Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Hercules Problimata kai lyseis (setup, drivers ktl) - Page: 2

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Katevase auto http://www.virtualdj.com/addons/8336/Hercules_Mapper_Pack.html Ekei mesa sto zip arxeio tha vreis ena xml pou afora tin MK2. To vazeis sto Eggrafamou/VirtualDJ/Mappers kai logika tha sou paiksei kala.

Vevaia ola auta ypo tin proypothesi oti i MK2 exei "katsei" swsta san drivers firmware klp. An exeis kairo na tin doulepseis isws xreiastei na katevaseis tous neous drivers+firmware. Kai to lew auto giati mou kanei entypwsi na min sou douleuoun ta pliktra efoson me tin egkatastasi tou VirtualDJ ver6 egkathistantai mazi kai oi mappers sxedon olwn twn controllers.
Anyway dokimase to.
 

Posted Mon 27 Jul 09 @ 12:47 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Na anaferw edw kati pou diavasa se kapoio post sto General Forum...
Kapoios xristis eixe problima stin egkatastasi tis RMX, kai otan "evgale" tin MK2 (drivers, firmware klp) i RMX egkatastathike swsta. Tou dimiourgouse problimata "kremasmatos" gia tin akrivia. Meta ksdanabale tin MK2 kai leitourgousan kai oi dyo teleia.
Mi to parete oti einai etsi nte kai kala. Enas xristis=oudeis xristis, apla to anaferw.

Ena antistoixo problima eixa otan sto PC prospathisa na egkatastisw (palia me XP) dyo kartes ixou tis idia etaireias (mia Creative Live kai mia Creatice Audigy). Ypirkse conflict, kapoia arxeia ,mallon koina, mperdeunotan kai eprepe na tis egkatastisw me sygkekrimeni seira, prwta ti mia kai meta tin alli.
 

Posted Mon 27 Jul 09 @ 12:51 pm
Χίλια ευχαριστώ παιδιά.
Να είστε όλοι καλά.
 

Posted Tue 28 Jul 09 @ 2:57 pm
kalispera,

den exw meres pou apoktisa sta xeria mou tin console rmx kai mou emfanistike to 1o provlima. otan exw anixto to VDj kai pezei mousiki kai sta 2 deck akougete mousiki mono apo to deck pou einai energopiimeno to CUE SELECT button. sto control panel otan paw na epileksw WDM mode den epilegete nkai einai kolimeno se ASIO mode. to crossfader enoeitai pws den leitourgei gia na alaksw deck..


FIXED eixa sindesei sto output 3-4 ta hxeia molis ta sindesa ston 1-2 leitourgei fisiologika.

To asio omws efoson leitourgei to Vdj einai kolimeno den alazei se WDM. otan to klinw to Vdj borei na alaksei alla otan ksananigw to VDJ pali einai se ASIO. ti pezete.. ?
 

Posted Tue 04 Aug 09 @ 10:26 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
tha prepei mesa apo ta options na dialekseis tin rmx san karta ixou kai oxi to asio.
meta tha kliseis to vdj, tha baleis ti rmx se wdm mode kai tha anoikseis pali to vdj
 

Posted Tue 04 Aug 09 @ 12:25 pm
DJGEO01Home userMember since 2009
"CREATIVE SOUND BLASTER X-FI SURROUND 5.1 USB".......douleuei me to virtual+steel...???? ti hxo bgazei? tn 8elw gia ta akoustika?
 

Posted Fri 14 Aug 09 @ 12:09 pm
gkoltHome userMember since 2009
Agorasa tin Hercules dj control mp3 kai ekana kanonika tin egkatastasi ... otan tin sundesa me to VDJ 3.4 pou eixe mesa leitourgousan ola kanonika meta omws tin sundesa me to VDJ 5.2 pro kai den leitourgouse tipota giati???
 

Posted Mon 24 Aug 09 @ 2:37 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
 

Posted Tue 25 Aug 09 @ 7:48 am
gkoltHome userMember since 2009
Filara eisai kai o prwtos Thanks!!!
 

Posted Thu 27 Aug 09 @ 3:58 am
exo mia erotisi paidia(pio poly paei pros aledjo)!!
Hercules rmx + limited ekdosi tou vdj poy dinei... exei dynatotita ammesoy rec sto P.C. se arxeio mp3 opos h Pro????
 

Posted Thu 03 Sep 09 @ 3:30 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
oxi
 

Posted Thu 03 Sep 09 @ 3:36 pm
An tin anavathmiso se pro me to 50%???tha exo apeutheias REC????
EYXARISTO file gia ti vohtheia!!!!!
 

Posted Thu 03 Sep 09 @ 5:15 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
nai meta tha eisai 100% pro
 

Posted Thu 03 Sep 09 @ 5:20 pm
geia sou file mou vlepw oti kaneis tromerh douleia edw kai seyxaristoume oloi. to provlhma mou emena exei na kanei me thn mk2. ok ola kai oi syndeseis kai to logismiko (exw to vdj 5.2 pro). to mono pou den mporw na vrw einai pws 8a akouw to tragoudi sthn anamonh apo ta akoustika. eite vazw split eite mix eite deck 1 eite deck2 st akoystika akouw ayto pou paizei sta hxeia. plz voh8eia ean mporeis. eyxaristw
 

Posted Tue 08 Sep 09 @ 12:54 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
logika prepei na einai sto deck A kai na exeis epilekseis apo to vdj ti hercules san karta ixou.
balto auto, klise to vdj kai ksanaanoikse to.
 

Posted Thu 10 Sep 09 @ 7:47 am
to dokimasa. evala sto deck A sth mk2 kai karta hxou th mk2 alla pali tipota. apo ta akoustika akougetai to tra tragoudi pou paizei. den 3erw ti allo na kanw giati sthn ousia den mporw na akousw to epomeno tragoudi ara eimai pali sthn arxh prin parw th mk2
 

Posted Thu 10 Sep 09 @ 12:20 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
perimene na katebaso tin mk2 apo to patari kai tha ti dokimaso kai tha sou po giati de to thymamai kala
 

Posted Thu 10 Sep 09 @ 4:07 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
loipon akou.
einai akribos opos to eipa.
apo to sound setup tha epilekseis

inputs: none
outputs: headphones
soundcards: hercules

meta apo ta optios tha baleis to
auto headphones: on load

to diakopti tis hercules tha to exeis sto deck A i deck B kai de tha to kounas katholou.
 

Posted Fri 11 Sep 09 @ 5:10 am
sas parakalw,peste mou...
eixa kairo na xrhsimopoihsw thn konsola..kapou 4-5 mhnes.
simera apofasisa epeidh mou epese k kapia douleia(party)na kanw tis dokimes mou.
loipon...den anoigh..
dokimasa ka8e tropo...mexri pou alaxa k nickname.
olo mou zhta na katevasw nea ekdosh,omws opws kai palia,pote den katevaza nea ekdosh...etsi kai twra.
akoma k otan phga na katevasw nea ekdosh,me phgene se trial k logiko eine,afou exw kati pou to plhrwsa na mh 8elw na valw trial.
synexws mou vgazh to exhs..PROTECTION ERROR 16.PLEASE CONTACT SERVICE@VIRTUALDJ.COM.
boreite na mou peite ti na kanw?
oso pio syntoma sas parakalw...
8a eime ypoxreos..
euxaristw
 

Posted Fri 11 Sep 09 @ 6:04 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
poia konsola exeis?
kai poia ekdosi tou vdj?
 

Posted Fri 11 Sep 09 @ 6:07 pm
4%