Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Hercules Problimata kai lyseis (setup, drivers ktl) - Page: 10

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

geovlHome userMember since 2009
geia sas paides exw ena problem m t virtual exw mia kosola mk2 k ena pc acer aspire 5542 m windows 7 k kanw kanonika tn egkatastash konsolas kai virtual k otan paw n anoixw t virtual m bgazei o exeis mnm directx sound error!!!!! xeerete t prepei n kanw?????
 

Posted Wed 20 Jan 10 @ 12:39 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Gia olous tous katoxous RMX kai MK2

Osoi apo esas theloun na xrisimopoiisoun mia alli karta ixou gia tin eksodo sta ixeia kai tin karta tis Hercules gia proakoustiki (epilogi sto sound setup gia 2 soundcards) tha prepei na gnwrizoun oti..
Stin epilogi gia xrisi 2 kartwn ixou to VirtualDJ xrisimopoiei default kai anagkastika ta dyo prwta kanalia kathe kartas (chan 1-2). Epomenws epeidi oi konsoles Hercules exoun eksodo gia to Headphones Jack ta kanalia 3&4 den tha mporesete na exete proakoustiki me auton ton tropo. Tha prepei dld na epileksete tin Karta tis Hercules toso gia proakoustiki oso kai gia eksodo.

Ta pio panw vevaia isxyoun gia autous pou xrisimopoiou tin Prof Version kai oxi tin Limited pou den exei allwstew epilogi gia 2 kartes ixou.
 

Posted Thu 21 Jan 10 @ 9:31 am
geia se olous... opws vlepete exw tn RMX. sundew ta ixia tou pc 2,1 me woofer stn mia apo ts 2 e3odous me ''karfi'' pou exei i consola alla etsi paizei mono t woofer k t ena apo ta 2 ixia... logika xreiazomai ena kalwdio pou na exei 2 arsenika wste na sundeode st ''karfia'' kai na kataligei se thiliko wste na vazw t visma tn ixiwn swsta?? 3erete an borw na vrw kati tetoio i exete na m proteinete kati allo???? THNKS

Φιλε ειμαι και εγω ακριβως ιδια περιπτωση με εσενα...Εχω την RMX και απο οτι καταλαβα τελικαι πρεπει να συνδεσω και τα ηχεια του Pc (2.1) στην κονσολα για να εχω και προακουστικη....Τελικα εσυ πως το εκανες και τι καλωδιο χρησιμοποιησες? Ποιες ρυθμισεις εβαλες και στο VDJ?
Πες μου φιλε γιατι ακομα να ευχαριστηθω την κονσολα....
 

Posted Thu 21 Jan 10 @ 11:39 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
virtualpanos wrote :
geia se olous... opws vlepete exw tn RMX


-Den to blepo .. den exeis perasei to serial number sou sto profile sou kai an to xaseis tha ertheis na to zitas edo opos exei ginei polles fores alla kaneis den tha mporei na se boithisei.
(proto lathos)

(Deytero)
-Prospatho na diabaso to minima ston poly periorismeno xrono pou exo gia na boithao kai to kano afilokerdos opos kai alloi edo....
Loipon..."skanaro" to keimeno me ta matia kai diabazo "karfi" "woofer".... kai alla tetoia pou prepei na to diabaso olo 3 fores, na mpo sti logiki sou... ti theleis na peis, mou einai dyskolo, esto kai an rotas kati aplo, kai opos blepeis protimo na grapso ayto to keimeno kai na gkriniakso para na asxolitho me to problima sou.

Tha itan pio eykolo an: (ta grafo gia olous ayta kai kaloproereta)
-Apomenonate to problima (osoi zitate boitheia)
px. edo, mpes se logiki dj oxi computer... ti me endiaferei an exeis ixeia 2.1 / 5.1 h 7 enisxites kai 45 woofer.
kanto aplo: oti kai an exeis exei enan enisxyti pou pernei mia stereo eisodo...

Ekei bale ena mikti kai syndese epano ston mikti sou ola ta dj gear sou opos kaname panta, ean parakampteis ayto to basiko eksartima (pou ksekinaei i timi apo 30 euro) isos xreiasteis kalodia kai adaptores isis aksias.... pou tha breis se katastimata ilektronikon i prepei na ftiakseis monos sou.
Oloi oi eisodoi/exodoi sta hi-fi (allazei se epaggelmatiko ixo pou mporei na exoume balanced) einai Rca h jack h minijack analoga me ti syskeyi,
omos i basi einai ta rca.

ok.. telos xronou, prepei na pao sti douleia.... elpizo na boithisa mi boithontas ayti ti fora. !

 

Posted Thu 21 Jan 10 @ 12:41 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
djdad wrote :
Gia olous tous katoxous RMX kai MK2



kaneis lathos.
auto pou les isxyei mono gia tin rmx.
sti mk2 douleuei kanonika kai mporeis na exei akoustika bazontas to diakopti pou exei gia ta akoustika sto "mix"
exei ena diakopti
deck a
deck b
mix
split

auta bebaia isxyoun otan to exeis balei na douleuoun ola apo ti mk2.
bazontas to diakopti sto mix, sou dinei sta akoustika oti bgazei to master tis mk2!
etsi dinei opos les ta akoustika sto 3 k 4 alla to vdj me to tropo pou les to dinei sto 1 k 2.
me to diakopti sto mix akous to master! 1 k 2
opote i douleia pou theloume ginetai.

dystixos omos i rmx den exei tetoio diakopti alla kai pali ginetai an baleis ta akoustika apo piso pou sou
dinei eksodo se karfi gia ola ta kanalia.
etsi mporeis na exei proakoustiki alla den exei elegxo gia entasi ktl ktl....
 

Posted Thu 21 Jan 10 @ 6:15 pm
geovlHome userMember since 2009
geia sas paides exw ena problem m t virtual exw mia kosola mk2 k ena pc acer aspire 5542 m windows 7 k kanw kanonika tn egkatastash konsolas kai virtual k otan paw n anoixw t virtual m bgazei o exeis mnm directx sound error!!!!! xeerete t prepei n kanw?????
 

Posted Fri 22 Jan 10 @ 7:30 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
geovl wrote :
geia sas paides exw ena problem m t virtual exw mia kosola mk2 k ena pc acer aspire 5542 m windows 7 k kanw kanonika tn egkatastash konsolas kai virtual k otan paw n anoixw t virtual m bgazei o exeis mnm directx sound error!!!!! xeerete t prepei n kanw?????


to ksanarotises.... kati me tous drivers sou i ton tropo pou vlepei tin karta to programma..
-Dokimase sto panel tis hercules an exei mode pou allazei se asio/wdm/dx (kati tetoio).
-Paikse me tis epiloges in/outs pou diloneis sto virtualdj.
-Dx update mipos exeis corrupted egkatastasi pou den nomizo.
Dino genikes odigies giati den exo hercules diathesimi, alla kapou ekei eisai.
A.. kai download teleytaious drivers gia hercules an den toxeis kanei.
 

Posted Fri 22 Jan 10 @ 7:55 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
kai na dialekseis ti hercules apo ta options tou vdj
 

Posted Fri 22 Jan 10 @ 7:57 am
geovlHome userMember since 2009
FILE T DOKIMASA OLA AUTA P M LES K PALI TPT!!!!! A K EPISEIS EXW T TELEUTAIO UPDATE!!!!!
 

Posted Fri 22 Jan 10 @ 8:02 am
geovlHome userMember since 2009
DN BORW KAN N ANOIXW T VDJ M GRAZEI ERORR K META M KANEI EPANAFORA TS RU8MHSEIS APO T HERCULES PANEL
 

Posted Fri 22 Jan 10 @ 8:03 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
kati me ta asio kai wdm de einai sosta
 

Posted Fri 22 Jan 10 @ 8:07 am
PAIDIA KALISPERA KAI KALH XRONIA.EXW THN HERCULES MK2 KAI THN EKDOSI VDJ POU EIXE MESA I STSKEVASIA.OLA DOULEYOUNE MIA XARA KAI EIMAI EYXARISTIMENOS EDW KAI ENA XRONO POU TA EXW.EXW KATWBASEI ENA SKIN APO TO EPISIMO SITE...AYTO ME THN HERCULES MK2 KAI EINAI STA ELLINIKA OPOS AKRIBOS ITHELA.TO MONO PROBLIMA POU EXW EINAI POS TO SKIN EINAI SE ANALYSI MEGALITERI TIS OTHONIS MOU AN TO LEW SWSTA KAI ETSI XANO TO KATO MEROS TOY SKIN.I OTHONI IPOSTIRIZEI ANALISI 1280X860 ENW TO SKIN EXEI MEGALITERI.THELO TIN BOITHIA SA GIA TO TI MPORW NA KANO GIA NA BLEPO TO SKIN KANONIKA STIN OTHONI MOY.EYXARISTW OPOIOS MPOREI AS BOITHISEI
 

Posted Mon 25 Jan 10 @ 1:46 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
me tin ekdosi pou exeis de mporeis na kaneis tipota.
me tin ekdosi 6 mporeis na kaneis fullscreen opoiodipote skin exeis.
katebase to trial kai tha to deis.

yparxoun bebaia kai skin stin analysi pou thes alla einai gia full users mono.
 

Posted Mon 25 Jan 10 @ 5:31 pm
SE EYXARISTW POLY FILE GIA THN PLHROFORIA.SKEFTOMAI NA KANO ANABATHMISI STIN PIO KAINOYRGIA EKDOSI(FULL)THA EINAI SIMBATI ME THN CONSOLE HERCULES MK2 POU EXW?
 

Posted Tue 26 Jan 10 @ 9:19 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
nai
 

Posted Tue 26 Jan 10 @ 9:33 am
gia se olous. eimai katoxos tis konsolas hercules RMX.
h konsola douleuei kanonika! (pikap den exo sundesi akoma)

antimetopizo ena provlima me ton thorybo.
h konsola vgazei thorubo polu!!
otan einai kleisto to virtual kai mono pou einai sundedemeni me tin usb vgazei ton thoribo tis!
otan to anoixo kai paizo mousiki to idio.

xerei kapoios tipota?
euxaristo
 

Posted Wed 27 Jan 10 @ 3:15 am
βγαλε την γειωση του τροφοδοτικου του λαπτοπ και θα εισαι οκ.
 

Posted Wed 27 Jan 10 @ 3:20 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Akoma kai an ayto douleyei den einai sosto na proteinoume se kapoion na "bgalei" ti geiosi (mono san lysi megalis anagkis)
H geiosi einai ekei gia kapoio logo sobaro, na prostateyei...
Dokimase na doseis ta panta apo tin idia mpriza kai na geioseis me ena aplo kalodio hlektrologiko ta panta metaksy tous,
px. apo to tin rmx sto mikti kai ston enisxyti.. an kanena apo ayta den exei ap'eytheias stin mpriza (3poliko fis) kane mia patenta kai geiose ta kai ekei. Basika ayti einai i anapodi taktiki apo to bgale ti geiosi kai elpizo na doulepsei...
An den doulepsei dokimase apo alli mpriza/fasi an pali oxi exeis kaki geiosi sto spiti sou, pame se alles lyseis... transformers klp, i dokimazeis kai ayto pou proteine o Alfa156 epano...
 

Posted Wed 27 Jan 10 @ 4:39 am
ok sas eyxaristo olous..
tha ta dokimaso ayta k an exo kamoia aporia tha xana rotiso.
 

Posted Wed 27 Jan 10 @ 6:17 am
file apopsis to dokimasa na geioso oles tis siskeyes mazi..mou xathike o thoribos kata 40% akougete omos k pali.
ena pragma pou paratirisa einai oti otan pato koumpia stin konsola "akougontai" sta hxeia mou..

hparxei ena mixanima pou tous kovei tous thoribous sosta?poso exei ena tetoio?
 

Posted Wed 27 Jan 10 @ 7:26 am
20%