS GIATI THA TO SPASO TO PC!!!!!!!
 

Posted Thu 13 May 10 @ 2:59 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
@koukou1, den xreiazetai na rotas to idio pragma polles fores kai malista sta kefalaia.
H rmx version pou exeis sou dinei 50% ekptosi gia na agoraseis tin full pro version kai na exeis ola ta pleonektimata, free updates, forum downloads kai dikaiomata. Den xreiazetai na skeftesai kai na mplekseis me alles ekdoseis pou den einai gnisies.
Gia tin agora me ekptosi bale to serial number sou edo:
http://www.virtualdj.com/buy/index.html
(afou prota enimeroseis to profile sou me to serial)
Gia "recording" prepei na gineis pio safis ti ennoeis recording, me mikti, xoris mikti, gia cd, full mix, ti ?
An sou bgazei error gia ton lame encoder psakse sta sticky tou forum.
 

Posted Thu 13 May 10 @ 7:41 am
mikelosHome userMember since 2010
kalispera mastoria!!!exw rmx k exw provlima!!!otan paizw mou kanei mikrodiakopes,elafries men alla akougetai asxima..exete na proteineta kamia lusi.??mipws eixe kaneis kapoio paromoio provlima??euxaristw..
 

Posted Thu 13 May 10 @ 8:11 pm
mikelosHome userMember since 2010
kalispera mastoria!!!exw rmx k exw provlima!!!otan paizw mou kanei mikrodiakopes,elafries men alla akougetai asxima..exete na proteineta kamia lusi.??mipws eixe kaneis kapoio paromoio provlima??euxaristw..


kai kati allo..autogain se limited edition den kanei e????
kamia lusi k edw gia na min exw auksomeiwseis tou ixou??
 

Posted Thu 13 May 10 @ 8:14 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
auta einai problimata tou limited edition.
katebase to trial, paikse me tis rythmiseis kai des an sto ksanakanei.
 

Posted Fri 14 May 10 @ 6:15 am
mikelosHome userMember since 2010
apo pou katevazw to trial??
 

Posted Fri 14 May 10 @ 10:41 am
Γεια χαρά σε όλους, είμαι νέο μέλος και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.
Αγόρα χθες μια κονσόλα RMX και την εγκατέστησα σ'ένα laptop με Windows 7-64bit. Μ'ενα καλώδιο RCA σύνδεσα τον ενισχυτή μου στο σπίτι με την έξοδο 1-2 (Output 1-2) της κονσόλας και εγκατέστησα το πρόγραμμα που περιλάμβανε η συσκευασία, VDJ5 Limited.
Όλα λειτουργούν άψογα εκτός από τον ήχο που βγάζει η κονσόλα στα ηχεία. Ανά τακτά διαστήματα κατά την διάρκεια ενός τραγουδιού ακούγεται ένα κόλλημα του ήχου (cracking) σαν να μην κάνει καλή επαφή το καλώδιο. Φυσικά το καλώδιο δεν έχει πρόβλημα γιατί το χρησιμοποιηούσα σε άλλη συσκευή ήχου.
Μήπως πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις στο laptop ή στην κονσόλα για να μην εμφανίζεται αυτό το ενοχλητικό φαινόμενο?
'Η μήπως χρειάζεται να αναβαθμίσω το πρόγραμμα σε pro ώστε να έχω επιλογές στις ρυθμίσεις, γιατί τώρα δεν με αφήνει να κάνω τίποτα...
Αναμένω τις απαντήσεις σας.
Ευχαριστώ...
 

Posted Sun 16 May 10 @ 1:55 pm
ÊáôÜ ðÜóá ðéèáíüôçôá ôï setup óïõ ðÜó÷åé áðü latency êáé ìðïñåßò íá ôï ôóåêÜñåéò ìå ôï

DPC Latency Checker [ http://www.thesycon.de/eng/free_download.shtml ]

ÄéÜâáóå êáé áõôü ôï thread: http://www.virtualdj.com/forums/113552/Greek_Forum/ASIO_Driver___945___965___964___972___962____959____940___947___957___969___963___964___959___962____.html?page=1

íïìßæù üôé Ý÷åé ÷ñÞóéìåò ïäçãßåò ðïõ èá óå âïçèÞóïõí.

êáëü èá Þôáí íá ðåñÜóåéò ôï serial ôïõ vdj óôï profile óïõ.

êáëü äéÜâáóìá êáé êáëÞ áñ÷Þ!
 

Posted Sun 16 May 10 @ 2:30 pm
Φίλε Innersense δυστυχώς η γραμματοσειρά στην απάντηση σου δεν εμφανίζεται κανονικά και δεν μπορώ να διαβάσω τι γράφεις. Μήπως θα μπορούσες να την ξαναγράψεις σε greeklish?
Πάντως από τα link που έχεις βάλει καταλαβαίνω ότι έχει σχέση με το Latency...
 

Posted Sun 16 May 10 @ 3:45 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Den ftaiei i grammatoseira, o Innersense einai Kinezos..xaxax

An xrisimopoieis Internet Explorer pigaine ekei pou leei Provoli-Kodikopoiisi kai epelekse Elliinika.
 

Posted Sun 16 May 10 @ 5:08 pm
Το laptop που εχω είναι το εξής: Sony Vaio VPC-EC1M1E/WI

Οθόνη 17.3" 1600 x 900
Κάρτα Γραφικών Αυτόνομη ATI Radeon HD 5470 512 MB up to 2303 MB
Επεξεργαστής Intel Core i3 330M 2.13 GHz
Μνήμη 4 GB DDR3
Σκληρός Δίσκος 500 GB

Το πήρα καινούργιο και με το που ξεσφράγισα εγκατέστησα κατευθείαν το vdj, δεν έχω βάλει τίποτα άλλο.

Πιστεύετε ότι δεν καλύπτει τις προδιαγραφές για να τρέχει το vdj χωρίς latency?
 

Posted Sun 16 May 10 @ 11:32 pm
καλημερα .νεος στο ειδος.εχω αγορασει την κονσολα hercules mp3 e2.ηθελα να ρωτησω 1.αν καθε φορα πρεπει να περναω του drivers.2 αν μπορω να την δουλεψω με αλλο virtual εκτος απο το version 3 που ειχε μαζι π.χ. με 5 η 6.την δουλευω σε ενα mac book pro, σε win xp ολα ενταξει
αλλα σε mac δεν μου δουλευει σωστα η usb καρτα ηχου για τα ακουστικα ενω στα xp doyleyei.
 

Posted Mon 17 May 10 @ 4:22 am
PhantomDeejay pou eisai re, me lene kinezo epeidh grafw ellhnika!!! :)

Tespa, to checker to etrexes? xtypas kokkina?

Kala mhn perneis kai orko oti ekanas kala pou me to pou to xepaketarhses tou evales vdj, emena efage format prwta (afou prwta krathsa image olou tou sklhrou) gia na fygei h savoura kai meta clean egkatastash kai prosektiko tweeking, etsi twra kelaidaei :)
 

Posted Mon 17 May 10 @ 11:32 am
'Ετρεξα το DPC Latency checker και όντως χτυπάει κόκκινα συνεχώς...
Απενεργοποίησα σχεδόν τα πάντα, ελεγκτές SD και Memory Stick, κάρτα ήχου, HDMI, μονάδα DVD, μπαταρίες όπως είχες πει, προσαρμογείς δικτύου ασύρματου και ethernet, μέχρι και την κάμερα.
Η αλήθεια είναι ότι είδα τεράστια διαφορά, έπεσαν όλα στα πράσινα χαμηλά...
Αυτό που έμεινε όμως είναι το ποντίκι...
Μόλις κάνω και το κουνήσω χτυπάει κόκκινο και αν μάλιστα το κουνάς πέρα δώθε, κομμάτι δεν ακούς...
 

Posted Mon 17 May 10 @ 2:46 pm
41%